• Krátkometrážní

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Ty americké Happyendy.... jak já je nesnáším. Jinak originální námět, příšery Kaiju jsou více než povedené Godzila z roku 1998 by jim mohla leda uhnout z cesty se staženým ocasem. Roboti Jaegers předvádějí skvělé efekty a při soubojích s Kaiju je to opravdová Sci-Fi podívaná.

Mama (2013)

Až na útesový konec kterým si mama pokazila své jinak brutální nástupy a vystupování nemám námitek. Film začíná excelovat v čase 1"20"06. Doporučuji jen s kvalitním zvukem (Cinestar)

The Last Exorcism Part II (2013)

Na celém filmu je nejlepší začátek a konec. Ale ani jeden netrvá déle jak 2 minuty a to je na skoro 90 minutový film opravdu málo. Už první díl byla slabota, ale proti tomuto to byla extra třída (i když jsem hodnotil stejně). Zbytečné pokračování zbytečného prvního dílu.

Světová válka Z (2013)

Čistokrevných 5 hvězd! Hlavně scény z Izraele jsou opravdu brutal!

Interande (2012)

Kdybych hodnotil podle toho, jak jsem dopadl, tak bohužel. Ale protože se hodnotí nápad a originalita, tak je to plný počet. Možná to ještě zkusím jednou, abych si zvedl sebevědomí :)

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Slabý odvar původní Fort Boyard jednoho z nejlepších soutěžních pořadů své doby. Zmizel otec Fura, Paklíč a celkové také kouzlo a atmosféra, kterou rozhodně nenahradí soutěžící kteří často vypadají jako by právě slezli z modního mola. Jednu hvězdu dávám za začínající znělku která jako jediná zůstala nezměněná.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Klaus Kinski tady zahrál svou roli hraběte Draculi bravůrně a co se týče vyzáže, tak je podle mě jedním z nejlépe vypadajících filmových upíru. Některé záběry si budu pamatovat opravdu dlouho. Třeba sání prstu u večeře, záběr na lodi a asi nejlepší je příchod hraběte za Jonathanem do pokoje. Po tomhle asi skouknu i původní verzi z roku 1922, abych mohl posoudit.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Legendární seriál, ve kterém často nezazní ani slovo, ale stejně se budete trhat smíchy. V jednoduchosti je krása a jednoduchost = Mr. Bean.

Generálové Wehrmachtu (2007) (seriál)

První díl seriálu přináší stokrát ohraný pohled na nástup Hitlera k moci a jeho bleskovou válku v Polsku. Ale... je zde několik zajímavých poznatků a informací, ta pro mně nejzajímavější byla ta proč vlastně Hitler zastavil postup tankových jednotek k přístavu Dunkerk, ve kterém se tísnilo více než 300 000 spojeneckých vojáku a které mohli vojáci wehrmachtu naprosto rozprášit zatlačením do moře. Až doposud jsem si myslel, že toto gesto učinil Hitler proto, aby si Anglii naklonil na svou stranu a to tím, že by požádala o mír nebo dokonce o spojenectví. Ani jedna z variant se však nikdy neuskutečnila a díky tomu se z Dunkerku podařilo evakuovat 338 226 mužů během operace Dynamo, kterou zorganizoval Winston Churchil. Opravdový důvod je takový, že Hitler vedl osobní válku se svými generály od kterých si nikdy nenechával moc radit a i díky tomu prohrál svou válku. Rozkazem zastavení útoku na přístav jen demonstroval svou moc i to, že jenom on velí celému wehrmachtu. Druhý díl se celkově zaměřuje na další bleskovou válku a to s Francii, od rychlého a nečekaného postupu Němců až po úplnou porážku Francie. Ještě zajímavější je pak pohled na následné rozdělení země, na takzvanou Vicistickou (kolaborantskou) vládu ve Francii se sídlem ve Vichy. Také pohled na to jak Francouzi bojovali sami mezi sebou, nebo při bojích proti spojencům kteří ničili Francouzské bojové námořnictvo aby se nedostalo do rukou nepřítele je opravdu zajímavý. Až do této části bych neměl větších výčitku ale od třetího dílu ve kterém už si pouze němečtí generálové v Anglickém zajetí sypou popel na hlavu nad tím jací byli zmrdi a jaká zvěrstva museli za války páchat jde kvalita seriálu pomalu dolů. V dalších dvou dílech je to podobné, konec války se nezadržitelně blíží a seriál se mění spíše na hraný dokument ve kterém chybí více dobových záběrů. I přesto za dva první skvělé díly a celkově nadprůměrný zážitek hodnotím ****.