• Pohádka

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Pohodovka.... Vesnička, v ní malý kluk s kamarádkou, nosí dříví.. pár vojáků kolem nějakých vysokých bran... Do pr*ele! Co tam nahoře dělá ta ohromná hlava, vypadající právě jako ta, kterou známe z hodin biologie?!? Tak asi tohle mi naskočí při vzpomínce na první díl tohoto velmi akčního anime. Nemám ráda krev a násilí.. Tady toho bylo až přemíra, ale nešlo primárně o to. Spíš o otázku PROČ??? A ODKUD??? Proč tam jsou a kde se berou? Doufám, že bude pokračování a já se budu moci znovu nechat strhnout akcí, příběhem a popustit uzdu svým emocím :)

Sherlock (2010) (seriál)

Skvělý seriál. V počátcích mě sice odrazovala délka jednoho dílu, protože 90 minut na jeden díl seriálu mi zkrátka příjde dost, ale po shlédnutí prvního dílu bylo jasno, že na tento kousek si čas zkrátka najdu :) Vzhledem k tomu, že jednu sérii tvoří celkem 3 díly, nejde o žádnou dlouhou ságu. Vřele doporučuji každému :) myslím si, že každý si zde najde něco svého. Nešetří se tu s dramaty, vraždami, mystičnem a kriminálními případy, ale jde tu také o velmi silné pouto přátelství a o objevování lidskosti v osobě, kde ji běžní lidé nemohou přes aroganci vidět. Zkrátka, jen do toho! :)

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Anime - japonská pohádka, beze smyslu.. Dělají hloupý věci a vůbec, nebudu se na to nikdy dívat. OMYL! Nerada přiznávám, když nemám pravdu, ale tady jsem se teda sekla pořádně. Ještě do žádného seriálu jsem se neponořila tak, jako právě do Fullmetalu. Od filmů a seriálů zkrátka očekávám hlavně příběh. A když vás po 3. dílu něco chytne takovým způsobem, že jste ochotni kvůli tomu zůstat vzhůru až do časných ranních hodin, asi je prostě někde něco jinak. Toto anime si zkrátka svých 5* zaslouží a kdyby bylo možné dát jich víc, dala bych je. Skvělý příběh, výjimečné sourozenecké pouto, spousta zvratů! PARÁDA!

Bídníci (2012)

Jedním slovem - PARÁDA! Proměny děje, charakter postav, výkony herců, není nic co bych mohla vytknout. Písně vtáhnou do děje... Uronila jsem nejednu slzu.. Miluju výkony Hugh Jackmana, Russella Croweho, Anne Hathaway i Amandy Seyfried a když se to všechno smíchá v jednom filmu, anóbrž ještě muzikálu, je to pro mě pecka! Jediné, co jsem po celou dobu nemohla přenést přes srdce je, že měl být Russell ten zlý.. Vždy když zpíval, nebo i měl být zlý, stále jsem ho viděla, jakožto Gladiátora, ve kterém hrál titulní roli a stále jsem čekala, kdy se charakter Javerta změní k lepšímu... A herec, kterého jsem skutečně nemohla vystát byl Sascha Baron Cohen, protože ten u mě bude vždy Borat bez ohledu na to kde a jakou roli hraje.. V každé jeho scéně jsem čekala co nechutného a sprostého udělá... Tady si myslím, že mohli obsadit někoho lepšího... Ale ani on mi dojmy z celéo filmu nezkazil! Skvěle jsem si to užila a písně mi znějí v hlavě do teď. 5 z 5!!!! :)

Wolverine (2013)

