Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (151)

plakát

Babylon (2022) 

Dlouho jsem odolával shlédnutí tohoto filmu. Všechny recenze a komentáře mě spíše odrazovaly. O to více jsem byl překvapený, jak promyšlená byla každá scéna. Samozřejmě každý zmíní vizuál, ale mnohem více mě zaujala práce kamery a střihu společně s kompozicí. Dlouhé scény z počáteční party střídající se s rychlým střihem zobrazující chaotické natáčení je naprosto geniální. K tomu úžasná hra s hudbou a zvukem, přesahující jednotlivé scény a dotvářející atmosféru celého filmu mě nenechala ani chvíli se nudit. Narovinu některé části scénáře by stály za to doladit a některé scény jdou za hranu únosnosti a humoru...i když z nějakého důvodu právě tyto scény vyvolaly v sále bouřlivý smích..., přesto považuju Babylon za jedno z největších překvapení. Odkazy na skutečné postavy nebo filmy z historie Hollywoodu jsou už jen třešničkou na dortu.

plakát

Shubh Mangal Zyada Saavdhan (2020) 

Pravděpodobně největší překvapení za posledních několik měsíců. Byla doba, kdy nebylo možné vidět v indickém ani polibek heterosexuálního páru a tady se zabývají tématem homosexuality. Je neuvěřitelný, jak moc se indický za poslední roky posunul. Ano, film má hlavně poučit diváky a ukázat jim něco, co bylo v Indii naprosto nemyslitelný, ale dělá to svižně, vtipně a uvěřitelně a dokonce se mu daří bourat tabu aniž by k tomu využíval přílišné stereotypy. Velké plus jsou herci, ať už rodiče, kteří se snaží s novou situací vypořádat nebo kluci, kteří dokázali přesvědčivě zahrát vzájemnou vášeň. Doufám, že se brzo dočkám dalších takových indických filmů.

plakát

Mortal Kombat (2021) 

Film hodnotím jako skalní fanoušek, který v dětských letech na této hře naprosto ulítával. Možná, že nejsem úplně objektivní, ale pro mě je toto nejspíše první zpracování, které opravdu vystihlo atmosféru a příběh hry, a to přesto, že si scénáristé vypomohli novou doposud zcela neznámou postavou. I když se může zdát, že se od hry tvůrci dost odpoutali, naopak je vidět láska režiséra k původním hrám. Samotný příběh ani turnaj se zde neodehrává, celý film je jakýmsi prequelem k hernímu příběhu, proto jsem i ochoten odpustit novou postavu, která nijak nezaujme, ale nijak příběhu ani neubližuje. Co je ale na Mortal Kombat tak skvělého jsou detaily a odkazy v průběhu celého filmu ať už na další postavy - Sindel, Nightwolf, Kitana, Shao Kahn, Baraka a další, nebo drsné hlášky a fatality, které k mému překvapení ve filmu celkem slušně fungují. Dokonce i bojové bohyby jednotlivých postav jsou věrni svému hernímu originálu. Výběr herců a jejich hraní, i když se může zdát chvílemi ploché, naprosto odpovídá charakteru postav, tak jak byly napsány a tak jak je už po generace všichni skalní fanoušci znají. Za mě konečně výborná volba a jen doufám, že se najde dostatečné množství fanoušků, abychom se dočkali dalších dílů. Tato verze by za to konečně stála!

plakát

Polnočná omša (1962) 

Už dlouho mě nějaký film takto neodrovnal, celou dobu je jasné, že to skončí tragédií, kterou nechci vidět, a přesto jsem se od filmu nedokázal odpoutat. Tolik emocí ve výrazích herců a skvělé kameře jsem velmi dlouho neviděl. Přes obrovskou osobní tragédii, která se na plátně odehrává, nedochází ke zbytečnému ždímání diváka a nuceném vyvolávání emocí. Film si stále zachovává přirozenost a zbytečně netlačí na pilu, jen nechává příběh smutně plynout a gradovat. Společně s Obchodem na korze patří jednoznačně k nejlepším válečným filmům.

