Dokonalý plán (1974)

Československá TV premiéra: 10.11.1979 (ČST 1).

Mužská záležitost (1981)

Československá TV premiéra: 10.8.1985 (dabing ÚPF, režie: Ing. Jan Moravec, dialogy: Bohumíra Peychlová)

Bonnie a Clyde (1967)

Solidní gangsterka s pár na svoji dobu odvážnými akčními scénami, nic míň, ale ani víc. Myslím, že jde o trochu přeceňovaný film.

Špinavý kšeft (1977)

Česká televizní premiéra pod názvem Špinavý kšeft: 31.8.1985 (dabing ČST, režie: Ivan Procházka, překlad Jiří Lexa).

Běsnící měsíc (1971)

Krásný, nádherný film...na konci jsem brečel jako želva. Po zralé úvaze musím doplnit, že je to pravděpodobně nejlepší drama, který jsem kdy viděl. Žádné mě ještě nechytilo za srdce tak, jako Běsnící měsíc. K výčtu superlativů bych měl přidat i výborný dabing, který v roce 1980 připravilo televizní studio Brno.

Hastroš (1983)

Navzdory některým vynikajícím dětským hereckým výkonům, v čele s famózní Kristinou Orbakajteovou v roli Hastroše, a preciznímu českému dabingu (skvělé obsazení dětských rolí - např. Michaela Kudláčková, Žaneta Fuchsová, dále Rudolf Hrušínský apod.) mě film tolik neuchvátil. Asi hlavně proto, že sovětská (ruská) realita a mentalita je natolik zvláštní a odlišná, že chování některých postav mi přišlo až nelogické a dialogy, zejména v první třetině filmu, jak vystřižené z nějaké pionýrské čítanky, čemuž se podřizuje i filmový jazyk. Strušně a jednoduše řečeno, film byl na mě příliš sovětský a kolikrát jsem nechápal, o co tam vlastně přesně jde.

Msta (1972)

Česká televizní premiéra - 9.8.1981 (dabing ČST, překlad: J. Hladký, režie: Jiří Kubík).

Pochod ve stínu (1984)

Moc příjemná komedie s řadou vtipných dialogů, které se navíc dostalo výborného českého dabingu z FSB.

Chudobka (1976)

Velmi depresevní záležitost, zmar a zase zmar. Příběh holčičky - opuštěného sirotka, kterého se ujímají náhradní rodiče jen s vidinou státních dětských příspěvků a který je všude jen neochotně trpěn, je zpracován maximálně realisticky, až nepříjemně dokumentárně. Film je do značné míry natočen hodně schématicky a souhra událostí je mnohdy až přehnaně nepříznivá (náhradní rodiče jsou vždy téměr psychopati, milujícím lidem je dívka hned odebrána nebo rychle umírají), ale vše to vyvažuje velmi realistické ztvárnění doby (maďarský venkov 20. let 20. století) a hlavně herecký výkon dětské představitelky, který je velmi přesvědčivý. Mnohé scény se mi bohužel vryly pod kůži asi na hodně dlouho (scény trestání pálením žhavým uhlím, znásilnění...) a film rozhodně nedoporučuji labilnějším povahám, trpícím depresemi.

Muž z bulváru Kapucínů (1987)

Sovětská kovbojka, na které jsem byl jako malý kluk v kině a moc mi toho z ní dodnes v hlavě nezůstalo. Pamatuji se jen, že i v té době, kdy jsem byl nadšený skoro z každého filmu, jsem z kina odcházel dost v rozpacích.