Holky z lepší společnosti (2003)

Je to dost zvláštní, když já jen tak něco nesnesu a obvykle to co je vtipné vůbec nechápu a naopak. Ale asi jsem infantilní, protože na tohle se mi vždycky dobře kouká a nevím, jestli je to tím, že Brittany už tady není, ale ve všech filmech je takovým zvláštním způsobem roztomilá a mimo to mi přišla zajímavá i Dakota. Je to taková oddychovka, když chce člověk vypnout a nad ničím nepřemýšlet a sledovat taky jiné zoufalce než je on sám.

Nestyda (2008)

Bavilo mě to a přišlo mi to vtipný! Hodnocení hlavně za Babčákovou a Lišku, neboť mi přišli prostě milý.. A taky za tu slečnu v bordelu, ještě jsem nikdy neviděla nikoho, kdo by se podobně tvářil a předpokládám že ani neuvidím a to mě dost bavilo!

Čertova nevěsta (2011)

Proboha jak jsem si jen mohla myslet, že bych na něco takového vydržela koukat.

Muži v naději (2011)

Nudila jsem se. Dokonce jsem někde uprostřed na chvilku usla. Když jsem se vzbudila, byla jsem chvíli zmatená, co se stalo neboť jsem právě viděla Polívku objímající těhotnou Kerekes. Říkala jsem si, že ten kanec nakonec splodil dítě, to je teda zápletka. Tím jsem ovšem Vejdělkovo poselství "V nouzi poznáš přítele" minula a tímpádem i tu "smršť komediálních situací". Není se čemu divit, pohled na Vicu si spíš asi užili pánové, mě to zanechalo chladnou a na Bolka už taky není zvlášť parádní dojem, do toho se přidal Ondřej tak nějak bez charizma a jeho manželka, štěkna, co akorát buzeruje a umanula si dítě - to je vražedná kombinace zkažené zábavy. A výsledek? Celkem jsem si dobře zdřímla a pánové ať se klidně baví.

Madisonské mosty (1995)

Je to trochu zdlouhavé, Meryl je tam občas příliš uštěpačná až hysterická, tedy ne ona, ale její postava, což mi moc nevyhovovalo, ale zahrála to skvěle, stejně jako Eastwood. Má to zvláštní atmosféru, je to bez zbytečných kudrlinek a ten závěr v autech během deště je pro mě úplně dokonalej a hodně se mi u něj rozbušilo srdce.

Angelika a sultán (1968)

No alespoň nějaký další dobrodružství, vedle nudného dvora s Ludvíkem, kde jenom mydlej karty a vedou snobské debaty. Nahlédnout do harému není vůbec špatný, hudba krásná. Závěr trochu bez náboje, nejspíš, aby se udělal dojemnější. Nicméně Colin umřel zbytečně, ale asi to tak chtěli, protože pro Angeliku přece umřel každý. Každopádně, hezky se na to koukalo a na M. Mercier se jen tak nezapomene.

Nezkrotná Angelika (1967)

Hurá! Konečně pořádný dobrodružství.. Lodě, moře, chasníci kouřící opium a pijící rum, vítr v plachtách a modré moře! První díl, kde jsem opravdu přišla na chuť Angelice. Do teď se mi pořád nějak nelíbila, zvlášť, když si udělala tu úžasnou pihu na tváři, dokonce mi vedle ní některé jiné postavy připadaly mnohem krásnější. Pořád jsem si říkala, že je taková nějaká moc zrzavá a má takový myší obličej a do toho byla moc taková uštěkaná. Ale tady jsem konečně pochopila, že na ní něco je (nejen ty pěkný nohy), asi tím, že shodila ten nóbl pařížský šat a začala být trochu víc normální. I když tyhle zážitky mezi vězni v podpalubí, (kde mimochodem odhalili její ňadro, což bylo na rok 1967 asi hodně odvážné gesto), znásilnění, krétské kočky a trh s otroky by každou jinou mnohem víc poznamenaly. Ovšem ne Angeliku. Ten téměř štastný konec taky povedený. Škoda, že jsem to nemohla vidět v době, kdy to vzniklo. Myslím, že to musel být docela nářez.

Angelika a král (1966)

Jak to jen ta holka dělá? Ať už spí, vzbudí se uprostřed noci nebo ráno, pořád vypadá úplně stejně, má stále tu krásnou, pravidelnou linku na očích, jemnou svěží pleť a úžasné, nafoukané vlasy. Začínám z toho mít mindrák. Nejspíš si kupuju špatnou kosmetiku! No ale naštěstí se v tomhle díle objevuje i nějaké dobrodružství ve formě Batchary - Beja a jeho podivného světa, což je celkem osvěžující vedle toho nóbl královského dvora. A už to vypadá, že Angelika taky dostane za vyučenou a třošku jí spadne hřebínek. A zase z toho sešlo. Ovšem ten závěr, kdy se spatří s Peyracem, ten stojí za to. Jen nevím, proč si nemohli promluvit jako dva dospělý lidi někde u stolu a ne si psát dopisy. Takže konečně začíná nějaký dobrodružství a éra paruk a pěkných střevíců zase končí..