plakát

Wilsonov (2015) 

Asi je to překvapivé, ale podařilo se natočit celkem kvalitně natočený film, alespoň co se kamery, střihu a výpravy týče. Děsivé scény jsou opravdy děsivé, vtipné scény jsou...no řekněme, že se občas menší úsměv na tváři objeví. Bohužel to je asi tak vše. Kromě častých mezer v příběhu, které byste u komedie/parodie mohli i čekat a režisérovi odpustit, je hlavním problémem právě nedostatek vtipu, který by Vás opravdu rozesmál. Sice jsem v kině tu a tam občasný smích zaslechl, ale u tohoto typu filmu spíše čekáte, že se celé kino bude bavit a to se nestalo a Macháčkovo pitvoření alespoň já nepovažuji za něco vtipného nebo vůbec něco, na co by stálo koukat....možná někdy příště.

plakát

Zbrusu Nový zákon (2015) 

S takto uvolněným a zábavným filmem jsem se už dlouho nesetkal. Po celou dobu od začátku do konce jsem se já i s celým kinem smál a užíval si perfektní nápady režiséra. Vřele doporučuji, protože u tohoto filmu se prostě nudit nemůžete.

plakát

Taková jsou pravidla (2014) 

Režisérovi se nejspíše podařilo přesně to, co chtěl a to ukázat stereotyp manželského páru, bohužel tento stereotyp nemá šanci zaujmout běžného diváka, který obzvlášť vzhledem k vážnému tématu čeká spíše silný emoční účinek, kterého se mu bohužel nedostává.

plakát

Hobit: Bitva pěti armád (2014) 

Je mi líto, ale takhle se to prostě nedělá. Nemůže Peter Jackson natáhnout krátký příběh do tří filmů a myslet si, že jedna závěrečná bitva bude stačit na jeden film, protože prostě nestačí. Těch nedůležitých vsuvek tam je příliš a mám pocit, že i sám režisér měl občas problém příběh ukočírovat, tak aby se v těch rozvleklých pasážích neztratil. Už od začátku jsem čekal, že to bude zbytečně nesmyslné, o to víc mě překvapil velmi zajímavý druhý díl, ale tentokrát už je toho moc. A jak úžasný by přitom mohl být Hobit, kdyby se jednalo pouze o jeden tříhodinový film, ale co se dá dělat. Namísto toho sledujeme zdlouhavou nudu. Nepochybně bude Hobit finančně velký trhák, otázkou ovšem je, zda si to i tentokrát zaslouží.

plakát

Dáma s psíčkem (1960) 

Nepochybuji o tom, že ve své době byl film nepochybně považován za kvalitní drama a většinou mám rád starší filmy, ale bohužel v tomto případě jem se přistihl, jak u filmu nesoustředně zívám a to by se přece příběhu o velké nešťastné lásce stát nemělo.

plakát

Osmy (2014) (TV film) 

Proč? Proč nevidíme takový film v kinech? Proč ostatní režiséři, kteří mají nepochybně větší rozpočty a stále se vymlouvají na nedostatek peněz, nenatočí něco podobně kvalitního? Proč si ostatní filmy nedokáží udržet určitý odstup od sebe, tak jako je to v případě Osmy? Proč a ještě jednou proč? Přestože se jedná o zobrazení postav v příliš typizované až trochu karikaturní podobě a na jeden příběh se zde odehrává trochu moc náhod, jedná se po dlouhé době zase o velmi zajímavý český počin, u kterého jsem se bavil po celou dobu a nemusel jsem se ptát, proč ten film vůbec vznikl. A pokud jsem Vás doteď nepřesvědčil, tak věřte, že Simona Babčáková ve své postavě zatrpklé, zákeřné a zlomyslné sekretářky s "dobrým srdcem" Vás přesvědčí určitě.