• Krátkometrážní

Překvapení! (2011) (studentský film)

He dies at the end přes kopírák. Možná, že s reálnějším koncem. Ale v žádném případě nemůže konkurovat atmosféře a především originalitě Irskému snímku... Na studentský projekt docela slušné, ale He dies at the end tady bylo první.

The Voice UK (2012) (pořad)

Odeberte si 2 hvězdičky, pokud nemilujete jednoho z porotců :)) Vzhledem k tomu, že já třetí řadu sleduju jen kvůli Kylie Minogue, která tam naprosto válí a dodává tomu šmrnc, nemám objektivní názor :)

Ledová smrt II (2008)

Den po příjemném shlédnutí jedničky jsem se vrhl na dvojku, která už se neodehrávala v opuštěném hotelu, ale v nemocnici. Měl jsem strach, že to bude hlavní problém, protože na jedničce se mi nejvíce líbilo právě ono skvělé napětí v první půlce filmu a strach z neznámého skoro opuštěného hotelu. Proto pro mě byla asi první půlka druhého dílu tak nekonečná a nudná. V jedničce první polovinu vykompenzovala skvělá atmosféra a sladká nevědomost, tady bohužel ne. Nesmrtelnost záporáka mě taky docela naštvala. V prvním díle je probodnutý krumpáčem a následně shozený do sakra hluboké jámy, kde určitě stihne trošku promrznout. A tady si začne pobíhat po nemocnici jak po jarním spánku :D Ale ok, je to slasher a u něj jsme na nesmrtelnost záporáků zvyklí (Haloween, Pátek 13.). Jako v prvním díle zde byly docela sympatické a racionálně uvažující postavy. Konec docela potěšil, ale nepřekvapil. Celkově se jedná o průměr, po skvělé jedničce jsem čekal víc, tvůrci bohužel nepřinesli naprosto nic nového a originálního. __50%__

Ledová smrt (2006)

Po dlouhé době čistokrevný slasher, který mě moc bavil. Vrah na sebe sice nechává docela dlouho čekat, ale atmosféra hotelu a venkovní "bílé tmy" byla tak dokonalá, že bylo i škoda ji ničit vraždami :) Opuštěný hotel byl skutečně strašidelný, a mnohokrát mi proletělo hlavou, že by mi v jejich situaci asi moc příjemně nebylo. Předvídatelné až hrůza, ale s tím jsem počítal, to tak u těchto filmů bývá. Líbilo se mi relativně racionální uvažování hlavních hrdinů, i když i tam to nebylo dokonalé (vyskočíme z okna a ujedeme mu na lyžích, přestože jsme oblečení ve svetru a venku je vánice a asi -20 stupńů). Konec jsem očekával, takže žádné překvapení. Jako celek ale velice slušné. __70%__

Madonna: Vogue (1990) (hudební videoklip)

Come on, Vogue!!!

Skinwalker Ranch (2013)

Jedna z mála věci (možná jediná), kterou si zapamatuju je ten gigantický pavouk!

Vrásky z lásky (2012)

Překvapivě docela vtipné a zábavné. Škoda jen, že film nemá žádný hlubší příběh a vše stojí (a padá) na postavách Bohdalové a Brzobohatého. Po dlouhé době mě česká produkce zase něčím překvapila. Navíc, na nenáročný večer u sklenky vína s rodiči to bohatě stačí :) __60%__

Rodinka na tripu (2004)

Znáte ten případ, kdy je v televizi úplné ale fakt úplné ho....? Říkal jsem si, že jeden večer, při práci na počítači, pustím tady tenhle "počin". Stejně tam nic jiného nebylo, a říkal jsem si, že to stejně nebudu vnímat, navíc tam hraje jedna ze "zoufalek" - Vanessa. Komedie moc rád nemám, a už vůbec ne ty, které jsou tak tupé, že to musí tupé připadat úplně všem... Vtipy extrémně hloupé, nebo už někde slyšené. Tupá černošská rodina jede na výlet, nic jiného jsem z toho asi ani nepochytil. Pojďmě si raději zlepšit náladu letošní perlou: Millerovi na tripu. __10%__

Zkrocená hora (2005)

Pro "normálního člověka" jistě velmi těžce hodnotitelné. Ang Leeho relativně můžu, ale mezi mou TOPku asi nepatří. Ale tady se mu skvěle povedlo vykreslit vztah dvou chlapů, odkázaní na svoje city, trpělivost a na brutální a pro jejich vztah nemyslitelné podmínky. Přece jen se neodehrává v 21. století, kde jej společnost o něco snesitelnější (i když..??). Svůj strach a lásku dávají na obdiv pouze své oblibené hoře Brokeback, na které se seznámili. Herci velmi příjemně překvapili a několik nominací na Oscara (a výsledných sošek) je jistě zasloužených. Hudba naprosto dokonalá a ve finální scéně mě naprosto rozsekala! Mě se film hluboce dotkl a konec mi přišel odporně/krásně dojemný. Do mé TOP 10 se bohužel nedostal (i když čas to třeba dokáže změnit) ale i tak je to jeden z nejsilnějších, nejdokonalejších a nejvíce hlubokých filmových zážitků, jaké jsem kdy zažil. A také jeden z nejdepresivnějších konců... Dokonalost __100%__