Miami Vice (2006)

První film, ve kterém, když se střelí do auta do čelního, čí bočního skla. Tak střela prolétne protějším sklem. Michael Mann, který je posedlý detaily, si to uvědomil. Že střela, která rozbije jedno okno, tak se nemůže zničehonic vypařit. Jinak Miami Vice je krásně natočená kriminálka s pomalejším rozjezdem a filmu to vůbec neuškodí, akční scény jsou krásně realně nasnímané. A Michael Mann je brilantní a skutečný pán režisér. Škoda, že netočí častěji

Johnny Mnemonic (1995)

Bez Lungrena by to stálo ještě za větší belu. Myšlenka filmu není špatná, škoda, že se režie neujal někdo zkušenější.

Vikingové (1999)

Vikingy mám hodně oblibené i po mnoha reprízách v TV. Největší zážitek byl, když jsem byl na nich v kině. Co si pamatuji, tak kino bylo plné a lidem se snímek líbil. Vikingové mají krásně vybudovanou atmosféru, která sice kolisá, ale to rozhodně nevadí. Akce je dobrá, a že je to točené ve tmě? Mě připadne, že to snímku přidává na mysteróznosti. Je tu sice spousta nelogičností, klišé. A jak tu všichni píší, že i oblečení neodpovídá na dobu a na to, co Vikingové nosili. Musíte vypnout mozek a nechat se pěkně unášet a film si pěkně užívat. Musíte vzít za potřebí, že snímek není podle skut. událostí. Tak se na nějaké kostýmy a historické dobové přesnosti nehraje.

Noc žraloka 3D (2011)

No, žádné Čelisti ani horor se nekonal. Ale zas tak špatné béčko na hranici céčka to nebylo. Bylo to celkem koukatelný, pořád se něco dělo, ale strach, hrůzu a napětí nečekejte. Spíš se budete pousmívat jako já. Černoch, který je bez ruky, půlku filmu umírá. Po oznámení, že mu zemřela přítelkyně se schopí, vytáhne kopí a jde čekat do půl tělové hloubky na žraloka,aby se pomstil. Ke všemu se Bubovi poštěstí, že si ho žralok najde a nakonec domorodec z kmene Zulů dostane žraloučáka jednou rukou. Parádní scéna. Další vydařená scéna, když žralok vyskočí a ve vzduchu stáhne týpka na skútru. Tahle scéna měla i šťávu. Jinak NOC ŽRALOKA působí spíše jako parodie..........

Divoké pivo (1995)

Tři hvězdičky za to, že jsem z Třeboně a za to, že se ve filmu mihli kamarádi a známí :-)

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších pohádek vůbec a zaroveň má nejoblibenější. Pohádku, kterou znám nazpaměť, a kterou můžu vidět několikrát posobě. Za ta léta neztrací na kvalitě, ale ba naopak. Vtomhle duchu bych si představoval i Troškovu Čertovu nevěstu.....(jenže opak je pravdou)

Invaze U.S.A. (1985)

Norrisova klasika, Chuck střílí, mlčí, střílí, mlčí, střílí atd. :-) Takhle máme Chucka rádi. Uvidíme, jak se předvede v Expendables 2

Ben Hur (1959)

Jo, kde jsou ty doby, kdy se natáčely takové velkofilmy, bez digitálních triků, pěkně s komparzisty a tím vším, co v té době patřilo. Škoda, že se v dnešní době, nenatáčí tak skvělé historické eposy.

Londýnský gangster (2010)

Tak z Londýnského gangstera jsem hodně rozpačitý, čekal sem úplně něco jiného a to co jsem sledoval, mě překvapilo. Filmu by slušel jiný název. Collin Farrell je opět skvělý, ale jeho potencionál nebyl moc využit. Snímek je koukatelný a potěšil mě ke konci aspoň menší masakr, jinak první půlka je táhlá a trochu nudí. Filmu vévodí dobře vybraná hudba a herecké obsazenstvo, to jsou plusy filmu.

Útěk ze Sibiře (2010)

Nádhera, skvělé herecké obsazení, překrásné záběry kamery, podmanivá hudba i výprava, co víc dodat.......