Hra špionů (2020)

Vzdycky mam problem davat slabsi znamky, kdyz je film o nekom, kdo byl vyjimecnou osobou. Ale krome tech pro novych doku informaci, tak to bylo jen prumerny dilko.

K zemi hleď! (2021)

Spousta skvelych detailů, dobře popisujicich dnesni ujetou situaci. Presto to funguje spis jako set skečů a ne jako ucelené dílo. Tady je silne nedotazeny scenar skutecnou skodou.

Síla psa (2021)

Vůbec nevím, co si o tomhle kousku myslet. Protože se v půli z jednoho filmu stane úplně film jiný? Spoilery: První část je temná a nepříjemná. Stejně jako když se blízko vás objeví něco, co je temné, co nemůžete předvídat, jen tušíte, že si to jede podle vlastních pravidel, která kašlou na ty vaše.  A pak se z toho najednou stane utahaná, zpomalená, psychologizující sračka.

Polski film (2012)

Geniální hříčka. Už dlouho jsem se tak nepobavil.

Než se rozední (1958)

Poměrně standardní kus, kde IB analyzuje různé situace žen, budoucích matek. Přímočaré, prvoplánově jednoduché, a přitom exatlované a možná proto i trochu na nervy jdoucí (hlavně díky všem třem hlavním aktérkám). Tady se zub času nezastavil!!

Tvář (1958)

Asi narozdil od spousty mistnich komentatoru, kteri tady vidi teziste v souboji racia a mysticna, tak ja naopak vidim těžiště ve frašce, ověšené ducharinou a mirne doplněné dalším. Dobré, ale jen dobré.

Psí dny (2001)

Tresť nefunkcnich vztahů a vedro. A déšť úlevu nepřináší. Seidl je mistr v tom, jak poskládat to nejhnusnejsi, co je v nás. A všechno to končí dvema vetami: Miluji tě. Lidé jsou tak hnusní. A já dodávám: Ba!

Nečekaný vrah (2021) (seriál)

Není to zlé. Určitě zajímavé jako to asi mohlo být. Volné tempo, kdyby to bylo o díl či dva kratší.....  Takhle 3.5

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Je to neuveritelny. Hory jsou nadherny. Ale dokument zas takova bomba neni. Vlastne vubec. Blbej film o uzasnym vykonu (dovoz matky nakonec - vrchol nevkusu)