Panika v městečku (2009)

Hodně originální anímák, jak svým provedením, tak svým dějem. Hodně zajímavých postav, hodně trhlý děj, nebo trhlý, spíš trochu šílený. U takovéhoto filmu si vůbec nejsem jístý počtem hvězd, hodně jsem váhal mezi 3 a 4, rozhodl jsem se dát 3, protože je to fakt velká blbost.. :D Ale nápad je to nesporně zajímavý a celkově to bylo docela milé překvapení, u kterého jsem se nijak nenudil. :)

Vévodkyně (2008)

Krásný film, ikdyž romantické historické příběhy mě nějak zvlášť neberou, toto je vyjímka, :) Keira byla skvělá a hlavně nádherná, ovšem herecky byl lepší Ralph, kterému tato role opravdu nadmíru sedla. Líbila se mi i hudba. :) Příjemný, romantický film, který určiě nikoho nezklame. :)

Pevné pouto (2009)

První půle filmu byla naprosto fantastická, neměla jedinou chybu! Napětí, akce a trocha fantasy a kdyby takto film pokračoval neváhal bych s nejvyším hodnocením, ovšem...druhá půle byla neskutečná blamáž - zázračné vyřešení záhady z ničeho nic? Prostě jentak no..:D A podobné scény se psem, který štěká na toho zlýho mě taky vždycky dostanou..:D Postava babičky byla v tomto případě také dost nepochopitelná a vůbec se do celého filmu nehodila... Aspoň že Stanley Tucci byl skvělý, ale bohužel byl asi jediný skvělý. :) Jak čas plynul postupně jsem uvažoval o nižším a nižším hodnocení, ale díky začátku pod 3* nepůjdu. :)

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Skvělá, ujetá komedie. Už jen za pojetí maniodepresivního robota (mimochodem, skvělý dubing Alana Rickmana) jsem věděl, že pod 3 hvězdy rozhodně nepůjdu. Film je zábavný a celkem svižný, stejnětak jsou velmi dobře napsané, vtipné postavy. :) Herecky skvěle obsazen a tak je zábava zaručena. Myslím, že by tento snímek měl mít trochu vyšší hodnocení než jakého zatím dosahuje. Pro mě jednoznačně za 4, ne-li i víc. :)

Kupec benátský (2004)

Díky předloze, která je skvělá, se to nedalo provést příliš špatně a nakonec to rozhodně špatně nebylo. Film na mě velmi zapůsobil a zalíbil se mi a postupem času ho řadím mezi mé oblíbené filmy, už jen díky skvělému obsazení. :) Po herecké strance to totiž bylo skvělé - hlavně Al Pacino (hodně se mi líbila závěrečná slova kupce...) a Jeremy Irons byli výborní, jak ale oni bývají vždy. Děj byl dobrý, jak už jsem výše říkal, díky skvělé předloze... poustupem času se děj rozbíhal a byl čím dál tím lepší, ale až vyvrcholení bylo super. :) Na 4* je to s přehledem. :)

Forrest Gump (1994)

Dnes už legendární film, opravdová klasika... Zábavný, ale i velmi silný příběh, který chytne za srdce. Tom Hanks byl naprosto úžasný a bezchybný a po zásluze byl odměněn, jak si zasloužil, ale skvělý byl například i Gary Sinise. :) Spousta nezapomenutelných scén a hlášek, které prostě už nejde z hlavy vymazat. :) Úžasný, krásný a vlastně uplně dokonalý film, který je zaslouženě takto skvěle hodnocen. :)

Candy (2006)

Tento film vyvolává velké emoce, které ještě vylepšuje výborná hudba. Herci byli skvělí, hlavně se mi líbil Geoffrey Rush, padlo i pár skvělých hlášek..:) Chvílemi úsměvný, ale většinu času docela dost drsný snímek, který určitě stojí za zhlédnutí. Váhal jsem kolik filmu dám, 4* budou asi nejideálnější. :)

Wrestler (2008)

Byl jsem připraven více méně na cokoliv, ale i tak mě film velmi překvapil (sposta úžasných emocí, pocitů a skvělých scén ...) a zcela pohltil. Aronofsky prostě umí a každým svým filmem mě o tom víc a víc přesvědčuje (opět naprosto dokonalé!!!). Děj byl skvělý (víc než skvělý!) a to i přesto, že byl proveden jinak než všechny ostatní Aronofskyho filmy, rád jsem se i dozvěděl něco více o zákulisním dění ve wrestlingu. Některé scény mě naprosto dostávali a postupen času jsem je hltal čím dál víc. :) Herci byli skvělí a to bez vyjímky všichni na place, Mickey Rourke jako wrestler působil skvěle a samozřejmě hodně drsně, ale i jako obyčejný člověk byl velký sympaťák (?), až na pár menších zaváhání tedy :D ... :P role mu opravdu seděla. :) Film prakticky neměl slabší místa a hlavně závěrečná půlhodina byla parádní ... a proto je 5* samozřejmostí. :) Hudba byla, jako vždy, naprosto dokonalá, ale nic jiného jsem od Clinta Mansella ani nečekal. :)

Poprava (1998)

Silný příběh, zajímavý a působivý, ale možná se z toho taky dalo vytřízkat více, ovšem jsem i tak mile překvapen a spokojen. :) Sice skvělí herci, nějaký větší dojem na mě ale bohužel udělal pouze Joaquin Phoenix (a to tam byl z hlavních aktérů nejméně), který byl, jako vždy, uplně úžasný... :) A jak už tu bylo párkrát zmíněno, ta romantika tam byla opravdu navíc a moc nepasovala k celému filmu. ;) Závěr mě dostal, ale i tak to není na vyšší hodnocení než 3*, už jen kvůli ostatním hereckým výkonům :)

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Skvělý western, opravdu asi ten nejlepší vůbec. Clint byl opět naprosto fantastický (ale skvělých herců tam bylo více) a to nejen jeho postava (on je prostě vždycky ten největší sympaťák, kterýmu nejde nepřát), ale hlavně i jeho herecký výkon... a po celý průběh filmu jsem doufal, že to skončí tak nějak podobně jak to skončilo..:) Vyvrcholení bylo dramatické a skvělé, jako ale vše v tomto filmu snad po celou jeho dobu a to i přes délku tohoto díla. Velmi se mi líbila i hudba, která celý pocit z filmu ještě vylepšila. :)