Raubíř Ralf a internet (2018)

Ještě to asi bude stačit na čtyři hvězdičky vzhledem k tomu, že si film pravděpodobně několikrát pustím, ale jednička zůstane vzdáleně nepřekonaná, s čímž se počítalo. Musím říct, že film využívá plný potenciál internetu a celkem vkusně si z něho dělá srandu, ale i trošku poukazuje na hrozby, kterým jsme vystavěny. Bohužel samotný koncept internetu fungoval pro mě v určitých pasážích, ale aby se o to opírala celá kostra filmu podle mě nebylo úplně dobré, protože pro mě to byl děj, který film neposunul někam dál, nehledě na tom, že záporák z jedničky byl vynikající (nemluvím o Ralfovi), za to ve dvojce se o hlavním padouchovi nedá ani moc mluvit.

Trpaslík (2017) (seriál)

Prušinovský je bezesporu trhlý zvíře, který má o Kolečko navíc, každopádně na co šáhne promění se rázem v poklad, který (a to je to nejpodstatnější) člověku tak krásně odtíží od problémů a obav, že mu za to prostě patří mé díky. Myslím, že je skvělým pozorovatelem, a umí to potom ve svých věcí prodat. Trpaslík je blbost, která asi vzešla z blbého nápadu, každopádně díky hercům a vedení je to komediální opus, který natrhává prdel veškeré konkurenci.

Bohemian Rhapsody (2018)

No nic, tak jsme i my zavítali na tento opěvovaný opus, díky kterýmu má naše lokální kino vyděláno roky dopředu a musím potvrdit, co tady už nějaký měsíc koluje, že se jedná o prvotřídní pecku jako z avokáda, která vás donutí Queen a Freddyho milovat ať už posloucháte cokoliv. Dojemný příběh, pozoruhodného člověka, ve strhujícím díle - must see, tohle je povinnost každého řidiče.

V pasti (2018)

Na mě možná trochu moc dlouhé, avšak musím uznat, že film obsahuje plno opravdu emotivních a silných scén. Celkově postapokalyptické filmy, nebo virové epidemie, nedejbože zombíi či něco na tenhle způsob, kdy jen hrstka lidstva odolává nezastavitelné zkáze určitého typu nemám moc rád až na výjimky, zde mě příběh, ale bavil, přetrpěl jsem i těhotný ženský, který nesnáším v každém filmu. Tak jako tak, zde visí ve vzduchu plno otázníků, ke kterým můžou vést jen naše domnělé hypotézy, ten konec je ale dost solidní.

La La Land (2016)

Zpříjemnění posledního dne tohoto roku, na ty dva je zkrátka radost se dívat, i když znám řádku lepších muzikálů.

Nejvyšší nabídka (2013)

Geniální kousek. Po Maleně, kdy jsem byl okouzlen prací tohoto režiséra mi bylo jasné, že bych prohloupil, kdybych alespoň nekoukl na jeden další film, no a člověk, co je na vážkách přirozeně šáhne po tom, co by mělo být kvalitou nejlepší. Před tím než jsem stačil přes hdmi pustit film se mi stala skvělá náhoda, když jsem zjistil, že film už pul hodiny hraje na primě, jako premiéra .... každopádně Geoffrey Rush byl vynikajicí, příběh chytlaví, všudypřítomné umění a historie musí zaujmout, no a vyústění, které se sune až do našech končin je zkrátka dechberoucí záležitost. Na tohle se ještě musím někdy kouknou. Citáty na závěr: Emotions are like work of art. They can be forged they seem just like the original but they are forgery. “There’s always something authentic concealed in every forgery”

Proč právě on? (2016)

Občas to musím přiznat ulítlo až za hranice přípustnosti, přesto musím kápnout božskou a říct, že kdybych tvrdil, že jsem se u filmu nudil a koutky úst se mi necukaly, byl bych asi největší lhář na čsfd.

Maléna (2000)

Vždycky na Vánoce kupuju program, a taky vím, že je dobré zkusit nějaké filmy, na které byste normálně asi jen tak nenarazili. Krásná Bellucci, Itálie a pokroucenost tamní komunity mě budou spolu s představami mladého Renata budit ze spaní a já se asi poohlédnu po nějakém dalším díle od režiséra. Toto ve mně totiž něco zanechalo.

Teorie tygra (2016)

Nenacházím nic jiného než chválo české televizi nad tím jak seskládala letošní předvánoční pořad, tohle je zase jedna z těch českých supernovinek, který se člověku vryjí do paměti a druhé třetí nebo čtvrté zhlédnutí nikoho nenudí. Skvělý Bartoška, skvělý vyčer.

Pohádky pro Emu (2016)

Jsem z toho filmečku maličko na měkko a i možná proto hodnotím plnou palbou. Už si ani nepamatuji kdy jsem se takhle rozpustil nad českým filmem, jasně jsou Vánoce, ale i tak nemůžu nic jiného než chválit Vetchýho a zbytek. Bylo to kouzelný a mě to udělalo víc než radost.