Jak vycvičit draka (2010)

Jeden z nejlepších animáků, ne-li ten vůbec nejlepší. Skvěle napsané, příjemné postavy (hlavní postava je sympaťák a ne nějaký přehnaný šílenec..), skvělí draci, skvělý, nápaditý, zábavný příběh, který určitě pobaví, jak mladší, tak i podstatně starší okruh diváků, skvělá grafika. :)

Horton (2008)

Příjemná zábava, Horton je milí a origiální animák. Zajímavý nápad, libily se mi postavy, jak Horton, tak starosta Kdosic + špatné nebylo i provedení vypravěče. Dobé to bylo i po grafické stránce. Jen škoda českého dabingu...Dejdar opravdu nebyl ta nejšťastnější volba.

Za všechno může láska (2003)

Romantické sci-fi, no… Zvláštní film, trochu (trochu ?) až nepochipitelný, navíc děj se má odehrávat v budoucnosti, sice nedaleké, ale i tak… a já nevidím ani náznak něčeho budoucího, teda krom mrtvol ležících všelijak po ulicích, což teda nevím jestli je zrovna známka budoucnosti - snad ne... :D nebo to bylo to, že v Ugandě a později i všude po světě je zima??? :D Ale podobných nedostatků tam bylo více. Některé scény jsou romantické, jiné mají úžasnou, tajemnou až trochu děsivou atmosféru a jiné zas nedávají moc smysl - některé ještě trochu víc. Joaquin Phoenix a Claire Danes jsou ovšem velice dobří + výborný je i Sean Penn. A jak teda film ohodnotit? Některé věci mi pořád nedávají vůbec žádný smysl a nikdy asi ani dávat nebudou :D… a chyb a nesrovnalostí bylo prostě moc, ovšem herecké výkony byly dobré a nápad přinejmenším originální, když už nic jiného. Pro mě to je trochu zklamání, ale kvůli oblíbenému Joaquinovi a některým scénám, hlavně ze začátku filmu, dávám tedy 2*, ale nejsem o tom zrovna moc přesvědčen… PS: Ten úplný konec jsem vůbec nepobral..:D

Voda pro slony (2011)

Dobrý děj, příjemný, romantický...krásné prostředí. Na film jsem byl dlouho zvědavý a vlastně mě nezklamal, i když jsem tajně doufal v něco víc. :) Vadil mi Pattinson (a kvůli němu jsem i shlédnutí filmu nějaký čas odkládal :D), ale nakonec jsem ho nějak skousl, i když to chvílemi bylo těžké, teda chvílemi, pořád - hrůza prostě... :D Reese byla skvělá, příjemná, role jí seděla, Christoph Waltz byl výborný, ale to on je vždycky, na něj je radost pohledět, z jeho strany excelentní. Celkově mám z filmu velmi dobrý pocit, proto za 4*. :)

Zrůda (2003)

Skvělý příběh o masové vražedkyni, spousta skvělých dramatických, ale i romantických scén... Výborný výkon od Christiny Ricci a hlavně od Charlize Theron, která je úžasná, fantastická, dokonalá, škaredá, zlá/hodná?, no vlastně všechno jen ne hezká - naprosto zasloužený Oscar. Ve filmu je navíc skvělá hudba..:) Hodněn váhám kolik hvězd filmu dát, ale hlavně díky Charlize je to na plný počet!

U-Turn (1997)

Pro mě velmi milé a příjemné překvapení - velmi dobrý film, celkově skvěle udělán - celou dobu jsem se hodně bavil a do teď na film vzpomínám jen v dobrém..:D. :) Sean Penn byl skvělý, výborný, velmi mě tímto výkonem zaujal a získal si mou další pozornost. :D Vlatně všichni herci byli skvělí - hlavně Billy Bob Thornton (naprosto k nepoznání a naprosto dokonalý, nechutný, špinavý machanik!) a Joaquin Phoenix, který, spolu s Claire Danes, zahráli skvělé, zábavné a pro mě vlastně naprosto nezapomenutelné scény. :) Konec byl možná až trochu přehnaný, ale pak mechanik to prostě vychytal! Zasloužených 5*. :)

Tahle země není pro starý (2007)

Bratři Coenové v nejlepší možné režijní formě! Neuvěřitelně napínavá atmosféra, pro mě chvílemi až dech beroucí podívaná. Úžasný herecký koncert (!!!) od Javiera Bardema (byl naprosto dokonalý a bezchybný...! Jeden z těch výkonů, na které často rád vzpomínám...) to jeho vystupování... no něco úžasného, ale i ostatní aktéři nezůstávají pozadu - Josh Brolin mě velmi mile překvapil. Tento film se pro mě postupem času stal srdeční záležitostí a proto mě mrzí, že pro něj nemám místo v TOPce. :)

Vysloužilí lvi (2003)

Velice příjemný film se spoustou zábavných momentů, ale i s několika akčnějšími chvilkami..:P a se skvělými "staříky" v hlavních rolích - až mě překvapilo, jak může být tato dvojka vtipná :) na druhou stranu mě ale zklamal nevýrazný Osment :) A smrt hlavních akterů byla opravdu stylová..:D

Avatar (2009)

Ano, je to velkolepé, spousta velkých scén, všechno je skvěle udělané a propracované, skvělé efekty, dobře zahrané, dobrá hudba, krásně barevně sladěné a tak...ale po nějaké hodině a půl už mě to všechno celkem lezlo na mozek :D...pár věcí mi přišlo možná i torchu jako kýč... a chvílemi jsem se nějak výrazněji nebavil, ovšem i přesto James Cameron dokázal natočit obrovský megafilm, za který si určitě zaslouží velké uznání, ale mě osobně se tento film nedotkl až tak, jak jsem tajně doufal a bohužel to asi nebude nic, na co bych nějak dlouhodobě vzpomínal, jako nějaký velký filmový zážitek. Ale samozdřejmě je to i tak velmi kvalitní film, jen mi něco chybělo, abych mohl dát plné hodnocení, ale už kvůli grafickému provedení a oblíbené Sigourney Weaver - 4*. :)

Kuky se vrací (2010)

Velmi milé překvapení, krásně zpracovaná česká pohádka o fantazii dítěte, navíc u nás velmi originální provedení postaviček, které se mi mimochodem velmi líbí a skvělý neobvyklý děj. A navíc se mi líbil i dabing, možná až na nejmladšího ze Svěráků, ale Kuky je jinak boží..:P