The Night Watch (2011) (TV film)

Tenhle film není zrovna moje parketa, přesto musím říct, že byl velmi zajímavý. Jednotlivé postavy mají hloubku a skvělé herecké obsazení. Film je odvyprávěn pozpátku, ale i tak se v něm dá zorientovat. Pokud nechci spojlerovat, tak už víc asi nenapíšu. Tři hvězdičky dávám za propracovanost filmu, kdybych měla hodnotit čistě obsah, tak z toho mě po filmu rozbolelo břicho nepříjemnými pocity. Ať si každý dělá co chce, ale vidět to nemusím.

Co ta holka chce (2003)

Coline Coline, cos tam dělal? Nemuselo to být tak hrozné, určitý potenciál to mělo, obvzlášť vidět Colina Firtha v těsné kůži, pařícího před zrcadlem, bylo fakt dobré. Jenže rádoby vtipná americká holka v podání Amandy Bynes nestála za nic a celé to stáhla hodně dolů. Škoda

Správci osudu (2011)

Film jsem si pustila k žehlení, byť s titulky, říkala jsem si, že to budu sledovat tak trošku. Asi po třech minutách, jsem vypla žehličku, protože film si vyžádal celou moji pozornost. Konečně zase jednou film s originálním námětem. Ačkoliv bych ho rozhodně nezařadila mezi romantické filmy, po skončení filmu jsem si přála, aby kvůli mně taky někdo tři roky jezdil stejnou tramvají, doufajíc, že mě potká. :)

Dokonalá partie (2005)

Dermot Mulroney mě Svatbou mého nejlepšího přítele navnadil na další romantický film, bohužel mě film totálně zklamal, i když Dermot sám za to nemůže. Romantika s gigolem prostě nebyla dobrý nápad. Kdyby se aspoň tvářil, že je jenom společník do společnosti, tak bych to možná zkousla, ale že se tam přímo baví o tom, že za peníze může být i sex, no to pardon. Určitě bych se nezamilovala do někoho, komu se za to platí.

Těžká rozhodnutí (2010)

Do kina bych na to určitě nešla, ale v televizi docela dobré. Brendana Frasera můžu a nezklamal mě. Harrison Ford byl na můj vkus až moc excentrický, ale třeba takový doktor Stonehill skutečně je. Kdyby to celé bylo vymyšlené, asi by to byla sentimentální kravina, ale když už je to pravda, tak to má něco do sebe. Určitě stojí zato natočit film o otci, který udělal všechno pro záchranu svých dětí.

Kouzlo všedních dnů (2005) (TV film)

Jak se ta Keri Russell má. Už potřetí ji vidím ve filmu, kde je milována způsobem, který mě zahřeje na srdíčku. Skvělá ukázka toho, jak se příběh dvou lidí, kteří se vezmou aniž by se znali a postupně se do sebe zamilují, může stát něčím víc. Skeet Ulrich mě určitě zaujal, pocity zahrál dokonale. Celý film byl natočen velmi citlivě. K tomu všemu nenucená elegance Keri Russell, které ty šatečky z čtyřicátých let velmi sluší, co víc si přát.

Servírka (2007)

Celkem obyčejný příběh, který nevytáhne ani Keri Russell. Bylo tam příliš málo emocí, obvzlášť když šlo o tyranizovanou ženu. A jalový závěr to určitě nespravil.

Melodie mého srdce (2007)

Příběh chlapce, který hledá rodiče pomocí hudby, je tak trošku dojáček. Kupodivu se mi tento dojáček celkem líbil a byla jsem skoro ochotná, dát mu i čtyři hvězdičky, přestože proměna chlapce, který nikdy hudbu nestudoval, v hudebního génia Mozartova formátu, byla trošku přehnaná. Brala jsem to tak trochu jako pohádku, takže to nevadilo. Konec filmu byl už ale i na mě moc velký kýč. Takže srážím na tři.

Hunger Games (2012)

Hodnotím z trochu jiného úhlu pohledu, protože jsem jedničku viděla až po dvojce. Musím říct, že se mi oproti většině ostatním, zde komentujícím, líbila víc než dvojka. Myšlenka je to zajímavá, konečně neotřelé téma. Vůbec jsem se přes dvě hodiny nenudila. Sice mi přišlo zatěžko v některých údajných dětech vidět děti, když to hráli dospělí, ale překousla jsem to. Docela by mě zajímala předloha, takže si dám i knížku a jsem zvědavá, jestli zjistím, že z toho vytěžili, co se dá nebo to mohlo být lepší. Mám takové tušení, že určitě ano.

Drsňák Dudley (1999)

Asi to měla být tak trochu limonáda asi jako Limonádový Joe. Bohužel, s ním se to vůbec nedá srovnat. Přehánění mezi padouchem a dobrákem, které je v Limonádovém Joeovi tak vtipné, je tady akorát tak trapné. Snad jenom Alfred Molina je tady v roli, která mu obvykle sluší, ale nestačí to na vytáhnutí trošku víš.