Velký Gatsby (2013)

Zbytečná, nabubřelá, nezajímavá, a na formu postrádající obsah, zaměřená věc. A poslední čtvrtina je k nepřečkání. Rozhodně doporučuju se rychle vzdalit od jakéhokoli přístroje, kde se to bude přehrávat.

King Kong (2005)

Zbytečná sentimentální slatanina, v které se setkáte s celým jurským parkem, abyste si nakonec s opicakem zatancovali romanticky na ledě.

Dobrodružství Priscilly, královny pouště (1994)

Byť je to z roku 94, tak to hrozně zestárlo. A protože tam není o moc víc, než že sexuální menšiny to mají těžké, tak tam dnes vlastně není už nic.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Příjemná oddechovka I po 30 letech. A určitě je zajímavý vidět, jak si hoši představovali naši budoucnost 2015.

Rodinný přítel (2006)

Hezká a temná věc (protože cloevk neví kdo se mu tam má hnusit víc). Samozřejmě je to trochu preexponovane - titulní hrdina je opravdu srandovne stylizovany. Pak se s časem stává film víc a víc banální až je nakonec absolutně pokažen předposledním obrazem. Nicméně atmosféru to mělo. Po zhlédnutí Silvia musím snížit že 4* na 3* , protože chápu detaily tohohle opusu už ne pozitivně, ale jako prokvetajici budoucí debilitu.

Need for Speed (2014)

Škoda slov. Nesmíte u toho přemýšlet.

Submarino (2010)

Celý film mě vadilo, že to je dělaný na efekt : pocit zmaru a nevyhnutelneho pruseru. Od začátku je všechno hnědým navrch. A je jasný, že se ničeho dobrého nedozijeme. A pak ještě pro větší efekt 'severský' happyend. Přesto, když si odmyslite ten kalkul, tak je to stále nadprůměrná věc, protože si normální člověk (míněno bez takových hrůz své minulosti) vlastně nemá na co stěžovat.

Zločiny a poklesky (1989)

Předně musím říct, že jsem sledoval s dabingem, takže mi to automaticky ubírá alespoň půl hvězdy. Viděl jsem to jako násilně spojenou moralitku a klasickou Allenovskou variací. Ale moralita moc nefungovala a variace taky ne. A dabing je mor! (samozřejmě významně lepší 3* než ty věci poslední)

Milovat Lizu (2002)

Pomalá věc, která se nikam nezene, a která celá stojí na PSH, kterého je strašná škoda (tedy to, že umřel, protože patřil k nejlepším).

Le Havre (2011)

Je to hodně čistá přímočará věc. Bohužel mi tam chybí to surrealno z jeho starších filmů. Tím je to pro mě příliš obyč.