Letuška 1. třídy (2003)

Stokrát ochutnaná romantická kvázi-zápletka s ničím nevybočujúcim dejom a úplne prostým scenárom o naivnej blondínke, nedokáže už po 101-krát zaujať. Neváhal by som dať "odpad", ale v porovnaní s inými odpadmi je to stále napriemer. Každopádne veľa dôvod na opätovné zhliadnutie tu rozhodne nevidím. Vďaka Bohu, že tvorcovia nenatočili pokračovanie.

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (2001)

Všetky známe postavičky zo Shreka v jednom krásnom balení plnom hudby, tanca a dobrej zábavy. Čo viac povedať? Jedine poradiť, aby ste si to pustili práve po zhliadnutí Shreka.

Rotting Hill (2011) (studentský film)

Skutočne skvelý kraťas od Novozélanďanov. Taký drsnejší, tvrdší a zábavnejší Fido. A presne ako spoiler v obsahu píše, i zombies majú právo na lásku. A tá je skutočne, čiste trumpovská.

Mikeovo nové auto (2002)

Selly: "Hello" Mike: "PUSH THE BUTTON !!" Roztomilý animovaný kraťas :)

Bláznivá škola (1996)

Uletené, zábavné, správne lovitzovské. Bochner odviedol celkom slušnú prácu, hoci v druhej polovici to už výrazne stráca dych. Na paródiu to má však stále veľmi solídne parametre.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Človek postupom času porozumie tomu, prečo je Grindhouse Auto Zabiják tak dokonalé dielo. Nie je to dielo zaujímavé obsahom, ale formou, keďže nosným prvkom diela nie je dej (narácia), ale to, čo sa označuje za vyprázdnenú naráciu a dobre to reprezentujú niektoré akčné filmy, ktoré radi označujeme slovami "bez mozgu". Grindhouse je film "o ničom", ale aj toto "nič" je vlastne niečo, keďže to zastupuje špecifický filmový jazyk, v ktorom znak ako slovo získava v kontexte celého diela podobu niečoho, ako cudzieho jazyka. Ak ho nedešifrujete, vidíte v tom len hatlaninu, ako ja na úvod". Silné 3*. Pôvodne som tu mal tento komentár: "Babské kecy na tisíc spôsobov a tisíc tém, ktoré z predĺženej edície robia nie dvojhodinový, ale mal som pocit, že štvorhodinový počin, ktorého vyslovené klady sú samotné akčné scény. Je mi úplne jasné, prečo je to také aké to je, ale predsa, bolo toľko kecov treba? Planéta Teror je geniálna, toto sťažka na 2*"

Dr. Dolittle (1998)

Nemastné, neslané, zúfalo nevtipné. Film pre deti, ktorého kvality nedocenia snáď ani tie malé ratolesti. Len ďalšia ukážka toho, čo Murphy v zúfalosti (musel a) prijal, aby získal šancu sa dostať na výslnie. Nedostal sa. A asi sa už ani nedostane. A vlastne, ani mi to ľúto nie je.

Pavouci z vesmíru (2010)

Veľmi slabé scif-i béčko, ktoré od úplného dna zachraňuje len pekná vizuálna zložka a lepšia druhá polovica filmu. Všetko ostatné je strašné. Respektíve, zrecyklované a napodobnené z oveľa lepších a známejších filmov. Situovať dej akčného sci-fi do prostredia jedného paneláku tiež nie je teda bohviečo a skôr to vyznieva ako z núdze cnosť než ako jasný zámer. Záver filmu je už len ďalší veľký joke.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Pekne uletená záležitosť, v ktorej sa striedajú dobré fórky s tými trochu trápnymi. Pokiaľ to však dokážete prekusnúť, tak sa pri tejto paródii určite dobre zabavíte. Ali G je asi najlepším predstaviteľom hip-hop komunity, ktorého poznám :)

Jonah Hex (2010)

Natočiť dobrý western je v dnešnej dobe skutočne umenie. Westernová "mentalita" je už dnes niečo, čomu mladí nerozumejú a tak miesto diel Leoneho vznikajú takéto blbostičky. Jonah Hex je úzašne obsadený (Fox, Brolin, Fassbender, Malkovich), ale divím sa všetkým zúčastneným, že sa na tomto účastnili. Je to povrchné, odfláknuté a vlastne aj nudné. Prvých 5 minút poskytovalo filmu ešte nádej, ale zvyšných 70 minút bolo len utrpenie, ktoré neodbremenil ani Malkovich.