Prokletý ostrov (2010)

Celkový pocit z filmu byl naprosto úžasný, ty pocity, co jsem prožíval zejména v druhé půlce filmu, byly nepopsatelné... u závěru filmu jsem snad ani nedýchal. Atmosféra filmu je těžko popsatelná, něco neuvěřitelného ve všech ohledech. Herecky film taktéž nemá chybu, Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo i Ben Kingsley to zahráli dokonale a jen vylepšili už tak super pocit z celého filmu. Některé scény byly prostě dechberoucí a to napětí, které je provázelo... uplná senzace! Martin Scorsese se hodně vytáhl... Přemýšlím jestli by se filmu dalo něco vytknout, ale bohužel, nenapadá mě jediná věc, napadají mě jen slova chváli a těch jsem snad řekl dostatečně...ikdyž..!!! Prostě dokonalý film! :)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Skvělý, zábavný seriál, který mě ani po několika opakování vůbec neomrzel. :P Obsazení je hodně dobré a některé postavy jsou pro mě prostě už nezapomenutelné (třeba Luke Danes). Snad každý díl vždy pobavil a zaujal. Ideální program pro trávení odpoledne. :) Bezváhání 5*! :)

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Ano, spojení romantické komedie a drama není v tomto případě bohužel uplně ideální, ikdyž mi to začalo vadit až ke konci filmu. Jinak jeho celkový průběh se mi líbil, ale nějaký velký zázrak to zase nebyl...;) Herci byli obstojní - Audrey se mi líbila snad už jako vždy...:) Jednu chvíli jsem uvažoval i 4*, ale kvůli závěru, který mi bohužel tak torchu zkazil celkový dojem z filmu, dávám 3. :)

Ples příšer (2001)

Příběh opravdu velmi silný a skvělý. Billy Bob Thornton byl výborný, tato role mu opravdu seděla, Halle Berry byla taktéž super, ale Oscarem si nejsem zcela jist, ikdyž...proč ne no, líbil se mi i Heath Ledger, ale škoda, že ve filmu nebyl více. Celý průběh filmu se mi hodně líbil, snímek nemá nějaké slabší chvilky, ale na plné hodnocení to prostě není. :)

Fontána (2006)

Tak, co k tomuto filmu říci? Darren Aronofsky je naprostý génius o tom snad žádná! Vizuálně je to naprostá bomba, která mě zaujme pokaždé, kdy film sleduji, děj je samozřejmě krásný - vlastně uplně super a hudba od Clinta Mansella je též bezchybná, ale to už je taková klasika... Co se týče hereckého obsazení, nedá se opět nic moc vytknout, Hugh Jackman a Rachel Weisz jsou skvělí, ne-li uplně dokonalí (hlavně Jackman si mě tímto velmi získal). :) O plném hodnocení zde nemám nejmenší pochyby. :)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Johnny Depp, Helena Bonham Carter, trocha šílenosti, skvělý děj = klasícky film Tima Burtona, který pro mě patří k těm nejlepším a nejmilejším filmům vůbec! :) Johnny Depp hraje jako vždy skvěle, stejně tak jako představitel hlavní role Freddie Highmore. :) Váhám jestli dát filmu 4 nebo 5 hvězd, nejspíš kvůli celkové originalitě, Umpalumpům a postavě německého kluka (ale postavy byly zajímavé uplně všechny) dávám plné hodnocení. :)

Legendy z Dogtownu (2005)

Do zhlédnutí tohoto filmu se mi původně vůbec nechtělo, ale jsem rád, že jsem se přece jen podíval, protože mě hodně překvapil - možná by si zasloužil i 5 hvězd, kdyby mi byl děj trošku bližší, tak bych s 5 nejspíš neváhal. :) Děj i herci byli skvělí (a to snad všichni bez vyjímky!)... Když nad tím teď tak přemýšlím, třeba i časem těch 5 hvězd dám. :)

Poslední skotský král (2006)

Tak tohle byl úžasný, zdrcující film, pohled na život někoho takového... hodně mě to dostalo. Forest Whitaker zahrál opravdu neskutečně a Oscara si zasloužil asi jako málo kdo! Skvělý byl James McAvoy, o kterém to říkám snad poprvé v životě. Film byl postupně lepší a lepší a závěr byl naprosto... no vlastně uplně nepopsatelný. Bez nějakého většího váhání a přemýšlení 5 hvězd.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Tak tento film se mi opravdu velmi líbil, chvíli jsem dokonce váhal i nad plným hodnocení. :) Děj je skvělý a je velmi dobře provedený, ale to bývají Jeunetovi filmy snad vždy. :) Herci byli nejspíš uplně všichni bezchybní, hlavně Audrey Tautou byla úžasná a okouzlujíci jak umí být snad jen ona, ale hodně se mi líbil i Dominique Pinon. Krásný film, chvílemi dramatický, chvílemi úsměvný a velmi milý. Takové lepší 4 hvězdy. :)

Insomnie (2002)

Kombinace takto skvělého režiséra a úžasného herce v hlavní roli mě velmi lákala a nakonec se mi líbila snad ještě více, než jsem vůbec čekal. Výborná atmosféra a prostředí, které skvělým způsobem zvyšuje napětí v celém filmu. :) Obsazení bylo super, nejlepší z herců byl, jako vždycky, dokonalý Al Pacino. :) Naprosto skvělý film, možná by mohl mít odemě i tu jednu hvězdu navíc...:)