Waterloo (1970)

Musím říct že nejsem žádnej velkej fanda ruský kinematografie takže i přes výborné hodnocení sem od filmu tolik neočekával.O to větší bylo moje překvapení.Nejen že obsazení je opravdu výborne, ale týká se to i kostýmů,výpravy,techniky a dokonce i strategie a vojenských formací které podtrhuje výborná kamera která vás opravdu posadí na zadek.Snad jen jediné mínus vidim v představiteli Napoleona-Rod Steiger kterej Napoleona nezahrál tak jak bych si to asi představoval a určitě nejni jeho nej představitel.Jinak se nesmí zapomenout že tohle všechno se natočilo bez počítačových triku-myslím že si dnešní tvůrci můžou vzít příklad jasných *****.

Alenka v říši divů (2010)

Napřed bych měl říct že neznám pohádku Alenka v říši divů nikdy sem to nečet -(zlatej Ferda mravenec)ani sem neviděl jiné filmové nebo animované ztvárnění,o to víc sem se na to těšil už jen proto, že režie se ujal můj oblíbenec Tim Burton a ke spolupráci si vzal svoje dvorní herce - Johny Depp a Helena Bonham Carter.Hned jak se rozjel film sem už věděl co bude následovat a po chvilce sem i tušil jak to skončí.Ano efekty,masky,kostýmy snad i herecké výkony-(nejvíc asi potěšila Mia Wasikowska)Ale jiank mě to ničim moc nezaujalo celou dobu čekáte na něco co příběh pohne trošku jiným směrem nebo co mu dá trošku jinej náboj ale nic se neděje,ba co víc bych řek že je to film opravdu spíš pro děti kterých kolem mě v sále bylo víc než dost a hlasitě to každej z nich dával najevo!Myslím že to bude jeden z nejslabších filmu co zatim Tim udělal a určitě to nebyla dobrá volba a hlavně se to k němu ani nehodí.Se slzou v oku sem si vzpoměl na holiče co podřezává zákazníky- *** a to spíš jen za tu parádu kolem.

Soupeři (1977)

Tak takhle se mi Ridley Scott opravdu zamlouvá.Režie,kamera k tomu výbornej příběh pěkné exteriéry šermířské souboje parádní,k tomu přidejte období napoleonských válek a výsledek je takovej že to je asi jeden z nej filmu co Ridley Scott natočil.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Musím říct že od Barona Prášila a od Terryho Gilliama bych čekal něco víc.Jediná hezká věc jsou vizuální efekty jinak příběh strašně nudnej-málokdy se mi stává že popoháním film ke konci.A krom toho nemám rád filmy kde hlavní hrdina je už starý a jen smutně vzpomíná na zašlou slávu-to nejni Baron Prášil.Jestli se chcete podívat na Barona Prášila a bavit se puste si toho od Karla Zemana.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Myslím že všichni víme že v národě německém je cosi zvráceného až nechutného o čemžš nás němci stále přesvědčují ale něco podobného sem nečekal už ani já sám že taková škvára a hnus se dá ješte natočit-nuda,děj žádnej,zápletky směšné až dětinské obsazení hrozný je to německej odpad myslím že se nám tim mstí za prohranou valku!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Asi sem od toho očekával víc-atmosféra je skvělá vlastně se díl od dílu ztemnuje což mě těší,ale jinak to chvilkama vypadá jako Beverly Hills 90210 jenom se to odehrává v Bradavicích.Knihu sem nečet ale podle všeho tam dost věcí a to poměrně důležitejch schází,zato se to tam hodne točí kolem prvních lásek což sem přeskakoval.Dávám *** a to z velké části za atmosféru-neurazí ale ani nenadchne!

Two Virgins (1968)

Dotedka sem se moderního umění jen bál ale potom co sem viděl tohle si i já troufám něco natočit:DMazec davám * jen že to je Lennon jinak musím souhlasit s Morien je to jak mejdan velryb.

Star Trek (2009)

Tak ted sem dokoukal Star Trek jako Kirk,Spock prostě celá posádka je fakt parádně vybraná ten humor co tam někerým lidem vadí mi tam fakt seděl nevadilo mi to tam.Hodně mě bavil inženýr Scotty efekty o tom se nebudem bavit parádní a jako Leonard Nymoy fakt třešínka na dortu to s tim prolinánim přítomnosti s budoucnosti paradni prostě "Startrekovský" ale něco mi tam prostě scházelo co bych nečekal a překvapilo mně takze za **** doufám že se natočí další film s tou samou posádkou!

Bláznova kronika (1964)

Krásná exkurze do třicetileté války která je po vyzuální stránce výborná neztrácí vtip dobré herecké výkony (krásná Emília Vášáryová)i skvělé šermířské souboje .Ze začátku má film spád pak děj trošku pokulhává ale i tak jedna z nej Zemanovek jako vždy dávám mistrovi *****

The Joy of Painting (1983) (pořad)

Něco neuvěřitelného skvělej dokument o tom jak vzniká obraz velmi příjemná podívaná kdo neviděl neuvěří.