Andělé slunce (2006)

Je to o drsných a krutých věcech. Ale špatně udělané.

Eden (2001) odpad!

JFL komentář velice trefný. Ještě bych dodal, že při kouření hlavní hrdinky čekej erotickou scénu nebo alespoň erotické téma. Špatné; dlouhé i při rychlosti 2x (kterou jsem zařadil po půli); blábol; plné hluchých míst a plné zpráv, které mě ani nezajímaly.

Single Man (2009)

Lepší Smrt v Benátkách

Holky z kalendáře (2003)

Tohle je asi jeden z mála sentimentálních filmů, kterému jsem dal 80%. Ale přišlo mi, že tady ten sentiment funguje. Tak proč si ho nedat.

XXY (2007)

Žádné laciné věci, poklidné tempo a dokonce i mírný přesah.

Racek Jonathan Livingston (1973)

Nemyslím si, že takovéhle příběhy o zvířatech a se zvířaty mají na víc než na hezkou kameru a sentimentální komentář. Ano - podobenství - ale to je právě ten kámen úrazu. V deseti jsem četl sovětskou knihu Bílý Bim - Černé Ucho a taky jsem plakal.

Bazén (2003)

Nehorázná pseudointelektuální slátanina. Prvních 45 minut se vůbec nic neděje, a proto je to ta lepší čast. Vypadá trochu jako mělké suprklišé o mezigeneračním odcizení, ale budiž. Když se to všechno zvrhne ve stupidní krimi, tak to je přesně ta chvíle, kdy by soudný divák měl z kina utéct. To jsem bohužel neudělal. Takže se pak už jen připravte na zoufalý sled nelogičností (pakliže nevíte co s odcházejícím přítelem na jednu noc, tak ho zabte; pakliže zakopete na zahradě mrtvolu, tak přeci příští den zavolejte zahradníka, aby postříhal trávník a mohl s děsem v očích žmoulat kameny nad čersvě zasypaným hrobem; pakliže zjistíte že zahradník něco tuší, tak se před ním svlékněte, on na vše zapomene). Fakt, že to vše nakonec byla pouhá fikce hlavní hrdinky, tuhle hovadinu samozřejmě nespasí. Naopak vás čeká sladkobolné loučení autorky s její fiktivní partnerkou. FUJ. P.S. Jeden klad tenhle film přeci jen měl - našel jsem spoustu zajímavých uživatelů díky jejich dvou hvězdičkám.

Mraky odtáhly (1996)

Chtěl bych dát asi horší hodnocení. Ale nakonec ta situace od AK působí docela existencionálně. Takže se mu to nakonec zase povedlo.

Crazy Heart (2009)

Banální, samá klišé a ten Bridges to nevytrhne