Zamoření (2006)

Zďaleka, skutočne zďaleka to nie je tak strašné ako je to tu týmto hodnotením proklamované. Hodnotenie na IMDB (43%) je asi oveľa vystihujúcejšie. Áno, je to sice tupá hororová vyvražďovačka prakticky bez akejsi príbehovej roviny kombinujúca populárne a už neraz osvedčené prvky z iných diel, ale parametre hororového béčka to rozhodne má.

Hezké vstávání (2010)

Nebyť Harrisona Forda, zdatne sekundujúcej Diane Keaton a sympatickému výkonu Jeffa Goldbluma, tak tento film by bol úplným prepadákom. Nestáva sa každý deň, aby vedľajšie postavy zatienili tie hlavné, ale domnievam sa, že 90% z vás si po roku od videnia nespomenie na Rachel McAdams, ale práve na znudeného, arogantného Harrisona Forda, ktorý, ako už mnohí predomnou podotkli bol jednoducho "awesome", teda "boží!"

Hledám Amy (1997)

Trpko-sladký film o hľadaní samého seba, svojej orientácie, o hriecoch minulosti a o jednej veľkej láske. Kevin Smith opäť nesklamal a pre "Smithológov" vytvoril opäť krásne do seba zapadajúcu mozaiku rôznych gagov, vtípkov a úžasných scenáristických konštrukcii. Kým Affleck je miestami ako "doska", Joey Lauren Adams hrá prakticky celý film a pekne to odsýpa.

Pravá blondýnka (2001)

Je to naivné, hlúpučké, detské, taká tá americká dream story o hlúpučkej blondínke, ale mňa to jednoducho bavilo. Reese Witherspoon bola v hlavnej úlohe super, rovnako ako Jennifer Coolidge v tej vedľajšej. Príjemné prekvapenie.

Zkrocená hora (2005)

Filmov ako je tento by malo byť rozhodne viac. Tak citlivé zobrazenie komplikovanej témy (ktorou homosexualita vo filme stále je) dokáže asi len Ang Lee. Asi nikdy úplne tomuto režisérovi neprídem na chuť, ale týmto filmom ma skutočne dostal. Brokeback Mountain nie je filmom o homosexualite ako takej, je to film o porozumení, láske a hľadaní samého seba. Po filmoch ako je tento si len tak vzdychnete so slovami, že Ledgerovej smrti je skutočne škoda.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nuda a utrpenie. Herecké, scénaristické, režisérske. Mohol to byť veľmi sympatický úlet, je to však len veľká nafúknutá bublina, krásne pozlátko, za čím sa ukrýva nesmierne stupidná záležitosť. Nerád slovo "stupidné" používam, ale občas sa skutočne inak nedá. Ale najsmutnejšie na tom je to, že to takto vôbec nemuselo byť. Ale s tým ja, a ani nik iný, už nič nenarobím. Svetlo sveta to už uzrelo a domnievam sa, že sa ďalších westerno-scifi počinov v dohľadnej dobe určite nedočkáme. Prvá hviezdička je za sympatický úvod, druhá za vizuálne efekty.

Dokonalý únik (2009)

Jediná vtipná pointa zachraňuje tento inak veľmi podporiemerný snímok, ktorých a až posledných 15 minút začína správať ako film a nielen ako nejako čudesne vyzerajúci road trip o pobyte v džungli.

30 minut nebo méně (2011)

Kombinácia Fleischer a Eisenberg sa osvedčila v Zombielande a tak prečo to neskombinovať znova, tentoraz v krimi-komédii. Zombieland je oveľa viac o hláškach, kým 30 Minutes or Less je oveľa viac o ... vlastne ani neviem. Je to takový príjemný tuctový kvázi-ačňák so zopár dobrými scénkami (hlavne prepadnutie banky), ale celkovo je to také ako vlastne aj pri Zombielande, nedotiahnuté.

Jezero (1999)

Film rovnako chladný ako voda v Lake Placid, ktorý nezachránilo ani angažovanie kočky v podobe Bridget Fonda. Zábavné miesta v okamihoch, kde by sme sa mali báť a tam, kde by sme sa mali báť sa škrabeme po temene hlavy hovoria WTF. Ešteže tá dĺžka nebola premrštená.

La traviata (2005) (divadelní záznam)

Villazón je skvelý, Netrebko je očarujúca. Hoci La Traviatu považujem za priemernú operu, táto dvojica dokáže zvýšiť rank každému dielu, v ktorom sa objavia.