• Krátkometrážní

Mulberry Street (2006)

Mulberry Street bych vytkl možná jen jednu věc a to je, že tam pro mě bylo málo střetu krysáků s vojskem. Jedna skupina na konci filmu, kde už o nic nešlo je opravdu málo. A právě tady si film mohl dost polepšit. Jinak masky jsou docela povedené a děj filmu je originální. Je to sice takové nízkorozpočtové béčko, ale opravdu slušné. Pro mě to bylo mezi 3* - 4*.

Pohřben zaživa (2010)

Filmové náklady na tento film rovná se Ryan Reynolds v propoceném oblečení, mobil neznámé značky, jeden ochočený had,jeden zippo zapalovač a trochu chlastu toto vše zabalené do dřevěné rakve pomalu se plnící hlínou. Rodrigo Cortés nám dokázal že i z minima se dá vytěžit maximum, navíc konec filmu mě vážně dostal i když jsem předpokládal že to tak dopadne.

Domov šedých motýlů (2008)

Tak od tohoto jsem čekal víc. A přitom začátek byl tak slibný. Po příjezdu na ostrov bylo cítit napětí mezi novým přírustkem a zbytkem osazenstva, které vyvrcholilo nočním pokřtěním na ježka. Ale od tohoto okamžiku už to upadá a upadá. Místo party grázlíků, kteří byly vysláni na ostrov kvůli své povaze, vydíme jen slečinky, které se nezmůžou ani na slovo odporu. A zrovna tady bych čekal nějaké potyčky mezi mladíky, nebo asponˇ nějaký vzdor autoritě. Podívat se na to dá, ale víc jak jednou asi ne.

Milenec nebo vrah (1996)

Už od začátku předvídatelný děj ve kterém můj oblíbený a ve filmu psychopatický založený Mark Wahlberg dostane zálusk na v té době mladičkou Reese Witherspoon. Film svižně běží a konec sebou přinese i pár slušných scén a celkově dobrou atmosféru. Toto nenápadné drama z roku 1996 zaručeně pobaví.

V/H/S (2012)

Jak si tak pročítám komentáře, tak jsou docela dost záporné. A to si podle mě film nezaslouží. Jasně má své mouchy, ale který ne? Tak třeba první a poslední příběh jsou podle mě nejlepší a vytáhly tak celkové hodnocení. Další jsou možná slabší, ale díky kratší stopáži se dají dokoukat. Ale jestli něco nesnáším na filmech tohoto tipu (točeno ruční kamerou), tak to vypadávání, problikávání a přeskakování obrazu. A tady to místy dragovalo. Ale některé vraždy jsou docela dobré.

La cara oculta (2011) odpad!

Nemohu hodnotit jinak, protože sem film po 40ti minutách vypnul. Místo slibovaného a slušně hodnoceného hororu sem se dočkal akorát nudného milostného dramatu, slizkého dirigenta a naivní servírky.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Nejlépe natočená surovost a nepředstavitelná tvrdost války ve svém nejlepším vyobrazení. Nepřekonatelný a nejúžasnější válečný seriál, který už se nebude opakovat stejně jako děj, který představoval.

Michael Jackson: Thriller (1983) (hudební videoklip)

http://youtu.be/sOnqjkJTMaA skvělá hudba, skvělé masky, prostě SKVĚLÉ. Thriller stál 500.000 USD, což byla pro hudební klip rekordní částka. Tehdejší maxima se pohybovala kolem 100.000 USD za klip. Film byl pro domácí videa vydán pod názvem The Making Of Michael Jackson's Thriller a stal se nejprodávanější hudební VHS.