Případ pro exorcistu (2015) (seriál) odpad!

Jestli se nemýlím, tak je tohle můj první odpad. Tuto sérii totiž nemám asi vůbec za co pochválit. Strávil jsem u toho něco přes 3 hodiny, tak zkusím aspoň něco napsat. Pro všechny díly platí nesmyslné natahování děje, pokud to vůbec můžeme nazvat dějem. Smíchanina hudby ze Sherlocka a ostatních zahraničních filmů, kamera naprosto šílená, nesmyslné charakteristiky postav v jejichž čele stojí příšerný Krobot, absurdní policejní postupy. Jedna z nejhorších přestřelek v historii střílení, při níž byl ASI zabit herec, který se pokoušel zahrát postavu Fořta, která je i po přimhouření nejednoho oka hrozná. Spousta věcí nebyla vůbec dořešena, ohledně žánru, nevím jestli to měla být komedie, krimi, drama nebo snad western odehrávající se ve světě čar a kouzel, asi od každého trochu. Ocenit můžu leda tak výkon Budaře, který nebyl špatný a nákupní košík při výslechu, který to celé korunoval. Opravdu velmi špatné.

Potomci lidí (2006)

Trošku škoda, že jsem film viděl až v roce 2014, protože věřím, že před 8 lety by na mě zapůsobil ještě jinak. Zajímavé sci-fi téma u něhož není potřeba řešit létající auta ani mluvící záchody. Excelentní výkon mého oblíbence - Michaela :) , ale i ostatních herců. Napětí, akce obojí na výbornou, ale na 5* mi tam něco chybí, možná to, že šílenec s dredama nezemřel nějakou potupnější smrtí.

Železná srdce (2014)

Nikdy jsem nebyl expert na 2. světovou válku, ale historie mě vždy docela bavila. Unikátní byla pro mě válka z pohledu tankistů, protože pár filmů o letcích i o pěchotě už tu bylo. Po technické stránce nemám filmu moc co vytknout - možná tak aranže mrtvých těl a tanků podél cesty za nimiž svítí sluníčko a zelená se tráva. Nevím, jak to ve válce bylo se star wars střelami, ale jako divákovi mi nevadily, aspoň jsem se vyznal, kde co lítá. Když se zaměřím na posádku, tak začnu u Bible jehož chováni je takové neutrální, občas divné, sem tam hodí citát z bible. Postava v podání Michaela Peñi se mi asi líbila nejvíc - trošku hovádko, ale když se vožere, tak se aspoň umí omluvit. Nabíječ mi vadil nejvíc a je ho "seš dobrej chlap", za chvíli umřu, tak musím nahnat trochu kladný body, to nezmění. Seržant Wardaddy je skvěle zahrán Bradem Pittem, a moje hodnocení u něj je dost rozporuplné. Na začátku tenhle borec zastřelí wermachťáka od rodiny, jen aby se kluk naučil střílet. Chování, které je značně v rozporu s charakterem, který se pak rozvíjí v celém filmu, a který je mi sympatický. Jeho závěrečné "já tady zůstávám, ale vy běžte" moc nedokážu pochopit, o to víc, když armáda je někde před Berlínem a vadí mi, protože poslal na smrt všechny borce se kterýma asi něco za tu dobu zažil, takže asi jen tak nepůjdou. Normana jako postavu kolem které se to všechno točí hodnotit nebudu, ale líbilo se mi, jak byl zahrán. Teď rozbor pár scén. Posezeníčko u holek z Německa jsem moc nedával, přišlo mi dost absurdní a nesmyslné. Já být jednou z těch žen, kolem kterých se perou a nadávají si vojáci, kterým nerozumím ani slovo, já bych do sebe asi něco poslal (a bylo by to spíš olovo než kořalka). Ema asi moc možností neměla, ale nakonec byla velmi spokojená, což taky nedokážu pochopit, je pravda, že nejsem dívka okolo 16 let, která za sebou má 6 let války. Bojová scéna 4 tanků byla parádní, nevím jak na tom byly tanky, nikdy jsem se o to moc nezajímal, ale jestli dokázal každý Tiger rozstřílet 3 spojenecké tanky, tak potěš košťátko. No a konec jsem dával asi nejmíň. 300 vojáků SS, což, jestli se nemýlím byly ELITNÍ jednotky nacistického Německa, není schopno sejmout 5 lidí v tanku. Celá bojová akce mi přišla silně nerealistická, což je asi nejslabší výraz, který můžu použít, protože to co tam předváděli bylo strašné. Wardaddyho není schopen zastřelit nikdo, ani když stojí na střeše tanku, nakonec se sniper musí připlazit na takových 25 metrů a ještě potřebuje takové 4 zásahy z nichž jeden byl přímo do místa, kde má většina lidí srdce, aby ho vůbec zahnal do tanku. Tam si ještě stihne pěkně popovídat a 2 granáty, které mu vybouchnou u nohou mu nakonec neudělali ani škrábnutí. Darování života by mi sedělo spíš k tomu chlákoj, co ho na začátku odstřelili, ale proč ne. Trošku mi to smrdělo Vojínem Rayenem, se kterým to srovnávat nemůžu, ale všechno to zas tak hrozné nebylo. Abych furt jen nekritizoval, vyzdvihnu atmosféru v tanku, která je skvělá především při čekání na konec. Best job, I've ever had. Viděl bych to na takových 70%, ale má to víc, tak dám méně.

