Život je čudo (2006) (seriál)

Výborný počin! Velkolepé, krásně nasnímané a tak žánrově pestré!

Dokonalý trik (2006)

Zajimavy film. Pravda,mohl by byt o 15 minut kratsi, ale herecke vykony a zvratovost deje vse vynahrazuji...

Karamazovi (2008)

Český kinematografický zážitek roku...

Duch doby: Dodatek (2008)

i kdyby bylo třeba jenom 27% celého Addenda pravda, objem informací a sugestivní forma jsou natolik podmanivé, že by se oba Zeitgeisty měly povinně vysílat studentům středních škol a gymnázií během hodin dějepisu. I přes určité dezinformace a technologickou naivitu je toto dílo vizionářským opusem nové doby, nemilosrdně shazující veškeré snahy lidí 19. a 20, století do bezedné jámy - ale! Přiznejme si: pokusíme-li se oprostit od toho, čemu nás učí vlády a korporace, světový monetární systém, odmyslíme-li si produkty pestrých a lákavých značek umístěné pod stromečky v raném dětství, zahodíme-li předsudky a dosavadní chápání globální světové společnosti, Zeitgeist:Addendum zasahuje na nejzranitelnějším místě: v lidském srdci. V mém případě to byla solidní trefa do černého.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Hvězdička navíc za vynikající, skutečně vynikající hudbu a velmi poctivou souhru mocného tria kamera-střih-zvuk. Tenhle seriál to může dobře rozjet, doufejme v dobré scénáře, na těch tento seriálový model zcela stojí.

Pozemšťan (2007)

Z toho filmu mrazí - odmyslete si stěhující se gauče, green whiskey a verandy... zůstává mrazící zrcadlo nastavené civilizaci, jak ji vnímáme my: rádoby-moderní lidé s velmi omezenou informovaností o své vlastní minulosti a původu... •••Na poli konverzačních filmů extra-třída!

Kde se sakra skrývá Usáma Bin Ládin? (2008)

Populárně názorně naučné, místy až překvapivě neamerické (a jaký je Spurlock prototypní Američan! ) ... bohatě obsažné, mě se tenhle styl líbí, ideální osvěta coby doprovod dobrého jídla namísto časopisu :)

Temný rytíř (2008)

K tomuhle není co dodat. Comicsová pecka roku, ne-li dekády!

Old Boy (2003)

Tohle je asijský briliant nové doby - korejská variace na Amélii z Montmartru! Kdo neuvidí, nepochopí!