Holčičky (2022) (pořad)

Jako tohle byl opravdu zážitek. Dost jsem se zasmál, člověka potěší vidět, že i ostatním něco nejde. A co všechno jsem se dozvěděl, no, to jsem koukal :-)

Ferdinand (2017)

Uff, tak nakonec to dobře dopadlo, no už jsem měl strach :-) Popravdě jak postupně děj gradoval, tak se pozvolna ztrácela i má nelibost k tomuto počinu, až se nakonec obrátila do kladných čísel (chvílemi jsem se i smál). Jako velký odpůrce koridy a zabíjení zvířat pro radost či zábavu, jsem nakonec uznal i poselství tohoto filmu. Bokem: Ve Španělsku jsem nebyl na moc místech, ale ve městě Ronda ano, a to je to město s obrovským mostem uprostřed.

Norman a duchové (2012)

Osobně hodnotím spíše míru zvláštnosti, která je u tohoto počinu celkem vykosá. Byť ano, postavy tvořící Normanovo křoví, tj. jeho rodina a (ne)kamarádi, nebyly zrovna příjemné a vlastně byly celkem nesympatické, ale Norman a jeho plnoštíhlý kamarád byli fajn. Příběh potěšil, zase trochu něco jiného, a byť s nemrtvými v zádech, byl celkem veselý.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Jako ano, hezká animace, zajímavé postavy a celkem i příběh, ale na druhou stranu slabinou pro mě byl právě příběh, který je ponurý a smutný a ani závěr není zrovna ve stylu "jo, dobře to dopadlo". Celkově tedy mohu říct, že do půlky se mi to líbilo hodně, ale ze druhé půlky mi zbyla tak leda pěkná deprese. Pak je otázkou, jestli si z pohádky chceme odnést právě tyto pocity (já teda ne; preferuji hezké zábavné pohádky s dobrým koncem).

Lemmy Forever (2010)

Hlavně neber koks ani herák, ber speed :-P Takže asi tak. No na to, že byl celej život naspídovanej, drtil to kupředu jak urychlenej kombajn, tak to dotáh až do 70-ti, takže ty vole jo, taky to jde (dobrý poučení; my body, my choice). Velká osobnost a inspirace.

Tři Tygři: Cesta na Olymp (2021) (seriál)

Jako dobrý, dobrý, a pak přišel souboj šulinů, tak to jsem šel do kolen :-D

Kačer Daffy a jeho kamarádi (1942) (seriál)

Opravdu pěkná groteska, nicméně díl Našrocený Daffy mě zaujal naprosto úplně. To je vysloveně historické pošušňáníčko. On totiž ten seriálek je z roku 1942, a tedy z roku 2. světové války, a proto i Daffy bojuje proti Hitlerovi. Ten je obklopen hákovými kříži a hajlující čeledí a nazýván rostodivnými přívlastky, přičemž Daffy, poslouchající americkou válečnou propagandu a toužící po špenátu, hrdě zastává veledůležitou práci ve třídírně odpadu. No, postupně se dostane i dál, leccos stropí a taky namluví. Například pomůže bláznivému oslovi od pálení žáhy, načež zjistí, ze má na krku přívěšek s hákovým křížem a odvětí: "Hele, tento trouba je nácek.." :-D a to zdaleka není všechno, co tento díl obsahuje za libůstky (na konec přijde i Super Američan).