Swingtown (2008) (seriál)

Seriál je o vzťahoch a náhlade do sexuálnej a sociálnej slobode z rokov 70-tych z amerických domácností, kde prekvitajú otvorené manželstvá a takzvané "key parties". Sme v roku 1976 u rodiny Millerovcov na predmestí Chicaga zvanom Nort Shore. Bruce Miller (Jack Davenport) je ženatý so Susan (Molly Parker). Spolu vychovávajú dcéru Laurie ( Shanna Collins ) a syna Brucea Juniora- B.J. (Aaron Howles ). Tom a Trina Decker ( Grant Show, Lana Parrilla ) sú nový susedia Millerovcov. Tom je pilot a tak stretol Tinu, ktorá bola letuška. Deckerovci sú priateľský a veľmi rýchlo sa spriatelia s Millerovcami a tak Millerovci veľmi rýchlo zistia, že Tom a Trina žiju v otvorenom manželstve... Ďalšími susedmi a zároveň dlhoročnými priatelmi Millerovcov sú Roger a Janet Thompsonovci ( Josh Hopkins, Miriam Shor), majú syna Ricka (Nick Benson ). Priamočiaro sa seriál zaoberá zároveň príbehom rodičov aj ich dospievajúcimi deťmi. U mňa 75%.

Černý déšť (1989)

Zaujímavé... Keďže som to videla v roku 2011, mala som trochu feeling závanu stariny, ale aj súčasnosti zároveň. Akoby sa svet nemenil?! Mám rada hru keď sa drsný nedobrý chlapský chlap otočí proti každému za pravdu. Staré otrepané a funguje. Vždy dostane zlých a pomstí zbytočnú smrť priateľa. A vety drsňáka: "..ja se líbam předtím než šukám..." ho robia len viac sympatickým. Celkový dojem je fajn 55%.

Rocky Balboa (2006)

4* za spomienky... Ďakujem. Radím medzi svoje srdcovky kultový film Rocky I. no a tento kúsok je právoplatným zakončením boxerskej ságy Rockyho Balbou. V každom športovci je posledný zápas, ktorý musí von... Ja som uverila, že pre Rockyho to bol TEN zápas s Masonom Dixonom. Záver bol skvelý s čiernobielimi scénami a k tomu pulzujúca jasnočervená čerstvá krv z nosa, oka, ... dychberúce ak sa necháte strhnúť a prečo by sme sa nemohli nechať ? Bolo to milé a pohladilo dušičku, že platí: starý chlap nie je mŕtvy chlap.

Hanebný pancharti (2009)

Pre mňa málo bastardov, prijala by som omnoho viac scén o " hlavných hrdinoch " filmu. Skvelé dialógy kompenzujú veľa. Nejde mi ani o autenticitu historie, veď nech sa II. svetová vojna končí "happy endom", nech... Len pre mňa trochu slabé na úžasnú kombináciu Tarantino a Pitt. Napriek tomu ostávam neochvějnou fanušičkou oboch pánov.

Forrest Gump (1994)

Tento film si zaslúži pár slov a nielen hodnotenie, je to kúsok kde si každý nájde to svoje, ja tiež... Mojim naj momentom je scéna keď sa Forest dozvie, že má syna a ajkeď má skvelý a závideniahodný život plný zážitkov jeho prvá myšlienka je len aby malý Forest nezdedil jeho handycap nezdedil. Silný moment ako sa stal hneď otcom. Vždy ma to dostane, videné aspoň 15x... aspoň.