Říkali mi Džigu (2015)

Tohle opravdu není komedie typu Avangers, ale naopak dosti drsné drama. Není to uhlazené a není to pěkné. Místy dost jiné, dost divné, zvláštní a tvrdé. Ale celkově uchvatitelný příběh a dobře zahrané. Chtěl jsem původně hodnotit méně hvězdami, ale prostě nad tím musím přemýšlet, protože se mi to vrylo do paměti svou silnou emocionální stránkou.

Firefly (2002) (seriál)

Strašný sympaťáci, všichni do jednoho :-D Opravdu příjemné sci-fi, na které se zas někdy podívám.

Firefly - Serenity (2002) (epizoda)

Kurňa, lítaj vesmírem v rachotinách a střílej po sobě flusbrokem, to je vyspělá civilizace :-D

Chuck (2007) (seriál)

Konec u třetí série, ale třeba se k tomu ještě někdy vrátím, protože kluci a akce mě bavili a byli vtipní, agentka krásná.. Ale to ustavičné vztahové drama, kdy se hlavní hrdinové v jenom díle zamilovávají, aby se mohli ve druhém díle rozejít a ve třetím znovu zamilovat a pak zase rozejít a pak zase zamilovat a pak znova a znova, no prostě tohle už mě neskutečně točilo :-P  Ale na koukání v páru asi v pohodě..

Příběh temný a strašidelný (2021) (seriál)

Zkrátím-li to, první dva díly ztvárňují klasické pohádky, a to naprosto otřesně. Dalších několik dílů je taková břitká výplň, alá filmové putování Froda Pytlíka. Nicméně díly na sebe navazují a v závěru to v podstatě jako celek není úplně špatné a podání je celkem vtipné, za což vděčíme vranám vypravěčkám - "vranice" příjemně vtipná :-) Věřím, že příští "série" bude lepší. (Nejbrutálnější scéna opět hnedle na začátku prvního dílu, a pak už vlastně nic :-D děti tak 10+)

Kosmos: Možné světy - Hledání inteligentního života na Zemi (2020) (epizoda)

Neskutečně úchvatný dokument o tom, jak už dnes dokážeme zachytit komunikaci podhoubí, které komunikuje se stromy i zvířaty, a začínáme nacházet cesty, jak ho chápat. O dešifrování matematického jazyka včel, které dokáží přesně popsat polohu včetně poryvů větru či společně vybrat vhodný domov pro nový roj. A nakonec o tom, jak to spolu a s námi všechno souvisí a kde se to tu vlastně vzalo. Mazlící se želvušky ve své dimenzi, jako pěkný bonus k zamyšlení. No huba dokořán :-)

Poslední bohatýr (2017)

Čekal jsem, že to bude jiné a divné. Nu a bylo to jiné, divné, ruské a líbilo se mi to :-)

Peklo s princeznou (2009)

Ježíšku, to byla ale krásná princezna, a jaká nádherná prsa měla. O té se mi dnes bude jistě zdát. Jinak pohádka, která neurazí, ale ani nenadchne.

Polární expres (2004)

Nuda, nuda a zase nuda a to bohužel místy hezká grafika nezachrání. Poselství v podstatě nulové - věřte a budete spaseni, toť vše, velmi tupé. Naopak někde film působyl spíše dost sobecky, včetně arogantního průvodčího. A co ti trpaslíci? To byla jako sekta homosexuálů, že tam nebyla jediná trpaslice? Myslím, že z příběhu šlo dostat opravdu o hodně víc a je spousta o moc lepších Vánočních filmů, než zrovna tenhle. Tedy pokud nepatříte mezi lidi typu: "Jů, vlak!!!! No to je úžasný!!!!".

Zilionáři (2016)

Obrovská škoda, že celý film není jako první 2 minuty. To jsem poprskal večeří celej monitor. Za to čtvrtá hvězda. Jinak ano, šílená komedie s člověkem IQ neandrtálce, která se taknějak odehrává a občas člověk vyprskne smíchy. Jen je škoda, že to nebylo ještě víc šílený, protože herci na to určitě měli.