Mrtví a neklidní (2013)

Konečně trošku originální film (k tomu americký - taková věc se nám stane maximálně jednou... třikrát za deset let) Velmi svěže udělaný snímek, který se evidentně nebere vážně a tak neřeší sci-fi pindy ohledně anatomie a toho co lze či nelze, se žánrově nedá zařadit ani omylem. Diváka naopak překvapí hned v několika oblastech - za prvé se tvůrci vyhíbají těm nejstupidnějším klišé a ty které tam přeci jen jsou... no přiznejme si, říkáme jim klišé jenom proto že jsou ve všech filmech, ale už zapomínáme že bez nich prostě zápletku nerozjedeme ;-) za druhé, opravdu překvapivě se v celém filmu odporné a nechutné scény či záběry vyskytují jen velmi zřídka kdy (bohužel také první důvod, proč tento film u dnešní přežrané mladší generace prostě nemůže uspět), za třetí, celou dobu čekáte na debilní zvrat, nepochopitelnou dějovou odchylku, nebo kdy se jedna z postav zachová tak, že to prostě rozum nepobere... a ono nic! Sakra, žádná vyložená debilita se nedostavila, jak to? Že by to byl skutečně film, natočený láskou k řemeslu a nikoli jen penězům? To bude naneštěstí asi také druhý důvod proč film neuspěje, protože ruku na srdce, jsme v poslední dekádě už dokonale filmově zdegenerovaní přívalem nejstupidnějších a nejnelogičtějších filmových "zápletek" a "dějových zvratů" ze soukolí amerických velkofilmů, které se mohou podávat jako náhrada za projímadlo.

Route 66 - splnit si svůj sen (2010)

Sálá z toho láska a nadšení všech kteří tímto fenoménem žijí, či jím jen pro splnění snu projíždějí. Avšak po shlédnutí mne napadá, že Route 66 nepochybně opět upadne a zanikne... proč? Viděli jste v tom dokumentu někoho z místních, jehož tvář by nenesla stopy mnoha let, vrásek či vousů? Obávám se, že jsou to všechno lidé, pro které je to žití jejich mládí - převážně 50,60 a 70 léta, jako by u nás byla třeba nějaká retro ulička plná hudebních klubů a divadel... Ale jakou cenu to má pro jejich potomky? Kdo z nich bude sdílet nadšení svých rodičů a prarodičů pro staré časy? Možná z počátku pro byznys z turismu... ale ten nevydží věčně, stejně jako nadšení vousatí motorkáří co si plní své dětské sny...

V zajetí démonů (2013)

Ač se jedná o můj zcela neoblíbený žánr, který se mi až protiví, musím uznat, že po filmové stránce se jedná o vynikající snímek, který dokázal vtáhnou (i když až zhruba po druhé třetině) i někoho, kdo se během prvních dvou třetin v kině kroutí v konfliktu předsudku "vždyť je to přece kravina jak hrom" s objektivním "sakra, to vůbec není špatné"... Původně jsem chtěl dát jen čtyři hvězdičky, ale pak jsem si položil otázku - proč? Co tomuhle filmu v daném žánru, s výborným obsazením, brilantní kamerou a zvukem, který si nehraje na nic jiného ještě chybí, abych uznal že je takřka (až na pár drobných vyjímek) bezchybný? Musím říct že nic, takže objektivně všech pět - není to můj šálek, ale filmařina je to poctivá a na dnešní dobu až kouzelně staromilská. PanTumnus dobrý komentář.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Podle místního osazenstva, jsem viděl pravděpodobně úplně jiný film. Anebo je momentálně IN všechno strašně strhávat a brát neuvěřitelně vážně. Pokud někdo čekal Muže v černém 4, nebo cokoli jiného a ušlo mu, že se má jednat o zcela samostatné dílko, pak bych řekl, že chyba nebude ve filmu, ale v divákovi.

Skyfall (2012)

Souhlasím že jde asi o "nejzásadnější" Bondovku vůbec - v žádném jiném sci-fi... pardon, akčním filmu se asi nedočkáte tolika fyzikálních zhovadilostí, dějových trhlin a naprosto nesmyslného počínání "charakterů" jako tady u britského Chucka Norrise, a proto je to asi jeden za všechny - film, který ukazuje Bonda tím čim byl původně zamýšlen - parodií na filmy o tajné službě.

Old Boy (2003)

Jako jeden z mála filmů, nedá se vlastně popsat - musí se vidět. Ačkoli po stránce umělecké, mohu říci že na mě snímek působí jako úžasně propojená kombinace asijské syrovosti a suchého humoru s evropským stylem klasických noir snímků a dramat.

Temné stíny (2012)

Jediná "milostná" scéna mi ten film a celkový zážitek z něj shodila, jinak spokojenost. Konečně Burton dělá Burtonův film ;-)

Městečko South Park (1997) (seriál)

Čím pozdější série, tím více roste úroveň satiry a ostrovtipu a úměrně tomu klesají přebytečné vulgarity. Trochu jako by si Simpsonovi přestali dělat všude kamarády a začali být nekorektní. Doprd*** s tolerancí, South Park ukazuje svět a převážně Ameriku v jasném světle.

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Nemohu si pomoci, ale postava Baldricka značně utrpěla, když na rozdíl od předchozích sérií, kde se dal považovat za řekněme Švějkovského, je v této sérii vyobrazen jako 100% retard, což je značná škoda, neboť ten domělý idiot Baldrick z 1-3 série, byl k nepřekonání, když v zásadě vždy přišel s nějakým reálně přijatelně dobrým nápadem. Škoda.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

******Šest hvězdiček, pokud by to šlo u jediného pořadu či filmu! V zásadě jde o samostatný žánr, prostě "Monty Python"!