Firewalker (1986)

1 * za chuckov kop z otočky. Naivne trapné.

Ptáci (1963)

Navodiť atmosféru strachu bez novodobej techniky zvuku, kamery, efektov si nevieme predstaviť... Predsa sa to dá a dalo sa aj v roku 1963. Nahnať strach len vtáčím škrekotom a šuchotom krídel čajok a havranov. Hitchcock si zakladal aj na charakterových črtách postáv, kamere, osvetlení a teatrálnosti pohybov, gest. S miernou rezervou je to hororová perla z obdobia filmového stredoveku. Čoho by bol schopný Hitchcock dnes? 80%

Kluci nepláčou (1999)

Treba vidieť! Stojí za to nechať sa uniesť nenútenou hrou brilantných herečiek v komplikovanom príbehu. Vieryhodnosť v každom kúsku. Nechcem preháňať a olyzovať režisérsku stoličku, len podotknem, že sa to pani režisérske Peirce podarilo.95%

Dokonalý svět (1993)

Ďalšie dokonalé dielo majstra Eastwooda! Aj citovo náročný kúsok ako mnohé iné spod jeho réžie. Zahreje dušičku. Skoro dokonalé. A Kevin Costner bol na tope svojich hereckých schopností. Dobre načasované scény. Autentické, autá, šaty, charaktery...

Obyčejná žena (2006) (TV film)

Zaujímavá žienka domáca... Silná osobnosť sa ukáže len počas ťažkých časov. Syn to zhrnul: prežívame iné vojny... aj manželstvo je ťažká vec, najmä ak je slovo rozvod tabu. Vojna ženám dala možnosť pracovať a nový rozmer života. Aj starším. Sloboda lieči dušu.90%

Policejní akademie (1984)

Ajtak najlepší je vodca gangu....100 bodov zo sto! Brutál prevedenie šialenca vtipne.

Městečko Black River (2001) (TV film)

Toto bolo čo? Ako šablónou cez kopirák B- čkový grc. Hlavný hrdina to celé zahral, že prvých 20 minút som si myslela, že je to suchá komédia. Triller? Dobrodružný? Drama? Maximálne možno sci-fi ....15%

Deník nymfomanky (2008)

Mala som chuť ju fackať. Ten scenâr a zdlhavé kecy o jednej a tej istej veci. Áno, áno, áno máme iný meter na chlapov a na ženy. Tak všetkými synonymami to opíšeme a ohlodáme až na kosť. Chcela šukať, šukala, chcela lásku, mala ju, chcela byť kurva, stalo sa a nič jej nevišlo... Smola, ale keď žiješ reálny život stáva sa, že nebude tak ako si predstavíš, vlastne nikdy sen nie je realita. A keď jej dal rozumy vozíčkar, vlastne kvadraplegik, čo od krku dole je len bábka, aby si užívala život a vážila si ho a cenila si aj zahnutie prstov ona si to vysvetlila skvele a masturbovala pred zrkadlom. Hlboký film ako tanier na pizzu.20%

Hlad (2008)

Málo slov predurčilo veľké činy. Keď vám vezmú všetkú moc nad svojim životom, ovládate už len svoje výkaly a telo. Ajkeď táto hladovka stála 10 životov dostala na kolená "Veľkú" Britániu. Viem presne ako vyzerá dekubit a chválabohu nie je cítiť pachy cez kameru. Mohlo to byť neskutočne s pachom hnijúceho mäsa na tele živého tvora. Vieryhodné, šokujúce a netvorské správanie dozorcov to len podčiarklo.90%

Osudové setkání (2000)

Deja vu! Niečo mi tam pripomínalo Good Will Huntinga a aj zmes námetov Clinta Eastwooda. Starec objaví talent, ctižiadosť, odlišnosť a naposledy vo svojom živote spraví " tú " správnu vec pre mladú generáciu, ktorá je predurčená na veľké veci. A starcovo dedičstvo ho má posunúť v život o level nad ostatných smrtelníkov. Inteligentný černoško z geta smeruje do nekonečna a ešte ďalej.65%