Drž hubu! (2003)

Jo tak konečně zase jedna francouzská komedie, která se mi bez výhrad líbí.

Příšerky s.r.o. (2001)

Pokus o odpověď Pixaru na Shreka se povedl. Je z jiného těsta, těžko ty dva filmy srovnávat. Snad jen, že na obou je těžké najít jakoukoliv chybu :-)

Dívka na koštěti (1971)

Klasika. Velká. Dle mého si absolutorium zaslouží i po 38 letech.

Milionový závod (2001)

Po dalším shlédnutí zvyšuju na pět, protože nás všechny opět tenhle film královsky pobavil. Nenápadné, ale libové jsou sázky na ukrácení chvil, než dorazí závodníci do cíle. Zvlášť letadlo a okusování nehtů ve vířivce se šampaňským.

Futurama (1999) (seriál)

Ačkoliv od stejných tvůrců, jako Simpsonovi, hodnotím výš. Sci-Fi svět otevřel nové možnosti k popuštění fantazie a vytvoření komických situací. Doktor Zoidberg, to je pane lékař!

Firefly (2002) (seriál)

Otázka zní: Je škoda, že se seriál ukočili? Nebo přestal v nejlepším a nemohl následovat kolegy typu Lost, kdy už scénáristi neví kudy kam a seriál jde z kopce? Na tu už bohužel asi nikdo neodpoví a nám tu zůstal skvělý seriál s celovečerákem Serenity. Po pár letech jsem si to sehnal v lepší kvalitě a jenom potvrzuju, tohle se MOC povedlo. 100%

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Tak já především viděl tenhle film hned při české premiéře, když ještě žádné ČSFD a přemoudřelí kritici v něm nebyli. Takže můj dojem z filmu nic dopředu neovlivnilo, jak tomu zcela jistě u valné většiny zdejších "odpadů" bylo. I když v něm jistě pár do očí bijících nelogičností nechybí, přesto to byla vcelku atraktivní akční sci-fi. V roce 2009 už asi ne tolik, ale hodnotím první dojem. Ten byl za čtyři a ty taky dávám.

Čtyři sluhové a čtyři mušketýři (1974)

Dle mého nejzábavnější film s Les Charlots. Jasně s lety ztrácí na zábavnosti, ale jako pubescent jsem slzel smíchy. Něco mezi třemi a čtyřmi, za obžerství, scény s kardinálem a trochu taky nostalgii slabší čtyřka.

Smlouva s ďáblem (2000)

Naprostá komediální špička. Fraser šestkrát jinak a pokaždé senzační. Liz také mnohokrát jinak, pokaždé k nakousnutí. Proměny Fraserových tří kolegů jsou taky parádní, ale chce to vidět film vícekrát, poprvé málokdo stihne postřehnout všechno. Z čistých komedií (když pominu mírnou romantickou linku) je to můj TOP!

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Jasně nejlepší Asterix a to mluvím o dabované verzi. Ten je asi nejvíc zaměřen pro královskou zábavu dospělých. U Osirise a Ápise jsi kočička!