Ukradni, co můžeš! (2001)

"Ááá, přejeli jsme brouka.." - Pro mě nezapomenutelná scéna - projížďka v tanku napříč městem. Příjemná komedie, která určitě pobaví o amerických vojácích v Německu a jejich černém obchodu víceméně s čímkoliv. Asi první film, kde jsem si všiml skvělého Joaquina Phoenixe a ještě více oblíbil Eda Harrise.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood předvedl na stará kolena jeden parádní filmařský kousek. Film o válečném veteránu z vietnamské války a jeho nenávisti k jedné rase a jeho postupné (částečné?) změně názoru na ní. Clint (Walt Kowalski) ve skvělé, naprosto skvělé herecké (a nejen on) i režijní formě. Ve filmu je spousta vtipných, cynických možná i trochu drsných narážek (tedy hlášek) na Thaa a vlastně na všechny kolem Walta, na které jen tak nezapomenu... Skvělý film, který Vám ukazuje život zatrpklého samotářského člověka, který chce víc méně už jen v klidu dožít, ale nakonec (ne úplně v klidu..) zachrání život jedné rodině, se kterou původně nechtěl mít nic společného... - jasných 5*. Snímek, co dokáže chytit za srdce. PS: Chci Gran Torino !!! :))

Kmotr (1972)

Mistrovské dílo! Kmotr nepochybně patří mezi ty nejlepší filmy vůbec, osobně ho řadím na stupínek nejvyšší. Stejně tak vnímám předlohu Maria Puza, obojí to jsou bezchybná díla... Nevím, co vše vyzdvihnout, tak jen to hlavní, nejvíce oceňuji herecký výkon Marlona Branda, dle mě jeden z těch nejlepších vůbec, sám ani nevím jaké superlativy použít. Velké uznání si také zaslouží Al Pacino, Francis Ford Coppola nebo Nino Rota a další a další a další. Neskutečný film.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co lze tomuto filmu vytknout? Absolutně nic! Skvělý Tim Robbins s ještě lepším Morganem Freemanem ve snímku, který musí chytnout opravdu každého ve všech ohledech. Scénář je opravdu silný a skvělý, postavy napsané výborně. Myslím si, že 1. místo zde mu patří zcela zasloužené...pro mě jeden z největších filmových zážitků vůbec, navíc se na film dá dívat pořád dokola a nikdy ani trochu neomrzí. :)

Na doraz (2010)

Skvělá komedie s ještě skvělejším Zachem Galifianakisem, kde je ještě bláznivější než v Pařbě ve Vegas..a jeho masturbace v autě před Petrem (Downey - mimochodem i zde velmi dobrý :)), jeho strašnej pes, na kterého nedá dopustit, táta ve vakuovém balení nebo celkově jeho vystupování..:D no, parádní komedie se skvělou dvojcí v hlavních rolí, která funguje, podle mě, až překvapivě dobře.

Temný rytíř (2008)

Skvělý akční, napínavý (ovšem chvílemi i zábavný !) film, akce střídá akci, druhý díl je výrazně lepší než první (a to i přesto, že první díl je výborný), tak to jsem zvědav, co přinese poslední část Batmana....Herecké výkony jsou od všech parádní, role pasuje snad na každého z nich (obsazení je prostě dokonalé..). Heath Ledger naprosto fantastický, dokonalý a ty jeho hlášky... :), neumím si představit, že by někdo zahrál Jokera lépe než on (Oscara si naprosto zasloužil)! Batman i Joker (ale Joker má skvělé hlášky pořád, na všechny kolem sebe) mají navzájem na sebe spoustu skvělých hlášek a oba přinášejí skvělé nebo spíše naprosto dokonalé scény. Christopher Nolan natočil další parádní film, na který se dá dívat snad pořád. :) Proč se nesměješ? :)) Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. -» 5*!

Piráti na vlnách (2009)

Ani nevím proč, ale tento kousek mám o něco raději než Lásku nebeskou. Zábavná komedie se skvělým dějem a ještě lepším obsazením - Bill Nighy, Kenneth Branagh a Philip Seymour Hoffman, u kterého to byl snad první film, kde mi vůbec nevadil. Hodně jsem se bavil, proto 5. :)

Vůně ženy (1992)

Projížďka ve Ferrari, Tango a závěrečná řeč plukovníka (ikdyž asi trochu s přehnaným vyvrcholením) a nebo vlastně uplně vše co plukovník Frank Slade řekl (:D) snad nikdy nezapomenu, pro mě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, s úžasným Al Pacinem, vlastně co úžasným - naprosto dokonalým, lepší výkon jsem neviděl ani nepamatuju - zahrát takhle slepého ... neuvěřitelné - tady byl Oscar opravdu na místě. A pro mě trochu překvapivě velmi dobrý výkon předvádí i Chris O´Donnell, od něho to byl nejspíš až životní výkon. + i mladý Philip Seymour Hoffman předádí dobrý výkon. Film se skvělým dějem (nejspíš hlavně díky skvěle napsané postavy Franka Sladea), od kterého se nikdy nemohu ani na vteřinu odtrhnout...:)

Walk the Line (2005)

Snímek o začátcích kariéry největšího country zpěváka vůbec. Film, díky kterému jsem si velice oblíbil hudbu Johnnyho Cashe a June Carterové. Děj tohoto filmu vypovídá o ne zrovna šťastných, ale i o pár šťastných životních (některé události mě opravdu zaujaly…) příhodách tohoto zpěváka, kterého ztvárnil Joaquin Phoenix a roli zvládl naprosto neskutečně, tedy alespoň z mého pohledu. Jeho skvělý hlas a celkově dokonalé vystupování (výrazy, gesta, vystupování, ...), vážně si ani neumím představit, že by roli zvládl někdo jiný lépe. Jediné, co mě ohledně Joaquina a tohoto snímku netěší je to, že nebyl oceněn za svůj výkon Oscarem. V roli životní lásky Johnnyho Cashe, June Carterové, se objevila Reese Witherspoon a přiznávám, že její obsazení ve filmu mě původně nemálo nelákalo, ale role se chopila úžasně a vysloužila si tím nejen můj obdiv (který je tedy poměrně značný...), ale hlavně zaslouženého Oscara (aspoň někdo no). Skvělá ovšem byla i Ginnifer Goodwin jako Johnnyho první manželka. Ve filmu je pro mě spousta nezapomenutelných scén, hlavně, má oblíbená, Johnnyho vystoupení ve věznici (tuto scénu si pouštím dodnes a to velmi často) nebo nahrání vůbec první desky Cashe a také spousta skvělých hlášek (hlavně od Joaquina, tedy vlastně Johnnyho), na které vzpomínám… No, každou chvíli… Film má skvělý spád a velmi dobrou, příjemnou atmosféru... Pro mě naprosto dokonalý film a můj nejoblíbenější. Kdybych mohl (což tedy bohužel nemůžu..), určitě bych dal i více než jen 5*!!! Škoda no... :) PS: Pořád tajně doufám, že hodnocení tohoto filmu půjde postupem času ještě alespoň o trochu nahoru, ale bohužel to vypadá, že už asi ani ne.