Proutník (2000)

Táto komédia má zopár úplne trápnych vtipov, zopár nudných a zopár celkom vydarených, ktoré naznačovali že tento snímok mohol byť celkom zábavný. Niekedy je aj dosť zvláštny, napríklad je tu aj jeden muzikálový výstup. Najviac asi neprospelo že hlavnú úlohu dostal neznámy Tim Meadow, ktorý príliš zaujímavý nieje. V maličkých úlohách sa predstavia Billy Dee Williams, Will Ferrell, Lee Evans, Eugene Levy, Julianne Mooreová a Tamala Jonesová. Všetci dostali budˇ málo priestoru alebo sú jednoducho nezaujímavý. Ako aj film je len za 2 hviezdičky.

Žádné boží zprávy (2001)

Celkom príjemná komédia ktorá sa niekedy mení na triler a navyše je originálna. Za úspechom však stoja známe mená, Penelope Cruzová a Victoria Abrilová a vo vedľajších úlohách Gael Garcia Bernal a Fanny Ardantová. Je to príjemný film ktorý nieje nudný ale zábavný.

Miláčku, vrať se (2000)

Dalšia slabučká romantická komédia a táto je ešťe ak dosť zvláštna. Ale prečo v nej hrá tolko známych hercov , to neviem. Postava Heather Grahamovej nieje ani zaujímavá ani vtipná, ale skôr trápna. Podobne dopadol aj Luke Wilson a podivnú kreáciu predvádza Mark Ruffalo, Patricia Velasquezová- tá má nejaký podivný dabing. A príliš nezaujme ani Casey Affleck. Niektorí herci sa len tak mihnú a skoro som si niektorých ani nevšimol-Summer Phoenixová alebo Clea DuVallová. Najzaujímavejší sú jednoznačne Alfonso Arau, Goran Visnjic a Dylan Baker, ale ten už dostal menej priestoru. Ale film je slabučký a len za 2 hviezdičky.

Kramerová versus Kramer (1979)

Pri sledovaní tohto snímku som si spomenul na film Hádaj kto príde na večeru, obida snímky spojuje jednoduchý príbeh zo života, ktoré vdaka vynikajúcim hercomnenudia, ale sú vynikajúcimi konverzačnými drámami. Dustin Hoffman a Meryl Streepová sú vynikajúci a vám úponúknu aj skvelý filmový zážitok.

Stroj času (2002)

Aj kedˇtento snímok niekedy pôsobí televízne výsledok nieje až taký zlý. Obzvlášť sa vydarilo cestovanie v čase. Guy Pearce je dosť nezaujímavý a ostatní herci sú výrazne vedlajší ale zaujímavú kreáciu predviedol Jeremy Irons.No ako nenáročná zábava funhuje film celkom dobre.

Hráč (2002)

Tak toto je typický americký športový film, ktorémumi tak trochu nerozumieme, ak nepoznáme pravidlá basseballu.Tempo filmu je dosť pomalé a hlavne zo začiatku je to dosť nuda. Dennis Quaid nieje príliš zaujímavý a ostatní sú matní. Celkovo je to dosť nuda ale niektoré športové časti sú fakt vydarené aj kedˇˇnevieme čo sa v nich deje.

Uzavřený kruh (2002)

Tento triler je vydarený a zaujímavý je v nˇom aj zopár celkomkvalitných napínavých scén. Niektoré miesta mohli byť ešťe o niečo vypilovanejšie, v skúsenejších rukách mohol byť výsledok ešťe o niečo lepší. Aj hercisú okrem Treata Williamsa väčšinou mladí a neznámi. Nieje to za 4 hviezdičky ale nemá k nim daľeko.

Pepek námořník (1980)

Robert Altman a film o Pepekovi Námorníkovi. áno. Ale výsledok je dosť slabý a film je zvláštny a nevyrovnaný. Ani Robin Williams nieje príliš dobrý a sympatický. Kulisy pôsobia dosť divadelne a celé sa to podobá groteske. Je to zvláštne a nie príliš dobré.

Wilderův oheň (1993)

človek ktorý má schopnosti zapalovať ohenˇ ? Napadne ma nejaký komiks alebo kniha Stephena Kinga. Tento snímok je však skôr romantickou komédiou aj kedˇ toho ohnˇa je tu dosť. Film mohol byť zaujímavý ale je skôr nudný a zvláštny. Nepresvedčivý je aj inak výborný Dennis Quaid. Podpriemerná vecička za dve hviezdičky.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Dôstojné rozlúčenie Rogera Moorea, ponúka kvalitnú akciu, so skvelou dvojicou zloduchov, Christopher Walken a Grace JOnesová sú výborní, vydarení je hlavne záver a nájde sa aj zopár akrobatických výkonov. Vyhliadka na vraždu je kvalitná bondovka ktorá vás určite poteší.