• Krátkometrážní

Off Season (2009)

Představte si den: Vstanete si, jste poněkud nasraní, podíváte se z okna a tam vidíte jen sníh a zamrzlou zem. Co dělat, půjdete si jen tak ze srandy vykrást pár opuštěných domů, u toho seřvete svého vcelku milého psa (ahoj Sezname) a říkáte si, jak je skutečně fajn, že je po sezóně. Normální den pro nás normální lidi.. Jenže ono se to potom tak nepřjemně zvrtne do překvapivě ještě hustší a méně příjemné atmosféry, že po mě párkrát pěkně přešla zima (a ne z toho počasí). Sranda pominula, ono totiž... raději nebudu spoilerovat :) 80% ____K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=TqxbZcra4Gs_____

Treevenge (2008)

A mě jich bylo na začátku tak líto. Na konci už o něco méně. Nápis "Pomsta je sladká" v posledních 6 minutách filmů neuvěřitelně svítí a bliká a mě to tak nějak ani nevadilo (proboha, asi jsem úchyl). Solidní gore horor, kterým si zpříjemnit blízké vánoční svátky :)) A teď ta morální otázka: "Nejsme vážně přece jen trochu krutí?" 60% ___K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=kicdSI_-XpE ___

Terminátor (1984)

I Cameron někde začínal (ne Piraně opravdu neřeším!!!) a proto si myslím, že první Terminator je nejslabší ze všech jeho filmů. Je to fakt těžké u Camerona říct, který film je horší, který lepší. On má totiž 99% filmů naprosto dokonalých! FIlm je to skvělý, na svou dobu prvotřídní efekty (jako vždy u Camerona). Já mám ale přece jen raději 2. díl, kde Arnie podáva ještě lepší výkon :) Každopádně obdivuju Camerona za to, jaký KULT dokázal s tak minimálním rozpočtem stvořit (Asylum rudne závistí)! __85%__

Útes smrti (2010)

Po docela fajn krokodýlské Krvavé laguně jsem se těšil aspoň na stejně průměrný žraločí film. A ejhle, ono už to nebylo tak fajn. Ani nevím co jsem přesně očekával. Ono přece jen když je banda lidí uvězněná v laguně, kde můžou hopkat ze stromu na strom a pokaždé být trochu jinde je jiné kafé než když jsou pořád na otevřeném moři (které vypadá všude stejně). Konec docela potěšil (nejvíc asi osud jediného týpka, který zůstal na lodi). Ve výsledku - Laguna z toho vyšla o něco lépe... __40%__

Temnota (2002)

Od Belagueróa se mi líbilo skoro všechno (od Fragile, přes dokonalý REC, až po Zatímco spíš), ale dávka nudy v tomto filmu mě málem zabila (a to jsem se snažil tu skoro tv produkci nevnímat). Tak hnusně nevyužitý nápad jako tady jsem dlouho neviděl :) Poslední "vděčná patnáctiminutovka" mi ve finále přišla tak vtipná a bohužel i "nijaká", že mě i přešla chuť na znovushlédnutí... Takže spíše zklamání než dětská radost... Ale na REC 4 se stejně ku*va těším! __30%__

Záhada Hory mrtvých (2013)

Sice bez titulků, ale naštěstí srozuměno - bohužel... Vážně jsem čekal toho hororu o něco více a scifi o něco méně. Prvních padesát minut víceméně chodíme ve sněhu, povídáme si o tom, jaká je zima, bla bla bla... Dalších 30 minut se tak nějak dalo přežít (tak nějak), ale to co si scénaristi vymysleli v posledních 5 minutách bylo i na mě moc :D Found Footage můžu (Blair witch jeden z nejoblibenějších hororů, pravidelné návštěvy půl na půl nudných Activit, a ještě pravidelnější sledování Bluray VHSek, Grave Encountrů a dalších...), ale tohle se fakt moc nedalo. Na nudnou sobotní párty bych to ale bral ;) __45%__

Sex ve městě (2008)

Když jsem film viděl poprvé moc se mi nelíbil. Přece jenom, seriál byl takový delší, příběhů v něm spoustu (někdy lepších někdy horších), a proto se mohlo občas zachybovat. Ale film má přece jen něco málo přes 2 hodiny. Nějaká chybička se našla. Ale když jsem se podíval podruhé byl jsem už nadšený o mnoho víc a užil si to stejně jako svůj milovaný seriál o čtyřech krávách :) __90%__

Elysium (2013)

Ne že by to pro mě bylo zklamání... No tak jo je to zklamání veliké. U scifi filmů s relativně velkým rozpočtem nečekám extrémně vyvinutý a dokonalý scénář, ale u tohoto... No já nevím těch mezer tam bylo fakt moc. Lékařské truhly (nebo co to vlastně bylo) dokáží vyléčit ustřelenou hlavu, ale nezvládají podřezaný krk? Lodě letící k Elysiu sestřeluje nějaký vyšinutý magor, ještě k tomu ze Země? Celý ten Gang (nebo odboj) na Zemi jsem taky nějak nepochápal. Happy end taky moc nepotěšil, ale dal by se zkousnout. Naopak bych rád shrnul i kladné věci. Moc se mi líbila scifi výprava, zdevastovaná Země vypadala skvěle, stejně jako skvostná orbitální stanice - Elysium. Blomkamp je bezesporu talent, ale příště to chce o něco lepší scénář... __50%__

Propast (1989)

Já toho chlapa miluju! Cameron mě (opět a zase) přesvědčil o svém postu Krále světa... __90%__

Pí a jeho život (2012)

Komentář obsahuje SPOILER!!! No....... Nebýt posledních dvaceti minut dám naprosto s klidným svědomím 5 hvězd a všechny odpůrce, kteří by mi rozhořčeně zaplavili zprávy bych dokázal přesvědčit o mém přesvědčení (pokud by se mi chtělo:)). Ale konec mě vážně ani trochu nepotěšil a velice zklamal (vlastně dokonce na malou chvíli rozhořčil). Přes hodinu a půl se film snaží zblížit tygra s mladým nevyspělým klučinou a ono to ve finále na pláži dopadne takto? Můj názor je docela čerstvý, asi půl hodiny od dokoukání, proto vlastně ani nevím, jestli se mi líbilo celé zapojení boha a víry do filmu. S názory sice úplně nesouhlasím (a jakožto nevěřící, asi nikdy nebudu), ale člověk nikdy neví, kdy se ocitne sám na člunu uprostřed moře jen s jedním přítelem... Časem tam ta jedna hvězda navíc možná (doufejme) přiskočí. PS: Trochu mě mrzí Oscar za hlavní efekty... Vážně by si to zasloužil jakýkoliv jiný film, nominovaný v kategorii... EDIT: Tak na tu pětihvězdu to stále nevypadá :) __80%__