• Krátkometrážní

Černobylské deníky (2012)

Další z řady nízkorozpočtových filmů natočených za 48 hodin. Rádoby autentická kamera která má vždy stejný problém a to ten že když se už konečně začne něco dít tak není vůbec nic vidět!! Několik kopanců do auta, výkřiky odnikud, postavy v dálce a další pro nás diváky asi cenzurované záběry. I přesto doufám že se námětu zhostí šikovnější režisér (a taky kameraman), protože nápad to opravdu není špatný.

Kletba (1987)

Z tohoto scifi-hororového snímku z roku 1987 se dalo vytěžit mnohem více, kdyby se z kontaminované vody nakazilo celé město a ne jenom jedna flandácká rodinka. I když se objeví až skoro na konci tak masky, i některé triky byly ucházející stejně jako atmosféra celého filmu.

REC 3: Počátek (2012)

Po dvou skvělých dílech přichází další pokračování s podtitulem Génesis. Ve zkratce, ženich s brněním a mečem v doprovodu své jednoruké nevěsty s motorovkou likvidují své svatební hosty. Tak tohle pokračování si můj oblíbený Rec fakt nezasloužil. Obávám se dalšího pokračování tentokrát s podtitulem Apocalypse kterého se dočkáme už tento rok, jeho výhodou je že se ho ujímá jeden z původních režisérů prvních dvou dílů Jaume Balaguero.

Expres foto (2002)

Namísto svých obvyklých komediálních rolí se v tomto filmu předvede Robin Williams jako podivínský a zakřikly prodavač fotek v jednom obchodním domě. Celou dobu působí negativním dojmem o který příjde až na samém konci filmu. S rolí se sžil velice dobře a až na menší drobnosti jsem byl celkově spokojen 60%.

Uvnitř (2007)

Tak to byla řežba. Tohle je první film který jsem viděl, kde si někdo podá těhotnou ženu. Zvláště ta gumoléčba na konci byl pěkný hnus. Jen jsem nepochopil, proč se policajt zdržuje zapínáním pojistek místo toho, aby hned vypadl a zavolal si o pomoc. Nedoporučuji těm co nemají rádi podobný tip filmů, protože budute akorát znechuceni a napaříte tomu odpad.

Call of Duty: Operation Kingfish (2011)

Jako velký fanda Call of Duty ze začátku držící se tématikou 2.světové války až po teroristické Modern Warfare které je vyneseno téměř k dokonalosti nemohu hodnotit jinak. Nepamatuji se že bych někdy viděl tak skvělý fanouškoherní trailer jako je tento.

Dům démonů (1997)

Už úvodní titulky a jejich animace slibují, že se bude jednat o mně oblíbený hororový kousek 80.let. O to větší bylo překvapení, když jsem zjistil, že jde o film z roku 1997. Skvělý dabing, skvělé dialogy a perfektní masky,bohužel jednoduchý scénář a provedení některých scén trochu kazí celkový dojem z filmu, ale i tak se jedná o nadprůměrnou podívanou 60%.

Drive (2011)

Tak to je sklamání. Natěšen hodnocením (80%) jsem si film obstaral a s očekáváním si ho pustil, ale už po necelé hodině jsem začal film přetáčet. Celý film je o jednom rádoby frajírkovi, který pořád žužlá párátko, tváří se jak mistr světa a mluví jak retard (trvalo věčnost než na něco odpový). A těch pár lepších záběrů to už nezachrání. Jde vydět, že na hodnocení se vždy spoléhat nejde.

Vyměřený čas (2011)

Film o lidském životě a času, který nám všem zbývá. Shlédnutí tohoto snímku mě opravdu nutilo zamyslet se nad touto myšlenkou. Zajímavý a opravdu originální námět vsazený do svižného akčního tempa je pro mě po delší době velice milé filmové překvapení.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Poprvé spatřila světlo světa žlutá rodinka 19.dubna 1987 v krátkém skeči pojmenovaném Good Night (dobrou noc) během přestávky pořadu Tracey Ullmanove. Klasické dvacetiminutové seriály jak je známe se na amerických obrazovkách objevily 17. prosince 1989 s první epizodou ,Vánoce u Simpsonových, po kterém se strhli nevídané ohlasy. V roce 2007 se Simpsonovi dočkali prvního (doufám že ne posledního) filmového zpracování které slavilo obrovské úspěchy po celém světě. Duchovním otcem Simpsonových je Matthew Abram Groening (zajímavost je že jeho syn se jmenuje Homer). A tak dal tento karikaturista a scénárista vzniknout kultovní a troufám si říct nejlepší seriál všech dob který mě doprovází celý život.