Tenet (2020)

Hlavni slovo, ktery to vsechno vystihuje je: SMESNY. Deklamace misto dialogu, vztah k psotavam nulu, atd atd

Případ: Ponorka (2020) (seriál)

Neni to zlé, ale mistovstvi top severskych kusů to nedosahuje.

Okupace (2021)

V bídě českého filmu, tahle vec nakonec nedopadla tak zle. I když vlastně nevim, co bylo smyslem, protoze zobecneni české reakce na normalizaci tam hledat těžko. I nějaké obecné poselství ze situace, kdy agresivní vnější prostředí mění lidi, moc nefunguje, protoze postavy jsou hodně ploché a sonda do jejich světa přiliš povrchni. Takže spíš taková hříčka s dannou situaci nez neco hlubsiho s presahem.

Shirley (2020)

Moc pěkný. Film plny tezke amtosfery, ktery si můžete číst podle sebe a rozmyslet / domyslet podle sebe. Moss kraluje, vic nez dobre podporovana ostatnim herci. Zážitek. SPOILER: ja si to navic vykladam, ze i ta dlouha navsteva mladeho paru vcetne nasledneho rozsireni o dite jede v hlave Shirley, viz odjezd autem.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Neskutecne blbej scenar, dialogy, rezie, herecky vykony - vsechno. Neni to vtipny, nerealisticky reakce postav na cokoli, co je potka, jejich moudra, co z nich padaj, se nedaj vydrzet. Na tomhle kusu neni ani zdibecek neceho, co by za neco stalo. A s pokračujícími minutami je nuceni na zvraceni uz nekontrolovatelné.

Dobrou, mámo (2014)

Husta, neprijemna zalezitost. Tezka atmosfera se na tomhle filmu od zacatku do konce. SPOILER: je otazkou, jestli je v tom filmu neco vic nez cil odhalit tu situaci co nejdriv. Ale uz jen za tu atmosferu, ktera je stale tezka, i kdyz se jeji zdroj meni, si to ty 4* zaslouzi. Napada me The Father s Hopkinsem, ktery pouziva stejnou metodu. Ale ne s cilem desit, ale priblizit to, v cem nemocny zije.

Nadějná mladá žena (2020)

Trosku mi vadilo, ze se to nemuze rozhodnout, jestli to je zuctovanim s muzi ala metoo (proti tomu žádná) nebo romantickym thrillerem. Rozhodne se tyhle dve polohy tlucou a skloubit se je moc nepodarilo. Takze lepsi 3.

Děti mrtvých (2019)

Naprosto neskutecna legrace. Uz dlouho jsem se tak nenasmal. Fil nacpany bizarnimi napday. Pravda, doporucuju sledovani na polovinu, ale i tak jasné 4* Seidl i jako producent válí!

Maelström (2000)

Roztomila filmova hricka nebo snad basnicka!