1670 (2023) (seriál)

Přečetl jsem pochvalná doporučení na tento bohatýrský epos. Poláci se pokusili být vtipní, tepající současnost. Jenomže ono nestačí jen prerikavat v prostředí R. 1670 dnešní absurdity. Tím vtip nevzniká. Tak to bohužel dopadlo jako poměrně prkenná trapnost. Znovu a příště lépe.

Adamova jablka (2005)

Tahle geniální hříčka o dobru a zlu, obsahuje moře skvělých věci. Řekl bych, že na samé špici je Thomsen s naprosto úžasnou mimikou, v které se neodehrava nic a přitom všechno.

Neuvěřitelné, ale pravdivé (2022)

Další veselá hříčka od Mistra bizáru. S milým odkazem na Mistra surrealu nakonec jako s třešničkou na dortu. I když nutno dodat, že konec už Mistra zas tak nezajímal. Rozhodně se těším na dobu, až to budu moct ovládat appkou.

Zimní prázdniny (2023)

Jeden z nejzbytecnejsich filmu ever. Něco, co tu bylo už tisíckrát a mohli byste zbytek po 30 min odvypravet minutu po minutě. Navíc ale neskutečně dlouhý. Já vím, že už umíráte nudou...

Mudbound (2017)

Jasně. Nečekal jsem estradu. Je to temný, stisnujici a dost často k zblití. Hnus. A tenhle film to navodí skvěle.

Labuť (2023)

Silný

Upgrade (2018)

Tak tohle je neskutečně rozporuplný biják. Samozřejmě první minus je naprosto otřesný dabing. Ten dokáže i z echt filmu (např. Jackie Brown) udělat šmíru. Pak dost otřesné herecké výkony. Z druhé strany jsou tam zábavné chvilky. Kusy scénáře, chvíle skutečného napětí, střídané pobavením z nechtěně vytvořené parodie. Nebudu přísný a dám 3.