Serenity (2005)

Hezké sci-fi pro milovníky Serenity a jejích obyvatel. Také je fajn, že jsou v něm titéž herci, co v seriálu, který je dobré vidět před tímto filmem (byť seriál končí trochu jinak). A ano, konečně je to v podstatě završení daného seriálu, které pospojuje některé jeho linky. Škoda, že tohle nemá tak 1000 dílný seriál, protože bych byl jeho velkým fanouškem.

Malý krámek hrůz (1986)

Popravdě tohle nelze nazvat jinak, než filmovou úchylárnou, která je spojením céčkového horroru s Chaplinovskou komedií. Jelikož je to muzikál, tak se tam furt zpívá, přičemž texty písní jsou silně dělnické (prvky Chaplina; např. rozjímání nad touhou vlastnit automatickou pračku). Vedle toho mluvící monstrózní rostlina je komediální vložkou céčkového horroru. Místy hodně nadčasové, kor když na to člověk kouká po 36 letech.

Zvěřinec časopisu National Lampoon (1978)

Naprosto chápu, že tenhle film byl ve své době pro kluky naprostý kult. Kdybych ho viděl v dětství, tak bych z něj byl doslova udělanej (a to zvláště z občasných nenucených záběrů na kozičky; hezké). Takový malý pohled na to, jak mladí chtěli žít v šedesátých letech v USA, jaké problémy je v těch letech trápily a jak tehdy už pozvolna začínaly směry rebélie. Ve filmu je několik scén, které byly následně parodovány v budoucích filmech. Také se jedná o první film z řady National Lampoon (kde mám celý život oblíbený jiný kult, a to Vánoční prázdniny s Chevy Chasem). Klobouk dolu před černošskou jazzovou kapelou, která valí jak hovado. Navíc jsem se musel fakt chechtat, když jsem viděl, jak moc je film předlohou pro nedávný klip Municipal Waste: https://www.youtube.com/watch?v=iwEf-1NkIpg (zkrátka vidina pořádné chlastačky stále táhne a láká a ano, to se musí prostě prožít, aneb když párty znamenala zdemolovat nejen sebe, ale i celej barák).

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Musím říct, že opravdu povedená (rodinná) sci-fi trilogie, každá série uzavírá jednu kapitolu. První dvě nasazují laťku hodně vysoko, třetí už je lehce níž, ale i tak je finále naprosto velkolepé. Za mě palec nahoru a jestli bude volné pokračování, tak už se fakt těším. Pro sci-fi frantíky a františky kultovní nutnost.

Je třeba zabít Bona (2011)

OMG, ne jako opravdu OMG. Naprosto nepochopím, jak se takhle špatný a nezáživný film může někomu líbit. Hlavní hrdina je nesympatický, arogantní a sobecký debil, který kdykoliv udělal nějaké rozhodnutí, tak jsem si jenom říkal: "Ty vole, zase? Jako fakt zase znova se chováš jako debil a děláš tu samou chybu? To je smutný.". Tím ničí život nejen sobě, ale i svému bratrovi, potažmo celé kapele. Film je naprosto nevtipný (nezasmál jsem se ani jednou), protože když je někdo blbej, tak se mu ještě dá zasmát, ale když je někdo debil, tak to opravdu k smíchu není. Navíc nevtipné opakující se scény a scény, které asi měly být vtipné, jsou naprosto zoufalé. Nelíbilo se mi to, nebavilo mě to, ale dokoukal jsem to, tak mohu s klidem říct, že už to nikdy vidět nechci. Jednu hvězdu za to, že je to dle skutečných událostí - hlavního hrdiny je mi upřímně líto - kdyby nebyl debil, tak se všichni mohli mít dobře.

The Way of Metallist (2016)

Opravdu povedený dokument a celkově i dosti naučný. Tak já patřím do sociálně patologicky vyloučené skupiny? Jo, to by dávalo smysl :-D Kapelu Malignant Tumour znám téměř od jejího vzniku a byť jsem spíš přeborník na ten kravál, jak to odborníci nazývají, tak musím uznat, že jejich přerod na Grind 'n' Roll má neskutečný gule, co tě vyrvou ze židle, kopnou v kole pod koleno a tvůj ksicht rozdrtí o wall of dead. Kdysi možná místní klucí, dneska kapela světové úrovně. Jen tak dál majstři. A že to, co jde dovnitř, jde i ven, dokazuje nová Bilosova banda Sick Sinus Syndrome. Celý dokument česky zde: https://www.youtube.com/watch?v=w8xxAI9rdp4

Smrtelné stroje (2018)

Jasně, chápu, že dneska je každej zmlsanej hovadinama typu Avangers, nadlehčené, vtipné, přímočaré, tj. člověk u nich vůbec nemusí přemýšlet a jen se směje a jú, to bylo tak úžasný. Narovinu, opravu rád jsem se podíval na klasické a pěkně udělané sci-fi a líbilo se mi to moc. Trochu se musím pousmát zdejším komentářům, že prý tam je hodně postav a odboček - ne, to opravdu není - víte, ono sci-fi nikdy nebylo pro lidi s nízkým IQ, protože ho prostě nechápali, nedokázali si představit či domyslet, a ani nebylo jeho snahou, aby se zalíbilo všem (fantasmagórie mu říkalo 95% lidí). A právě to se mi tady líbilo, že je to sci-fi, jak má být (a ne břitký kýč typu Avangers). Popravdě, knižní předloha mi stojí doma v poličce a čeká, až se na ní dostanu, a už teď se těším.

Podvodník z Tinderu (2022)

Popravdě nevím, jak toto hodnotit. Čekal jsem film, ale je to dokument se skutečnými záběry. První půlhodina je tak nudná, že jsem to chtěl vypnout. Druhá půlhodina sice trochu navnadí, ale stále se to neskutečně vleče. Ne opravdu, příště, ať je to ještě pomalejší a ještě delší odmlky a naprosto v klídku usnu. Stále jsem chtěl vypnout. Třetí půlhodina už byla jakože zajímavá, ale ufffff. Ale jako poslední půlhodina si získala naplno mou pozornost a fakt jsem napjatě čekal, jak to vlastně dopadlo. No a dopladlo to. Jak se u nás říká: "Hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere". Věřím, že ženské publikum tento dokument, který je solidní věrné kriminální drama popisující skutečné události, opravu ocení. Spoiler zlýho kluka: Jako ano, obraných žen je mi líto, ale když si vezmu, že týpek z Izraelské "chatrče", který by jako ostatní žil v prachu města a šťoural se v nose, si roky žil jako milionář, o čemž si většina lidí světa může nechat jen zdát, tak taky klobou dolu. Původně jsem chtěl dát tak 2 hvězdy, ale dám aspoň 4 :-P Doplněno: Dokumet ve mě zanechal jednu otázku (můžete mě kamenovat): "Holka nemá ani 200 tisíc Kč a musí si je půjčit od lichvářů a přitom balí člověka, který dle fotek je multimilionář, co každý den někam lítá vlastním letadlem. Je tato holka zlatokopka, nebo jenom naivní pipina? Nicméně, pokud nemá ani 200 tisíc a týpkovy dá v podstatě 5 milionů, tak je asi prostě jenom blbá." Pozn.: 10T$ = 210T Kč, 250T$ = 5.3M Kč.