Vesmírná samota (2007)

Zomrieť šťastný a s niekým po svojom boku je asi tá najpríjemnejšia smrť. Metafora neradostnej cesty každého človeka v živote.

My dva a křen (2006)

Veľmi príjemná komédia, v ktorej sa pekne vyníma nielen hlavná trojka Wilson-Dillon-Hudson, ale tiež vedľajšie postavy, hlavne Michael Douglas so Sethom Rogenom. Keď k tomu pridáme trochu homoru, trochu moralizovania, peknú postavu Kate Hudson, dostaneme veľmi príjemnú "zlátaninu".

Horákovi (2006) (seriál)

Nebyť tých posledných niekoľko trápnych dielov, išiel by som s hodnotením oveľa vyššie. Mal som tento seriál skutočne rád, ale v poslednej tretine seriálu šli zrejme scenáristi niekam dovolenkovať za Bahamy a namiesto toho najali nejakých z Namíbie či odkiaľ. Škoda.

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008)

Nie je to vyložene nudné, málo vtipné, len pre Európana je väčšina vtípkov trošku "mimo", či už z dôvodu odlišnej kultúry alebo z dôvodu iného ponímania terorizmu a vecí s ním súvisiacich. Škoda, že Leslie nedostal viac priestoru, pretože "Michael Moore" je dosť slabý.

Námořní vyšetřovací služba L. A. (2009) (seriál)

Smutná fraška, ktorá ma po troch dieloch natoľko urážala, že som siahol k takémuto hodnoteniu. Len veľmi skalní priaznivci tradičného NCIS si aj v tomto niečo nájdu. Hlavný problém nevidím ani tak v scenári, ako skôr v obsadení, ktoré je hlavne necharizmatické.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Eli Roth neprichádza v tomto fiktívnom traileri s ničím novým, ničím čo napríklad z Rodriguezho Grindhouse Teror robí tak krásne divadlo. Je to len rezanie do už zarezaného a ani solídne hlášky nedokážu zachrániť výsledok. Vidieť tento trailer, film ma absolútne neosloví.

Válka světů (1953)

Pre mňa oveľa lepšie než Spielbergov remake, ktorý je technicky vyspelejší, ale oveľa rozvláčnejší. The War of the Worlds od Bryana Haskina ide in media res, vyhýba sa tradičným klišé, no na druhú stranu je to dielo rovnako politicky motivované vznikajúce v dobe začínajúcej studenej vojny.

Pařba v zapadákově (2011)

Komédia bez humoru, Helms a Heche, ktorí by to mali viesť sú neskutočne toporný, potenciál Sigourney Weaver absolútne nevyužitý. Hlúpučký scenár snažiaci sa na záver o morálne ponaučenie, ktoré však vyznieva rovnako nemožne, ako celých 80 minút predtým.

Zevlovat a prudit (2009)

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že film je akoby namixovaný šalát so zeleninou, ktorá dokopy tak trochu (ne)chutí. Viacero dobrých nápadov je stopnutých ešte v zárodku a nedostanú šancu sa rozvíjať a tie, ktoré sú naopak slabé dostanú prekvapujúco veľa priestoru. Na druhú stranu absentujú vyložene trápne fórky, takže výsledkom je priemerný, no na druhú stranu pozerateľný film na víkendové popoludnie, pri ktorom si chcete iba oddýchnuť.