Město žen (2009) (seriál)

Po prvej zhliadnutej epizóde maximálna spokojnosť. Courtney Cox je stále sexy, Busy Phillips a Christa Miller sú ako "vedľajšky" super a zábava na veľmi dobrej úrovni.

Neklid (2011)

Gus Van Sant to dokázal. Po rokoch natočil film, z ktorého je cítiť, že opäť nepokazil, to čo mal "v rukách". V rukách mal, nazvime to tradičný námet, a on z neho dokázal "vytrieskať" veľmi slušný počin, ktorého výsledok zapríčiňuje hlavne sympatická ústredná dvojica Wasikowska-Hopper. Mia ukazuje, že má pred sebou veľkú budúcnosť a Gus dokázal, že je vskutku všestranným režisérom. Na romantickú notu vie zahrať veľmi citlivo.

Živý v Joburgu (2005)

Je to smutný film o smutnej realite. Stačí, keď si namiesto "vesmírnych votrelcov" dosadíte niektorú z etnických menšín v Afrike, či, oveľa aktuálnejšie v Sýrii, a viete, že to, čo vidiíte nie je fikcia, nie je to varovanie z budúcnosti, ale damn reality.

Přítel pod stromečkem (2004) (TV film)

Na Vianoce pod stromčekom by som DVD s týmto filmom vidieť nechcel, ale pred Vianocami, keď nič v TV nedávajú, je to stále lepšie než dostať drôtom do oka. Jednoduchá romantická komédia bez nutnosti angažovania vlastnej mysle.

Ve jménu otce (1993)

Strhujúce, syrové, naturalizované, neústupčivé, brilantný výkon Daniela Day-Lewisa podtrhnutý skvelou Sheridanovou réžiou. Životopisná dráma o nespravodlivo odsúdených ľuďoch, námet síce okukaný na sto spôsobov, avšak spracovaný natoľko kvalitne, že to určite hravo prehliadnete.

Páni kluci (1975)

Najúprimnejší český "detský" film vôbec. A to trvalo 22 rokov kým som ho videl. Vrchol poetiky, ktorá je videná detskými očami a ktorá zároveň osloví aj dospelého diváka.

Cesta (2009)

Chladné, kruté, postapokalyptické "Threads" s nádychom citlivého nazerania na svet. Hillcoat si strihol film, ktorý asi už nikdy nezopakuje. Dôkaz toho, že i akčný film sa dá natočiť bez akčných scén a predsa sa nebudete ani na chvíľu nudiť.

Noc na Zemi (1991)

U mňa vyhráva prvá poviedka s Winonou Ryder a Genou Rowlands a potom rozhodne Roberto Benigni, ktorý len potvrdil svoje komediálne nadanie. Jeho poviedka o dyni bola (ne)skutočne zábavne podaná. K tomu všetkému skvelá hudba a umný Jarmuschov strih.

Špióni jako my (1985)

Príjemná protivojnová satira o dvoch nešikovných agentoch, ktorých šťastie vždy dovedie do správneho cieľa.