Dech (2007)

Můj první Kim Ki-duk. Z toho důvodu zajímavý. (Hlavně) V první části se to dost vleče. Nevím, co mi chtěl říct.

Hlad (2008)

O tom, jak se to z venku nedá pochopit; dokument pro pozorovatele jako poselství o nesmyslnosti té historické situace - možná geniální, možná na nic. Film: ze začátku syrové, silné; od druhé třetiny se to rozpadá (jako hlavní hrdina). Jako kombinace se skutečností asi dobré + jako film průměr.

Letní bouře (2004)

Dobré hodnocení spíš za to téma než za samotný film

Ruská ruleta (2005)

Úsporné prostředky, ničím nepřekvapí. Právě proto však dobrá atmosféra, podpořená správnou hudbou.

12:08 Na východ od Bukurešti (2006)

TSatirický přesah? Hosté TV urážející se před diváky navzájem? Absurdita na entou? Polodokumentární film? Styl humoru, který se doslova vyžívá v trapnosti a malosti filmových postav, je docela vzdálený našemu hřejivému a nostalgickému, řekněme, hřebejkovskému stylu? Moderátor pořadu a jeho první host školní profesor si přemoudřele hrají na to, že hledají pravdu o revoluci v malém městečku a vystavují se vulgárním telefonátům diváků? Kéž by!

Býčí šíje (2011)

Úžasný film, který se dá asi jen stěží doporučit. Upřímně jsem si od půlky filmu přál, aby to nebylo tak silné.

Portrét šílenství (2005)

Velice zábavné. Oficiální text distributora je dost mimo. Edmond se nevzepře pravidlům společnosti. Jen dostane šanci za jednu noc zjistit, kde všude "není, kam patří". A nebojte se, happy end se dostaví.

Million Dollar Baby (2004)

Tak předně je to dlouhé. Nicméně první dvě třetiny se na to hezky kouká, Swank pěkně poskakuje mezi hruškami a pytli. Jakmile se to zlomí do tragedie, tak to nestojí za moc. Samozřejmě, kdyby to měla být agitka na eutanázii, tak pak bych dal 100%.

Skrytá identita (2006)

Dobré, šlape to a i ten DiCaprio je tam fajn o Nicholsonovi nemluvě. Snad až na ten konec, kdy už to bylo promyšlené trochu příliš.

Spalující touha (1999)

Pomalý rytmus, který se snaží podpořit mysterium, které se nekoná; špatná blazeovaná Kidman a ještě horší Cruise, který celý film opakuje otázky, které dostává: banalita a nuda. (Cruis je k nevydrzeni!). Naprosto spickovy komentar od Panacek