Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Oproti mínění některých Miyazakistů, že tento film je slabší si myslím, že je minimálně stejně skvělý, jako jeho další kousky. Je to úžasně milý film, který pohladí po duši.

Vesmírní kovbojové (2000)

Překvapují mě nízká hodnocení. Já si ten film náramně užívám pokaždé, když ho vidím. Část než odstartují je vůbec nejlepší, to se bavím skoro po každé hlášce. Část po startu film taky nekazí, je to důstojné zakončení, jen už není tak veselé.

Valiant (2005)

Koukám další kousek, u kterého po dalších projekcích měním hvězdy za lepší. Ze tří na rovných pět. Nevím, co bylo v době uvedení příčinou tak nízkého hodnocení, myslím, že přemrštěná očekávání. Asi taky hodně lidí hodnotí za sebe dospělé a nebere v úvahu, že cílové publikum může být i jiného věku ( ve kterém hodnocení filmu zde těžko udělají ). Animace perfekt, humor vyvedený, akce správné množství, zvuk parádní, děj dostatečně originální. Navíc spravedlivě musím ( jako nepřítel dabingu ) uznat, že český dabing je u tohoto filmu povedený.

Úžasňákovi (2004)

Po několika dalších shlédnutích zvedám na pět. Tenhle kousek ostudu Pixaru rozhodně nedělá, jen se člověk musí trochu srovnat s "jiným" vyzněním tohoto animáku. Pohádka pro malé děti to opravdu není. Ale dívat se na ni některé budou rády. 97%

Taxi (1998)

První z taxíků. Krásné baby, cizince milující komisař, nadupaná auta a trouba Emilek. Zábavná záležitost i po deseti letech.

Šestý smysl (1999)

Po deseti letech kult, vzorový film vlastního žánru, z jehož vzorce vycházejí mnohé další filmy. Od tohoto filmu mají scénáristi (včetně Shyamalana) v podstatě neřešitelný úkol napsat aspoň stejně dobrou zápletku s šokujícím vyústěním. Cokoliv nižšího v hodnocení, než pět naprosto nechápu. A že je Vyvolený a Znamení lepší? Pomo? Ani náhodou!

Stvoření světa (1957)

No ze začátku zábavné, pak už spíš otravné. A to po několika pokusech v různých letech, takže to není chvilkové rozpoložení. Ale je to originální počin i po letech, tak se zavřenýma očima dávám 4.

Space Jam (1996)

Kreslená část nic zvláštního, ale Michael a spol. - to musí být za 4 už jenom za jejich účast! Jak si utahují z Michaelovy pobasketbalové kariéry, nádhera. Kdo zažil Jordana v jeho královských letech, nemůže než zamáčknout slzu a dát víc hvězd, než za kohokoliv jiného.

Smrtonosná past (1988)

No tak tohle je dvacet let stará klasika a pořád skvělá. Někdo zde to snad nezná? To by se muselo nelíbit snad jen zarytému pacifistovi, nebo Bruce Willis nesnašečovi.

Pravá blondýnka 2 (2003)

No Reese opět k sežrání, ale s dějem to tentokrát už scénárista přehnal. Dvě hvězdy jenom z obdivu k hlavní hrdince.