Panství Downton: Nová éra (2022)

Panství Downton je moje srdcovka a toto byl pro mě ten pravý výlet ke starým známým, plný nostalgie, humoru, ale i vážnějších chvilek a dojetí. Jsem moc ráda, že se jim opět podařilo vytvořit kvalitní scénář a že se ani druhý film nerozplizl, ale naopak dělá původnímu seriálu čest.

V rytmu srdce (2021)

Bavilo mě to. Feeling good film, zajímavý námět a z toho plynoucí nápady, sympatické postavy, kterým fandíte. Mnohé scény díky písničkám měly švih i emotivní náboj. Konečně snímek, který můžu s čistým srdcem doporučovat dál.

Mulan (2020)

Hodnotím čistě jen film, který mi doma ležel věky věků. Původní kreslenou verzi jsem neviděla. Tahle Mulan se snažila být akční a moderní, ne vždy se jí to dařilo, vizuál byl pěkný a hlavní představitelka též. Je to taková klasická disneyovka poslední doby, něco vydělá, neurazí, nenadchne.

Aladin (2019)

Doháním dávné resty. Aladina coby starou kreslenou verzi jsem nikdy neviděla, takže nemám s čím srovnávat. Tato mě kupodivu docela bavila, takže také ty dvě hodiny stopáže vcelku utekly. Možná tomu pomohly písničky. Postavy byly sympatické, sem tam to mělo i vtip. Jasně, není to žádné dechberoucí dílo, ale myslím, že tři hvězdy budou tak akorát.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Výborný severský film plný bizarností, v němž se střídají žánry jako na běžícím pásu, a přesto to člověka baví. Té bandě geeků stižené všemi možnými poruchami v čele s násilnickým vojákem hledajícím vztah k vlastní dceři prostě musíte fandit.

Lví král (2019)

Nový Lví král mi doma ležel celkem dlouho, ale řada na něj přišla až teď. A nijak mi to pojetí nevadilo. Vrátila jsem se do dětství, zavzpomínala na příběh a písničky a cítila nostalgii, byť uznávám, že úplně nutné točit remake nebylo.

Kočky (2019)

To by jeden nevěřil, jaká je muzikál Cats vlastně blbost. A že zrovna Tom Hooper jej na plátno převede tak, že zůstane úplně stejnou blbostí. Ten film nemá hezké a chytlavé písničky (výjimkou je známá Memory), na čemž by měl mimo jiné muzikál stát, nemá žádný děj, zajímavé postavy, jejichž osud by vám ležel na srdci... A třešničkou na dortu je celý ten prapodivný bizarní vizuál.

Judy (2019)

Judy Garland je legenda, ale byla také složitá osobnost, kterou hollywoodské pozlátko zničilo. A právě na tohle se film zaměřuje. Jenže to s sebou přináší fakt, že je vám titulní postava spíše protivná, protože sledovat trosku se vám zrovna moc nechce. Renée Zellweger ji však zahrála skvěle, to zase jo.

Na nože (2019)

Výborný mix satirické komedie a detektivky, který je něčím mezi Sherlockem Holmesem, Deseti malými černoušky, Vraždou v Orient Expresu, a dokonce Vinterbergovou Rodinnou oslavou. Dějové zvraty a excentrické postavy nechybí, a tak se vám dostane dvou hodin skvělé zábavy.

Rozhněvaný muž (2021)

Výborné a napínavé akční drama s "hrdinou" jak se patří. Líbil se mi styl vyprávění, zamotanost příběhu a prostě to celkově bylo dost cool. Nenudila jsem se ani trochu.