Tajný deník call girl (2007) (seriál)

3 x * za námet, ale prevedenie je romantický blábol - môj najkámoš ma miluje já to nevidím a jemu prezradím svoje tajomstvo a.... telenovela vo Victoria secret!

Informátoři (2008)

Tento "film" má aj fanušikov? To je snáď len irónia. Trapné obrazy posekané neprehladne a postavy - hnus zberba... Akože fakt nie je umením všetko, čo nedáva zmysel. To si môže myslieť asi len Gregor Jordan. Pedofili, im predaný chlapček, narkomani, grupáče, násilníci a to vsetko nedôverihodne, no chceli šokovať a prepočítali sa. Neoplatí sa tento brak pozrieť...10%

Red Rock West (1993)

Byť na zlom mieste v zlom čase so zlými ľuďmi ako správny chlap so zásadami... ťažko sa z toho vyjde bez ujmy. Do toho ešte kus krásnej ženy, ktorá je tak trochu tiež zlá a chce ťa na svoju stranu. Kadiaľ, kam, s kým a za koľko? Najlepšie ak poslúchneš toho, čo na teba mieri najmä ak je to jemný psychopat a nájomný vrah. Chamtivý nájomný vrah. V pätách rozklepaný malomestský poliš... chamtivosť je zlá vlastnosť! Z mojej strany spokojnosť.75%.

Vtáčkovia, siroty a blázni (1969)

Po vizuálnej stránke filmu nie je čo vytknúť, dokonca jemný potlesk pre kameru... K obsahu : Čítala som niektoré komentáre, asi sme sentsakramentsky náročný... Písal sa rok 1969 a vo filme lietali prsia, údy, prirodzenia hore-dole, asi neviete aká tá doba bola konzervatívna, prudérna?! Bozky chlapov, nespokojnosť zo životom,vražda, samovražda, basa... a to všetko v jednom filme za totolity s veľkým T. Dnes je to už málo vtedy vlastizrada. Veď ten svet sa stal takým, že nám už nestačí happy end ... Jakubisko bol vizionár, natočil snímok, ktorý je avangardný a extrémný na tú dobu. Páčilo sa mi to.80%

Odyseus: Cesta do temnoty (2008)

Slabý na historický, ešte slabší na dobrodružný... asi preto sa rozhodli pre žáner sci-fi, science som postrádala a fiction bol retro... hnusné netopiere silno digitálné a herci... možno snaha sa cení . Rumuni si trocha zanatáčali s Angličanmi a Kanaďanmi, nevyšlo to.35%

Vejce na tvrdo (1997)

Prekvapivo zaujímavé, ajkeď príbeh je vyrozprávaný hlavnou postavou, niekedy až zoči-voči kamere. Milé nahliadnutie do vnútra vyrastajúceho chlapca ovplyvneného rôznymi okolnosťami osudu ( otec v base, postihnutý brat, elitná škola, učiteľka). Zamieša karty aj kamoš s dredmi, taký pseudorebel... Zabavilo má to na celých 100 minút.70% pointa: Byť v strede strednej vrstvy a robiť deň čo deň to isté je ako vajce natvrdo, čo nejde zhltnúť ani vypluť...

Narušení (1999)

Angelina ma presvedčila až na konci, dovtedy som videla len obviklé od nej asi štyri typy výrazov tváre. Celkovo som mala veľmi dobrý zážitok. No tie casy mohli byť hrozné pre "iných"... Všetko, čo sa prudšie vymykalo konvenciám bolo v bezpečí pod zámkou, smutná doba. Pekne a vierohodne zobrazené.65%

Mary a Max (2009)

Môže byť niečo tak rozprávkové až tak reálne? môže... miestami zmrazujúco pravdivé až strach.

Swing (2002)

Nuž ajkeď v niektorých častiach bol tento kúsok patetický. Množstvo právd vo filme je celkom na pousmiatie. Nemyslím si, že chudobný cigáni v maringotkách by po smrti blízkeho pálili svoje cennosti a príbytky zo smutku. Ani to si nemyslím, že by každý do jedného bol negramotný. Ale príbeh o lásočke dievčaťa z osady a chla0čeka, čo sa chce učíť na gitare hrať a je oslnený odlišnosťou slobodného sveta osadníkov, kde nie sú určené ani hranice pre deti... Jediné, čo by som silne vytkla je, že tie deti boli viac mokré, respektive v jazerách a kalužiach. spadnuté ako obojživelníky. + hudba a zanietenosť muzikantov fajn.55%

Kutil Tim (1991) (seriál)

Earl Hindman je herec ktorého odsúdili na "poltvárového"... :) tento sitcom je v celku vtipný a rozosmeje aj po 20tich rokoch! Tim Allen je sympaťák ajkeď trochu nešika, čo sa u kutila nie vždy hodí, ale pobaví.