Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nevím, proč jsem Spider-Mana: Paralelní světy tak dlouho odkládala. Kdybych měla film popsat jedním slovem, bylo by to slovo cool. Moc se mi líbil netradiční příběh, mělo to vtip, švih, spád a nápady a hlavně úžasnou grafickou stránku doplněnou spoustou vychytávek, kdy to člověku nejednou připadalo, že se dívá na stránku papírového komiksu. Ve světě blockbusterů z tohoto prostředí se zajisté jedná o zjevení a osvěžení.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Viděla jsem tříhodinový director's cut. A upřímně, smysl takto dlouhých filmů obecně moc nechápu a podobné stopáže mě předem iritují. Zde se to, co na začátku vypadalo hodně slibně a působilo, že jde ve šlépějích skvělého klasického Osvícení, nakonec rozplizlo a ztratilo dech. Škoda.

Psí poslání 2 (2019)

Pohodový rodinný film, který ale kvalit jedničky, jež mě dokázala i rozbrečet, bohužel nedosahuje. Hlavní hrdinka však byla sympatická a pejsci roztomilí.

Smrtelné stroje (2018)

Zajímavý, originální nápad (kdysi mě v kině zaujal trailer), ale horší provedení. Film mě příliš nebavil a vyloženě mě iritovala postava Toma. Škoda, v kostce řečeno, šlo z toho vytřískat hodně.

Studená válka (2018)

Vizuálem, stylem a atmosférou mi Studená válka připomínala filmy nové vlny. Na dnešní dobu netradičně natočený milostný příběh, a proč vlastně ne. Jen ty emoce nějak vydolovat neumí.

Srážka s láskou (2019)

I když byla druhá polovina filmu už hodně pohádková a šablonovitá, celkově mě Srážka s láskou příjemně překvapila. Rychle utekla, vůbec jsem se nenudila, naopak jsem několikrát nahlas vyprskla smíchy, bylo to uvolněné a Charlize Theron krásná. Příjemný snímek na sobotní odpoledne.

Vdovy (2018)

Kdysi mě navnadil trailer. Není to špatný film, ale že bych z něj byla odvařená, tak to taky ne. Asi se totiž úplně nejedná o můj šálek čaje. Klasický příběh v novém hávu, který nepřinesl moc napětí a emocí, takže jednou a stačilo, i když že bych se vyloženě nudila, to se říct nedá.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Takový klasický Woody Allen posledních let. Oproti některým jeho vztahovkám z dávnější doby je Deštivý den v New Yorku optimističtější, jinak tu ale najdeme klasické atributy - funkční dialogy, NY, vztahy, intelektuální narážky a témata, přemýšlení nad životem...

Joker (2019)

Depresivní, temný, tíživý film, na který se mi nedívalo úplně lehce, ale s famózním Joaquinem Phoenixem. Úplně jiné než Marvel. Jsem zvědavá na další díl.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Na to, že se jedná o pokračování, jde o vcelku povedený film. Tahle fantasy pohádka sice neumí zabavit na celé dvě hodiny, ale má velice zdařilý vizuál, dobré herecké obsazení i závěrečnou epickou bitvu.