Rodinné štěstí (2016)

Jsou to opravdu hodně uměřené (a naštěstí kratší) Scény z manželského života II. Ten člověk ví, co to je mít rodinu, děti a příbuzné. Na ploše jednoho bytu a několika hodin (Toceno u režiséra v bytě, rodina se aktivně podílela) se nic neděje a přitom je to všechno tam. Přesto ta extrémní monotonost (určitě chtena) je pro mě důvodem dát jen 4*.

Král Krysa (1965)

Mám z toho indiferentní pocit. Je to oproti knize hodně placaté. Ty hrozné podmínky se na plátno taky moc nepodařilo dostat - ve filmu to vypadá trochu jako horší pionyrsky tábor. Přes všechny neduhy mi to ale rychle uteklo.

Jozefův syn (2016)

Hodně svérázná záležitost. Vysoká stylizace, pár surrealistických zertiku, ale docela dost dlouhé.

Démoni (2015)

Výborná věc. Zdánlivé I skutečné stíhy 10-ti letého chlapce jeho očima. Velice uměřené, přesto plné silných nálad a jejich změn. Režisér mluví o důležitosti atmosféry - a je to ve filmu opravdu cítit. Scénář napsán za 2 týdny - neskutečné. A hudba opět výborná - dneska už podruhé (2.7.MFFKV).

Malí muži (2016)

Velice příjemná klidná záležitost bez preexponovanych dramat, ale moc fajn ke koukání. Děj plyne, hudba (dobrá taky) hraje a najednou je konec. Civilní a příjemné jsou I herecké výkony.

Anthropoid (2016)

Předně musím zdůraznit, že si myslím o atentátu, že to byl ojedinělý hrdinský čin (kterých máme v historii míň než je potřeba) všech, co se toho zúčastnili. A proto je dobře, že se o tom točí. Bohužel ten film je totální patlanina. Situace nemají vnitřní logiku a cílem je vždy prvoplánová limonáda. Herci toho také moc nepredvedli.

Okno do ložnice (1987)

Do 2/3 to jde. Má to atmosféru, dokonce bych řekl, že je to jedna z inspiraci pro Blue Velvet. Konec je klasickým b thrillerem se všemi peripetiemi na téma dobrý úmysl a špatná realizace. Takže špatná realizace.

Elysium (2013)

Nezajímavé

Fízlové, hajzlové (2013)

Krásná surrelistická hříčka. To, co je v literatuře Spolčení hlupců, tak to je ve filmu Wrong Cops.