Thor (2011)

Na Thora jsem byla zvědavá kvůli Chrisovi Hemsworthovi, který mě tak trochu rozčiloval ve Sněhurce a lovci. Pořád ještě nevím, jestli v dobrém nebo špatném, proto jsem ho chtěla vidět v dalším filmu. Chrisovi to s kladivem, tak jako se sekerou jde moc dobře, horší je to opět s ženskými. Natálka rozhodně nemá problém vyjádřit nějaké city, takže za to, že jim to tady vůbec nevěřím, asi může Chris. Navíc mohli udělat vědkyni trošku serióznější, sepnout jí vlasy a tak. Pár vtipů tam bylo, takže zato dávám 3 hvězdičky, ale jinak opravdu nic moc. Mám z toho hodně rozporuplný pocit. Asi nebudu na Marvellovky, vzhledem k tomu, že to je moje první.

Centurion (2010)

Gladiátora moc nemusím, ale říkala jsem si, že když tady jsou Piktové, tak by to mohlo být spíš něco jako Vikingové, než Gladiátor. No, nebylo to ani jedno. Celý děj je o tom, že hrstka maníků běhá po lesích a další hrstka je honí. Scénář žádný, výprava žádná. Pořád jsem čekala, že se stane něco zásadního a nic. Film je asi moc nestál. Normálně by tomu tak nebylo, vždyť jenom oblečení pro jednu římskou legii by stálo majlant. Tady si ale z legie, která normálně čítá asi 4000 mužů, udělali maličkost o cca 50 lidech. Takže nejvíc je stála asi výplata hercům, kteří tak statečně běhali po lesích. Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se vydržela dívat do konce, druhou za to, že tam hraje můj oblíbenec JJ Feild. Závěr: mohl to být dobrý film, mít to jiný scénář. Myšlenka špatná není.

Láska podle předlohy (2007)

Poté, co jsem se ani nedodívala na Vášeň a cit a zhnuseně dodívala na Lost in Austen, jsem naprosto nic neočekávala od filmů s Austenovskou tématikou (nikoliv od filmů, podle její předlohy, těch si cením). Austenland mě přesvědčil, že to jde, pokud se neodehrává přímo v době Jane Austen, takže jsem dala šanci i filmu Láska podle předlohy a byla jsem mile překvapená. Film si na Jane Austen vůbec nehraje, má svůj vlastní hezký scénář. Skvělé herecké obsazení, zejména Emily Blunt mě svým výkonem nadchla, ale i další a další. Moc bych si přála být také v klubu Jane Austen, ale bohužel kolem mně není nikdo, kdo by její knihy četl. Moje kamarádka, kterou jsem přesvědčovala, že to není červená knihovna, na to přišla až, když jela do Austrálie a lidé z různých zemí tam o ní diskutovali. Tak proč to nejde u nás? Taková malá odbočka od filmu, ale myslím, že se ho to tématicky týká :)

Slečna Marplová - Plavý kůň (2010) (epizoda)

V knižní podobě dávám slečně Marplové přednost před Herculem Poirotem, ale co se týká filmového zpracování, Poirot určitě vede a je to zásluhou jeho představitele Davida Sucheta. Bohužel, dokonalou slečnu Marplovou jsem zatím neviděla a představitelka tohoto filmu patří k těm horším. JJ Feild dojem trošku zlepšil, ale protože jsem si nemohla užít v dabovaném filmu jeho hlas, tak to také nebylo ono.

Vyšší a nižší společnost (2010) (seriál)

Seriál mě moc nenadchl. Nedá se o něm moc co napsat, proto je tu asi tak málo komentářů. Je to takové táhlé. Pořád jsem čekala, tak, jak je to u podobných seriálů obvyklé, nějaký zvrat a ono se nic nestalo. V podstatě se tam mají jak ti nahoře, tak ti dole rádi, což je tak trochu nezvyklé. Ale dívat se na to určitě dá (jednou).

Lov lososů v Jemenu (2011)

Začátek filmu byl celkem zajímavý, čekala jsem, co bude dál a takhle jsem čekala až do konce. Děj se odvíjí tak vlekle, že si ani nevšimnete, že se posunul. Rádoby filosofické rozjímání šejka, v podání Amra Wakeda, filmu nepřídá. Celé to nezachrání ani Ewan McGregor a pohledná Emily Blunt. Takže jednu hvězdu dávám lososům, jejich výkon byl dost dobrý a druhou určitě Kristin Scott Thomas, která to celé trošku vyvlekla z vleklé nudy. Těžko bych film zařadila pod drama, komedii si také představuji jinak a romantický, ... no nevím, jestli jsou takhle romantičtí chlápci s prutem, tak ještě, že žádného neznám.

Království lesních strážců (2013)

Myslím, že od kreslených filmů se má čekat pohoda a vtip. Ani jedno tomuto filmu nechybí. Moc se mi to líbilo, ale člověk se nesmí dívat na příšerný český dabing. Poprvé jsem to viděla ve francouzštině a bylo to dobré, když jsem chtěla rozumět opravdu všemu, dala jsem si slovenštinu, je o moc lepší než čeština.

Herkules (1995) (seriál)

Herkula mám sice v oblíbených, ale je to spíš z důvodu toho, že se opravdu na televizi nedívám, takže tam nemám co jiného mít. Prvních šest dílů se Zeusem, Anthony Qunnem, bylo dobrých, pak to šlo k šípku, ale z nedostatku co jiného dělat, jsem se na to o víkendových odpolednech stejně dívala. Určitě lepší než Xena.

Akta X (1993) (seriál)

Svého času to byla bomba. Obvzlášť prvních šest dílů, které udělali filmově, se jim moc povedlo. Sledovala jsem ho opravdu dlouho, dlouho. Vtipné hlášky a skvělá souhra hlavních postav v podání Gillian a Davida nemělo chybu.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Když mi někdo řekl, že je to úžasný seriál, že se na něj mám podívat, kroutila jsem hlavou. Vězení? Šmankote, já se dívám na Barbie, tam aspoň vím, že to dobře dopadne a nemusím mít sevřený žaludek. Ale tak, když to všichni tak vychvalovali, tak jsem koukla na jeden díl, a hned jsem řvala, že chci rychle vidět další. Celkem chápu, že kvůli tomu lidi i nespali. Člověk si říká, kam na ty nápady chodili. Dala jsem ale jenom první sérii, pak už jsem fakt neměla nervy.