Simpsonovi (1989) (seriál)

Ako sme si v poslednej dobe všimli aj humor je vyčerpatelný, no ostávam pri 5* kvôli spomienkam, ktoré sú nenahraditeľné! 90%

Czech Made Man (2011)

No a na tomto filme sa komu čo nepáčilo? Hodnotené ako ľahký nadpriemer. A pritom čech, slovák, polák,... hociktorý východoblokový ex-partner takúto kamerovú, modernú a vízionársku prácu nedal dokopy. Dokonalé to nie je, ale stojí to za pozretie a minimálne si zaslúži červený štvorček pred názvom. Češi boli, sú aj budú súčasťou svetovej kinematografie a dúfam že už nielen povojnovými filmami a filmami o utrpení... Tu je nová vlna. A čo ak kopíroval pán režisér. Všetko ide aj v Amerike ako cez kopirák a absolutne to nikomu nevadí. Nespraví Czech Made M@n dieru do sveta, ale aspoň sa odrazila od priemerných šablonovitých zvyklostí. Kamera skvelá na stredoeurópsku klímu a hlavný hrdina bol tak cool, aj ten rýchly rečový tik bol efektný. Nebudem ďalej obhajovať svoj názor. 75% (minimálne)

Bucky Larson: Zrozen být hvězdou (2011)

Úplne odveci. Myslím, že somsa pousmiala asi dvakrát počas celého filmu. Raz to bolo, keď povedal " to bude tým svetrom..." a raz na jeho blbom spolulubývajúcom... Ostatné bolo pre mňa buď trapné alebo nechutné. Celkovo Bucky bol poněkud trapný, noaešte to zahrať na milého a dobrosrdečného farmára, vrchol klišé. 10%

Biutiful (2010)

Každý kto z nás zažil málo prostriedkov a nič nazvyš, ten nezažil absolútnu chudobu, ktorú nám ukazuje tento film... Každý, kto bol chorý z nás, neumrel... Každý kto z nás poznal niekoho s onkologickým ochorením neprecítil to tak, ako dotyčný, ajkeď trápil sa tiež... Možno veríme v niečo čo je silnejšie od nás, no dôkaz sme nezískali... Bjutiful nám dáva kúsok zo všetkého. Nie je to priemerný film, pozeranie života Uxbala nám dáva možnosť reálne vidieť život umierajúceho. Preto reálne pretože v živote človeka s rakovinou sa nikdy nedejú tie sračočky, čo nám ponúka Hollywood. Ak očakávate melancholický koniec potrebného života tak odporúčam jedine Bjutiful. Mňa sa to dotklo. 80%

Smlouva s ďáblem (2000)

Zmluva s diablom je večná téma, lenže moc často stvárnená... Preto by to chcelo niečo nové. V tomto prípade sa to nestane. Milá komédia čonenadchne,ale ani neurazí. Nie je to kinohit, ten TV film. 60%

Ďáblův advokát (1997)

Keanu Reeves ma bavil celý čas, už keď som videla tento film poprvý krát vedela som, že bude patriť medzi mojich obľúbených hercov. Alpacino je ako diabol, taký všemocný herec... Spravil proste dojem. Celkovo nápad, že ľudské hriechy využíva diabol na to aby si prilákal božie ovečky nie je nový, ale poňatie tejto témy je v tomto filme skutku unikátne. Herci sú úžasný a atmosféra celého filmu naháňa zimomriavky. 80%

Mr. Bean (1990) (seriál)

Je skvelý, Rowan Atkinson je majstrom absurdít a humoru kde predvedie všetky ľudské nedostatky... ale takým štýlom, ktorý ma vždy dostane. Jeho medvídek, a hlas, odev, osobnosť, tvár, auto, život, to všetko je úbohé ale on je šťastný. 90%

Na telo (1999) (pořad)

Slabota, neskutočne krátke a hlavne, nikdy sa nedozviem nič nové a prevratné. Politici hovoria celý čas to isté len vždy inými slovami : "To nie my..." "Počas vášho obdobia sa pokazilo..." "Nemáte pravdu..." "My nič..." Toto keď počujem, mozog mi prikazuje vypnúť telku. Publicistika by mala obohacovať poznatky ľudí novými poznatkami. V tejto publicistickej relácii sa to nedeje. Väčšinou sa nič nové nedozvedám len skáču z témy na tému práve vtedy keď by sme sa dozvedeli niečo. 30%

Lampáreň (1998) (pořad)

Nuž poukazujú na nedokonalosť nášho zákonného systému, ale málokedy sa niečo vyrieši, ale určite má táto relácia svoje isté miesto už len z dôvodu vyváženia so skorumpovanými reláciami. Ale má to ešte ďaleko od investigatívnej žurnalistiky. Svet to nezmení, ale ukáže čoje zle. 65%

Jumanji (1995)

Práve dopozerané po sto rokoch. Má niečo do seba, nie je to prevratný kinematický zázrak, ale pozerať sa to dá, dokonca badať tu stopy napätia a niektoré scény sú vtipné. 70%