Přiznejme si, kdo by rád nešel na film, kde má v hlavní roli excelovat Hugh Jackman :) Snažila jsem se držet si trochu odstup a od filmu nic moc nečekat, protože co si budeme povídat, Origins of Wolverine byl vydařený film! Dopředu jsem neviděla jediný trailer a nečetla jedinou recenzi, takže do kina jsem šla jako tabula rasa - nepopsaný list :) VYPLATILO SE!!! Skvělá akce a úžasný Wolverine :) Celý film jsem se dobře bavila, přesto ale, kdyby šly dávat půlhvězdičky, byl by tento film právě o onu půlhvězdu za Origins of Wolverine a to kvůli příběhu. Neříkám, že nebyl dobrý, byl zajímavý a poutavý, ale u mě zkrátka vede Origins :) *SPOIL* Možná proto, že jednou z dějových linek byla psychologická sonda a boj toho, jak se Wolverine snaží nepodlehnout a zbavit se Jean. *SPOIL*

Pařba ve Vegas (2009)

Tenhle film mi přišel z nějakého důvodu naprosto hloupý... Jednu hvězdičku dávám jen díky scéně s tygrem, která jako asi jediná mi přišla trochu vtipná... Jinak jsem se za celou dobu nesmála a rádoby vtipné hlášky mi bohužel přišly poměrně trapné..

Atlas mraků (2012)

Skvělé herecké obsazení, výborný nápad obsadit jednoho herce do více rolí (mimochodem - kdyby se udílely hvězdy za make-up, tenhle film by musel vyhrát!... v některých rolích jsem dlouhou dobu příslušné herce nemohla rozpoznat, byť jsem se soustředila), poutavý děj (zmatený děj - o němž chci ještě mluvit), skvělé zpracování. Přes všechny tyto klady jsem ale musela udělit pouze 4 hvězdy. To, co mi na filmu zprvu vadilo byl onen, téměř nepochopitelný děj. Nedalo mi to a dala jsem se do čtení knihy, podle které byl tento film natočen. V několika momentech jsem se skutečně rozčílila, jelikož tvůrci filmu spoustu věcí, které byly v originálu upravili, pozměnili, či dokonce vynechali a to se jednalo, dle mého názoru, o neúplně zanedbatelné maličkosti. Člověk, který šel do kina, aniž by četl knihu musel být zákonitě zmatený (i já byla). Doporučuji tedy prvně přečíst a poté sledovat. Přes tuto mou výtku, musím ale 4 hvězdy Atlasu mraků nechat. Už jen kvůli skvělému Hanksovi :)))

V peřině (2011)

Jestli pan Brabec vsázel na rostomilost dítek a hvězdné české obsazení, které zvolil, tak si myslím, že přestřelil. České komedie a české filmy obecně mám moc ráda, o muzikálech nemluvě. To co jsem ale viděla za posledních 103 minut, bylo za vlasy přitažené, na můj vkus, až moc. Zpívající herci, co neumí zpívat (až na Lucii Bílou, samozřejmě), celý film je jako kdyby byl malován v photoshopu a k tomu snůžka nesmyslných a nerýmujících se písniček.... 2 hvězdičky má jen za to, že se mi líbí jak hraje Eliška Balzerová a to, že víc, než děti mi přišel roztomilý Mádl, což si myslim, že asi režie nezamýšlela. Jestli znovu český, filmový muzikál pro děti, tak bez trapné Darinky, zpívající paní Divíškové a se smysluplnými písničkami, prosím.

Fontána (2006)

Romantický film... při shlédnutí cca prvních 20ti minut jsem nepochopila, čím si tento přívlastek Fontána zasloužila. Přišlo mi to spíš jako změť různých útržků něčeho, co jsem nevěděla kam přiřadit. Zkrátka jsem se v tom filmu nedokázala zorientovat. Zadostiučinění se ale dostane každému kdo vydrží. Film s délkou nabývá na zajímavosti a pohltí Vás :) .. a co si budeme povídat, ne jednomu upadne slzička :)

Vyměřený čas (2011)

4 hvězdy a to jen za konec... čekala jsem celou dobu, jak to dopadne a to, jak autoři celý film zakončili mi přišlo trošku málo, vzhledem k tomu, jak bohatý měl film děj... ale za dějovou a příběhovou linku si 4 hvězdy zaslouží :)