Ultimátum (2000)

Pekná a vtipná "čierna" jednohubka. Podarené fórky i dobrý hlavný hrdina.

Divoké kočky (2000)

Jedna z mojich filmových slabostí, ktorá ma neomrzí ani po desiatom pozretí. Krásna, sladká, naivná Piper Perabo, divoké barové kočky, skvelá hudba a vynikajúci John Goodman. Záruka úspechu.

Na Zlatém jezeře (1981)

Fonda i Hepburn na sklonku svojej kaiéry ukázali nielen všetkým, ale aj tým (občasne) nafúkaným akademikom, že i vo svojom veku sú schopní nesmierne kvalitných hereckých počinov. Dôstojná rozlúčka Henryho Fondu a na jeho postavu "bručouna" asi tak skoro nezabudnem. Vo výsledku ma však film zanechal relatívne chladným a určite ho ocenia skôr skoršie narodení.

Catwoman (2004)

Paradoxné na tomto filme je to, že dokým sa z Halle nestane Catwoman je to oveľa príjemnejší film, než aký je to potom. Berry ako jediná má čo hrať a snaží sa film vytiahnuť vyššie, kým Benjamin Bratt pôsobí len ako estetický doplnok krásy. Sharon Stone je prekvapujúco neviditeľná, rovnako ako aj nejaká snaha o dramatickosť a preto najväčším vzrušením z celého filmu je scéna pri ktorej Halle zachraňuje číču na stene. Presne ako píše POMO, nebyť Halle Berry, "dopozeranie CATWOMAN by bolo doslova utrpením". Cez to všetko je to taký šedý priemer, po ktorom po rokoch už ani tá mačka nevzdychne.

Tajný závod (1976)

Veľký závod bol pre mňa v prvom rade veľkým utrpením. Kedysi to možno bol veľký hit, ale táto generácia už jeho kvality zrejme až tak neocení. Filmy tohoto rázu už dnes jednoducho nefrčia. Ani keď idú na plný plyn.

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Úžasná práca o tom, ako sa tvoril tento film. Až tu človek pochopí, aký veľký kus cesty Cameron a ostatní ušli. Avatar, či chcete či nie, vstúpi(l) do histórie, keďže vytvoril niečo fantastické, nielen po filmovej, ale aj technickej stránke-

Filmoviedky: Výstrel navyše (2010) (TV film)

Mmm, toto sa fakt ťažko hodnotí. Rýdzo slovenských filmov je na Slovensku ako šafránu a preto každý serióznejší počin, hoci rozličnej kvality, je viac či menej úspechom. Či nazvať úspechom tento film, je otázne. Na jednu stranu neotrepaný námet, na stranu druhej príliš veľa hluchých miest a absolútna absencia práce s divákom. Žiadne odhalenie motivácie, toho prečo, čo, kde, ako, všetko to vyzerá veľmi prvoplánovo a pritom sa to tvári tak vážne. Z hercov tam za niečo stojí jedine Vica Kerekes, ostatní nedostali možnosť (či talent) niečo ukázať.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Príjemný romantický nadpriemer, ktorý ťahá hlavne nesmierne sympatická ústredná dvojica Hudson-McConaughey. Čo však tento film robí práve tým "nadpriemerným" je viacero skvelých fórov, ktoré na rozdiel od iných filmov nevyšumia do prázdna a zaručene pobavia. Petrie odviedol slušnú prácu, rovnako ako aj scenáristický tím.

Doodlebug (1997)

Toto Nolanovi ide. Jeho sila je v tom ako dokáže vystihnúť napätie, oklieštenosť nielen fyzickú, ale aj duševnú, strach, nepokoj a myslím, že už v tomto kraťase bolo vidieť, aký je v tom dobrý.

Mraky nad L.A. (2006)

Nečakajte žiadnu akciu na štýl Smrtiacej epidémie s Freemanom, Spaceym a Russo, ale skôr psychologickú hračku, ktorá kladie oveľa viac dôraz na odpoveď "ako sa budú ľudia správať", než na to "čo sa vlastne stalo." Nie je to vyložene zlý film, ale k lepšiemu hodnoteniu mu chýba práve tá akcia. Hoci, musím priznať, že prvých 15 minút malo všetko to, čo má takýto film mať. Posledných desať minút však bolo trochu nečakanou fackou do tváre divákov.