Sám doma (1990)

Vánoční klasika u níž si užívám nejen grandiózní finále v domě, ale také (a možná především) všechno co tomu předchází. Nákup, strýc Frank, Buzz, sýrová pizza, video s Johnym a Snakesem, Joe Pesci, který dokáže zahrát nejen mafiánské hovado, ale také přitroublého lupiče (fakt nechápu, jak mohl ve stejném roce natočit tenhle film a k tomu Mafiány :D ), týpek se shrnovačem a jedinečným hlasem Old Shatterhanda, Kevinovy výrazy a samozřejmě král polky na středozápadě - Gazz Polinski se svojí polkou a kapelou Snar Kikkers.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Moje očekávání byla po 2. díle silně podhodnocena, takže jsem byl překvapivě spokojen. Obraz předigitalozovaný, nerealistický, fighty na kvalitní úrovni, hudba slaboučká, výprava žádná (lépe řečeno počítačová), z hereckých výkonů bych vyzvedl především Bilba a pana Sarumana. Nejvíc mě ale asi mrzí dialogy, které jsou naprosto tuctové. Šmakova smrt v podání Barda a jeho syna (a současně kuše) mě moc nebavila. K mému vlastnímu překvapení mi nevadila romantická zápletka v podání trpaslíka Berena a čističky Lúthien. Kdo mě teda nebavil byl vocas z jezerního města - nějak na A nebo tak nějak se jmenoval. Jestli měl do filmů vnést humor nebo cokoliv jiného, tak se mu to hrubě nepovedlo. Naopak pokaždé, když se objevil na plátně, mě vytáčel. Příchod elfíků se salátem a trpaslíků s bojovým čunětem byl velmi dobrý. Dáin hlavičkující na všechny strany (na obra, který svou hlavičkou prorazil zeď samozřejmě nemá) se mi také líbil. Nepochopil jsem výpravu do Gungabadu, Legolas mě celkově moc nebavil. Thorinova reflexe a následné obrácení, útok trpaslíků z hory a výprava za hlavou Azoga byly výborné. Fili byl krutě zaříznut, Kili zemřel pro lásku, což taky není špatné a Thorin by byl se svou smrtí také jistě spokojen. Bilbova cesta domů, společně se záběry, při kterých Vám srdce plesá radostí a závěrečná písnička v podání Pipina Vás jenom utvrdí v tom, že Jackson to takhle udělat umí, otázkou zůstavá, proč to tak neudělal. Třeba se to někdy dozvím.

Interstellar (2014)

Nejsilnější filmový zážitek letošního roku, možná celého mého života - určitě pokud nebudu počítat ostatní Nolanovy filmy a Pána Prstenů, protože toho počítat nemůžu. Víc napsat nedokážu, možná někdy později. Děkuji Vám pane Nolane.

Co jsme komu udělali? (2014)

Vtipný námět, hlavně ze začátku, kdy dochází k vyostřeným a zábavným situacím na základě náboženské a etnické rozdílnosti, jsem se velmi dobře bavil. Ke konci tomu pro mě chyběla ta část humoru, která se mi líbila na začátku. Možná trošku prvoplánový konec - tatínkové se pořádně sundali a všechno dobře dopadlo, ale u takovéhle komedie mi to snad ani vadit nemůže.

Doba ledová (2002)

Ať si dnešní animáky mají sebelepší animace, Doba ledová je Doba ledová. Krásný příběh plný humoru a hlášek, které se přenesly do běžného života, ale také laskavosti a dojemnosti, jíž většina dnešních animovaných filmů nedosahuje. Dnes jsem to viděl asi po 3 letech a zase mě to dostalo. Nejoblíbenější scéna: Boj Sida proti blbounům :)

Císař a tambor (1998)

Není to úplně špatný námět a Vetchý je výborný, ale například herec, který hraje pana Tambora je zas naopak hrozný.Jako celek docela marné, ale existují mnohem horší české pohádky. Přemýšlel jsem nad 2*, ale zas tak hrozné to není, takže za 3.