Johnny English se vrací (2011)

Davno som nezažil, aby sa cele kino smialo, Rowanovi sa to podarilo. Jedna z najlepšich komedii tohto roka a hlavne Rolls lepši ako Knight Rider (hoci by si zaslužil viac priestoru), ktory exceluje sam o sebe v scene vychadzania z garaže :)

V tvých snech (2005)

Ale prosim vas, trochu si napočuvajte Disiza a potom hodnoťte-film je presne ako Disizov rap, pohodovy, uvoľneny, nehrajuci sa na niečo cool. Medzi francuzskym a americkym rapom je diametralny rozdiel ;)

Muž ve stínu (2010)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Brosnan sice hra hajzla veľmi dobre a o nič menej McGregor tupca, ale inak je to cele len jeden veľmi nafuknuty nepodarok. Pardon, ale sceny typu "Vy ste na tej fotke !!!" "Ale prd..." su fakt učinne ?

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Povedzme si na rovinu, celá Big Bang Theory stojí na Sheldonovi. Nebyť jeho infantilných návykov, hlavná zápletka Penny a Leonard je...slabá na natiahnutie na 5 sérii. Ďalšou schopnou postavičkou je Howard Wolowitz, dokonalý opak Leonarda. Raj často len do počtu, bez hlbšej podstaty, pravdepodobne "traja sú málo, dajme tam Inda", pritom Kunal Nayyar by si zaslúžil väčši priestor. Takže Sheldon za 7*, zvyšok 4, po spriemerovaní 5* :)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Raz sa ma priateľka spýtala, prečo všetci chlapi tak obľubujú HIMYM. Prečo ? Dokonalé postavy-Ted, v ktorého koži už bol asi každý, Marshall, ktorý už bol úspešný, Barney, detská odpoved na "čim chcem byť, ked budem veľký" a Robin, lepšia ako najlepšia kamarátka :) Ešte nie som na avizovanom padnutí kvality, takže za mňa stále najlepší hraný seriál.

Futurama (1999) (seriál)

Na rozdiel od Simpsonovcov výrazne uvoľnenejšie, čo ale dovoľuje viac experimentovať a dosiahnuť vrchol absurdity (ved taký Morbo ako moderátor hlavných správ, alebo Psychožabák). Nesúhlasím s názorom, že potenciál témy je zbytočne nevyužitý, keby Futurama spracovávala len predvídateľné záležitosti, spadla by do priemeru, práve všetky tie šialené nápad z nej robia druhý najlepší animovaný seriál. Ved bez Bendra by to bolo fakt o ničom :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, z ktorého asi každý videl aspoň jednu časť... Seriál, ktorý najlepšie reflektuje všetky fenomény spoločnosti od života kolotočárov, cez život televíznej hviezdy, ktorá nie je až tak úplne vhodná pre deti ako vzor, až po tlak nadnárodných spoločností na zvýšenie konzumácie obyvateľstva. A zároveň je to najlepšia odpoved pre všetkých, ktorí radi opakuju slovo klišé; celý dej je ich spojením, no do dokonalej podoby. Dokonca český dabing mi sedí oveľa lepšie ako pôvodný (neviem si predstaviť Marge s hlasom ako Petty a Selma). Najnovšia 22. séria mi pripadá mierne horšia ako predchádzajúca, no verím, že sa to vylepší.