• Krátkometrážní

G. I. Joe (2009)

Akční "B" s rozpočtem o kategorii výše. Film byl pro mě zábavnou žánrovou "megapodívanou". Prostředí se hned za hrdiny bortí a vybuchuje, neuvěřitelných vynálezů a zbraní je dostatek, sexy bojovnice se vyskytují,¨"dobro" nakonec zvítězí. Vše je pak namícháno dostatečně svižným způsobem s velikou dávkou naivity. Spoustu jsem vynechal, ale film má většinu "bondovských" ingrediencí a překvapivě funguje. P.S. Dokonce se po hlavní bouračce z nezničitelného superhumru vykutálí hořící kolo!!! :)

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Přestože je sledování loutkové animace moje úchylka, Na půdě o moc víc, než si užít loutky nenabízí. Příběh je příliš jednoduchý, chybí gradace a motivace činů postavy mi byla místy také zatajena. Nakonec se ale jedná o povedený snímek. Jen svému oblíbenci hůře odpouštím chyby.

Legenda o Billie Jean (1985)

Dávat podobné filmy v televizi v původním znění, tak by na ni šlo i koukat. Mr.Apache má s hodnocením zcela pravdu, ale další hvězda je za to, že jsem se jednak nenudil a hlavně za Johanku z Arku (Saint Joan, 1957) s 80's tanečním hudebním doprovodem. To bych někdy chtěl vidět naživo. Jako alternativu k němým ozvučovaným filmům. :)

Dumbo (1941)

Spolu se Lvím králem a Sněhurkou jeden z prvních filmů, které si z kina pamatuju. Dnes sice již nevím, jakými situacemi Dumbo procházel a s ším se potýkal, pamatuju si ale, že se mi film velice líbil. A jak byl dojemný. Prostě nezapomenutelný zážitek.

Andělé pomsty (2002) odpad!

Ani mistr Hauer film nezachránil. Jedno z rizik cestování Student agency.

San geng 2 (2004)

Cut je geniální film. Chan-wook Park se stává pomalu jedním z mých nejoblíbenějších režisérů.

Orfeus v podsvětí (1974)

Jen bych opravil informaci výše. Film vznikl v NDR a ačkoli se v něm vyskytuje několik herců z Německa západního, produkován tam nebyl.

Bratz (2007)

Jak pejsek s kočičkou vařili americký popkulturní středoškolský film. Občas jsem měl až pocit, že koukám na surealistické dílo. Hlavně ale nesmíme opominout jistý anarchistický náboj, který snímek přináší. Na konec se přiznám, že jsem se při snímku dokonce i jistým zvráceným způsobem bavil. Objevovat v tomto "díle" nesmysly, chyby a všechny špatnosti je totiž nevyčerpatelná záležitost.

Quantum of Solace (2008)

Film se nedá hodotit, jako Bondovka. S touto sériímá společné pouze charaktery, stylizovanou znělku a jeden nezastavitelný výbuch budovy. Jinak se jedná o vcelku povedený akční film v Geengassovském pojetí. Žánrově se tedy film ještě o trochu více posunul, než Casino royale, ale u Bonda je žánrový posun nežádoucím elementem. Pokud např. Sněhurku vyjmete z pohádky a natočíte konverzační komedii, také to již nebude pohádka. Závěrem: Esence "Bondovky" - **, akční film - ****. Hodnotím tedy svůj divácký požitek a vazbu výsledku díla na deklarovanou sérii tak cíleně opomíjím.