• Krátkometrážní

Přátelé (1994) (seriál)

Viděl sem úplně všechny díly Přátel a po každém opakování seriálu ho sleduji znova. Tento seriál byla součást mého dětství i dospívání a při posledním díle jsem byl opravdu na měkko. Přátelům se nedá naprosto nic vytknout, snad jen to že jsme se nedočkali celovečerního filmu.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Někým nenáviděný a nepochopený, někým jako já zase milovaný. Tenhle seriál pro dospělé se svým vtipem a nej hláškama který se nezastaví před ničím a dělá si prdel snad úplně ze všeho prostě zbožnuju. 216 krát 22 minut dobře investovaného času.

Největší tankové bitvy (2010) (seriál)

Často se opakující dialogy a až moc počítačových záběrů. Chápu že při velkých tankových bitvách nebylo moc příležitostí pořizovat nějaký materiál ale přece jen těch dobových záběru mohlo být více. Průměrný seriál který nepřináší nic moc nového ale představuje nám válku z pohledu kabin tehdy nejlepších tanků.

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Francouzi se zase předvedli a po skvělém seriálu Apokalypsa 2.světová válka nám tentokrát naservírovali životopisný dokument skopčáckého hajzla Adolfa Hitlera. Mnoho nových zajímavých informací a poznatku od úplných začátků hnědokošiláčů, až po vynucení si absolutní moci, kdy se celé Německo zahalilo do diktatůry, která sebou brzy zatáhla do války celý svět.

Man (2012)

Hodně povedené. Jen škoda, že je to pravda.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tak tohle tady opravdu chybělo, serial Walking Dead který vznikl podle stejnojmenného komiksu a který se od zombie filmu liší právě tím že jde o serial. Jedná se sice o ohranou písničku globální virové nákazy která kosí lidstvo a s kterou si skupiny přeživších musejí poradit, ale způsob jakým je v seriálu podán tento jednoduchý děj zastinuje. Děj popisuje také osudy jednotlivců a poukazuje na to že zde lidský život už nic, kromě jídla pro mrtváky neznamená a toto vše se odehrává když všude pochodují armády nakažených a lidská společnost se bortí v základech. Frank Darabont odvedl dobrou práci i když akce mohlo být trochu více ale to se dá přes dlouhou stopáž seriálu pochopit. Jako velký fanda tohoto žánru hodnotím zcela zaslouženě *****. Už se opravdu těším na další pokračování.

Máma (2008)

Z tohoto tři minuty dlouhého útržku mě zamrazilo v zádech víc, než z kdejakého celovečerního hororu. Postava (nejčastěji ženského pohlaví), která se k vám přibližuje rychlým, trhavým a řevem doprovázeným pohybem zaručeně nezklame navíc když její tvůrci zapracují na jejím povedeném vzhledu. Filmu se dočkáme v březnu tohoto roku a premiéry už se nemůžu dočkat. Vypadá to že ze Španělska se pomalu stává hororová velmoc.