Šin Godžira (2016)

Přirovnal bych to k hranému dokumentu či rekonstrukci, co by se dělo kdyby na náš svět zaútočilo něco nečekaného proti čemuž není v podstatě obrany a poražení je jen zdánlivá věc.Zaujala mne krizová politika, protože to se málokdy ve filmech vidí co se odehrává za zavřenými dveřmi v podobných situacích. Shin Godzilla je svým zjevem, atomovým dechem, nejdémoničtější vyobrazení Godzilly jaké tu kdy bylo.Konec filmu, je prostě podivný a dává mnoho možností výkladu. Já jsem moc spokojený s filmem, napravení chuti po poslední americké Godzille.

Godzilla (1998)

Klasika z 90. let, kvalitně zpracovaná akce příběh nenudil, občas se u něj člověk i zasmál.Soundtrack je kapitola sama o sobě, to byla doba kdy soundtracky dělali půlku proma.Přesný opak je godzilla 2014 která je k uzoufání nudná až místy ta vážnost je přehnaná.Jen nevím co je větší blbost, jestli nahánění 60 metrové Godzilly ve velkoměstě nebo honění se za Godzillou přes půl světa z pohledu vojáka, jehož příběh je neuvěřitelný když si to přepočtu co všechno zažil. Když chci primárně sledovat monstrum šáhnu po tomhle v jakékoliv kvalitě, pač jsem na VHSce s Godzillou vyrostl a neustálým přetáčením dostala páska zabrat.

Princ Egyptský (1998)

Asi bych si měl přečíst bibli, nejenom že křestanství formovalo naši společnost, ale jestli aspoň z části jsou tam tak vypjaté příběhy tak to může být i zajímavé čtení.Bůh je bůh a jeho cesty jsou nevyzpytatelné, v rámci pomoci tomu svému vyvolenému národu se nebojí zničit nejslabší články národa druhého.Poslední morová rána nemohla být lépe zpracována na filmovém plátně.I smrt prvorozených může fascinovat zvlášť když to vidíte v sedmi letech.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je to dobrý film, pokuď bych neviděl předešlé hvězdné války.Jenže já je viděl a dočkal jsem se rekapitulace několika scén z minulých dílů v novém hávu.Několika řešení nevím co s tím tak to prostě zabijeme nebo zničíme, škrtneme to jedním tahem jako celý non canon vesmír vytvořený fanoušky.Tomu se říká efektivně vyjebat se svými ovečkami...U lodí jsem se podivoval že nepřišli s něčím novým a defakto to jsou jenom facelifty.Pro firmy vyrábějící hračky a modely lepší situace nemohla nastat, aneb takto se dělá byznys.

Auta 2 (2011)

Uvážím-li, že auta jsou v tom světě něco jako lidé tak se nepřímo dočkáte několika smrtí, vražd a pokusů o vraždu.Na film pro děti "úctyhodné" pojetí.Disney si udělal svůj akčňák pro děti a bohužel k tomu zneužil jména prvního filmu který beru za nádherný počin pro celou rodinu který vezme za srdce a nemusíte se bát před to posadit i ty nejcitlivější.Jo peníze se musí točit a formy na hračky nesmí chladnout...Úplně zbytečné pokračování jako sedmý díl hvězdných válek, Disney v novém tisíciletí prostě jede...

Godzilla (2014)

Byl jsem na tom v kině po vydatné masáži a i na základě mých vzpomínek na ty hodiny stravené u Godzilly 98, s odstupem dvou let jsem se na to podíval znovu a hodnocení se nezměnilo.Když Vás japonské Godzilly baví více a to je prosím miš maš všeho a hlavně souboje Gumáků v modelových městech s daleko menším rozpočtem je něco špatně v Hollywoodu.Jdete na film krále Monster a dostanete jej tak pět minut no tak co si o tom máte myslet.Jako netvrdím rozšmelcovat celý svět v jedno filmu, ale aspoň když začne bitva tak jí hlavně nepřerušit jak sex !Možná že bych tohle všechno snesl, kdyby lidský příběh nebyl tak nezáživný, profláklý a hlavně neuvěřitelný.Co hodnotím velice kladně je design a poslání Godzilly, z toho se dá velice dobře stavět pro další díly které se plánují, pokuď lidský příběh omezí, nejlépe vymažou atomovým dechem, tak by to mohlo být daleko lepší.Za Godzillu dávám dvě hvězdy, zbytek si nezaslouží nic možná ještě za Cranstona, ale ten tam byl aby táhl marketing nic víc.Jo a někdo by mohl režisérům říct, že tmavý filtr nedělá dobrý film a když polovinu rozpočtu spolko CGI, taky neznamená že to boření měst vypadá realisticky. Na kvalitní modely nikdy není.

Nexo Knights (2015) (seriál) odpad!

Hnusné stavebnice nejspíš tvořené za pomocí kvalitních dánských drog(Opravdu nexo knights neumím jinak nazvat, kde je odkaz hradů z 80. a 90. let) doprovázené laciným seriálem za úkolem zvýšení zisků.V podstatě je to ninjago v jiných reáliích aneb co je zavedené to neměň, to doporučí každá příručka úspěšných firem.Osobně si myslím že děti nejsou blbé a po jedné či druhé sérii to půjde do Merlokova análu, jak seriálových tak stavebnicových.

Kobra (1986)

Mám rád nenáročné filmy, ale tohle je kvalitně natočená sračka...Plno faktických nesmyslů jako například seriový vrazi kde policisté po 16 mrtvých dumají co dál i když to jsou od pohledu mamlasové co musí zanechat stovky stop, nespočet hloupých civilistů tzv. kanonfutrů u kterých si říkáte že si to zasloužili.Dále postavy v čele se Stallonem který stále nejspíš dumá jak si vytřít prdel třemi mušlemi, psychopati kterým to neveřím i když kosí všechny(Jak tedy zjištují kdo je silný a kdo ne?) no a tehdejší Stalloneho milenka která radši měla zůstat u focení to krásně dokreslují. Hvězdičku dávám za Stalloneho propriety jako brejle které mu vrostly do hlavy a to auto které dobře vypadá, ale jako policejní vůz obstojí jenom v tomhle béčku atakující céčko.

Vanishing Point (1971)

Dívám se na ten film už po několikáté a vždy doufám že se mezi ty buldozery vleze, ať chtěl spáchat sebevraždu či byl z drog tak mimo v tom je právě ta "krása" že nikdo neví... Konec za hvězdu, "Vyzyvatel" za hvězdy dvě a za ty honičky a celkový pocit z filmu dělá dohromady plný počet.

Krtek a maminka (1997)

Dětska naivita krtka mi nesedí k tomu tunelu paní Zajícové.Tenhle krtek je jemný přešlap, na jednu stranu je fajn že se nebojí takových témat, protože Krtek je světák, ale mohli ten porod udělat jinak. Každopádně děkuji známým že mi řekli o tomto díle, dokuď jsem ho neviděl tak jsem tomu nevěřil .Nemyslím jak se rodí děti, samozřejmně!