• Pohádka

Piráti na vlnách (2009)

Pět hvězd. Nemám co dodat. Film, který se mi neokouká.

Blbec k večeři (2010)

Na tuhle verzi jsem měla odvahu se kouknout, až když jsem si tu přečetla pár komentářů: a opravdu, musím uznat, že to nebylo tak hrozné, jak jsem čekala. Asi bych to prostřihla, nicméně vycpané myšky mě bavily, Carella bych zabila (a ty světlé vlasu sluší), Chris O´Dowd je opět k sežrání - kvůli té scéně si to asi pustím znovu. Dle mého vkusu jsou daleko daleko horší americké komedie.

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Jo! Někde bych to možná trochu prostříhala, protože mi přišlo, že dialogy se opakují, a tak trochu se pořád šťouráme v tom samém, ale faktem asi je, že často v životě děláme totéž. Výborná stopáž - ta necelá půlhodinka je skutečně nenudná a pak můžem jít v klidu přemítat a srovnávat si to v hlavě. Zprvu jsem si těžko zvykala na Melíškovou, ale nakonec uznávám, že její civilní projev vystihl postavu až na dřeň. Roden je pastva pro duši. Ráda dávám 5*.

První krok (2009) (seriál)

Uf! Nějak nevím, kdyby se tam netancovalo, tak to je jak Ordinace střižená s Ulicí v mladším vydání a s méně kusy oblečení. Vlastně mě napadá, že koukám jen na scény, kde se tančí (a hlavně nemluví). S nahým Křížem si nevím rady, jestli je to fakt nutné, a přemýšlím o tom, jaké téma seriálu nás čeká příště.

Helena (2012) (seriál)

Jednu hvězdu za příjemné herecké obsazení. (A taky, že to bylo o třídu výš než rodinky na Primě). Zvláštní střih (souhlasím s komentářem honajz: někdy šly znenadání tři fóry za sebou, což divák nestíhá zpracovat). Snad nejvíc mi vadil zahraniční formát, který mi na české poměry prostě neseděl: on bez práce, ona v nepříliš dobrém zaměstnání, přesto barák a tři děti a jen běžné starosti - s tím se příliš ztotožnit nedá. Namixovaný smích mě rušil. Uvidíme dál, třeba ještě překvapí. Srovnání s Comebackem mne vůbec nenapadlo, to je pro mě jiná váhová kategorie.

V těle boubelky (2009) (seriál)

Po shlédnutí prvních pěti dílů jsem nad očekávání spokojena, výborně jsem se bavila. Zasloužil by lepší vysílací čas. Napadá mne srovnání s Boston Legal a Ally (Boston u mě vede). Časem možná sklouzne do klišé: boubelka bude vyhrávat případy vždy díky využití znalostí životního stylu Deb (stejně jako Pravá blondýnka usvědčila vražedkyni díky svým znalostem o trvalé). Velmi velmi příjemné.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Čím více přihlouplých amerických komedií ze studentského prostředí jsem viděla, tím raději se vracím k této. Dynamika děje, humor, herecké obsazení, hudba - u mě za pět *

Kick-Ass (2010)

Jsem starší generace a komiksům nerozumím. Ale tohle je fakt nářez, který mě bavil od začátku do konce!

Red (2010)

Moc hezký! John Malkovich s růžovým prasetem či Helen Mirren aranžující kytky se samopalem nadosah (ať už ho drží jakkoli divně) mě prostě baví. U mě za čtyři.

Comeback (2008) (seriál)

Já jsem se skvěle pobavila - nečekala jsem žádné filosofické hloubání ani přesahy, ale gejzír inteligentní zábavy. V tomto směru jsem velmi spokojená. A pro mě je po Takové normální rodince naším druhým nejlepším sitkomem. Škoda jen, že v posledních dílech nahrazovali tvůrci slábnoucí počet nápadů zvýšením imbecility Tomiho Paciho. Co mne však rozčiluje, že TV Nova neustále inzerovala další premiérové díly, do nichž ovšem vplétala i díly již odvysílané, čímž diváky uváděla v omyl. Také si pamatuju, že jednou obsah dílu zpřeházela a neodvysílala jej celý. Rovněž na DVD se nezačíná prvním dílem, který tuším pojednával o koupi nové pohovky. Nicméně díly jako Bruntál či Czech Steh jsou super a už jen za ně dávám čtyři hvězdičky.